דף הבית / לימודי PHP

PHP - כבר ממזמן לא שפה זרה

קורס PHP

לימוד PHP - על השפה

לימודי PHP הם אחד הקורסים המבוקשים ביותר כיום. שפת ה-PHP הינה שפה תכנות בקוד פתוח, מונחת עצמים ומבוססת על מסדי נתונים MYSQL. באמצעות השפה ניתן לבנות מערכות ניהול תוכן לאתרי אינטרנט ולפתח אפליקציות. רואים את השפעת תחביר השפה בשפות תכנות נוספות כג'אווה ושפת סי. את שפת התכנות המתקדמת PHP ניתן ללמוד באופן עצמאי (מי שיש לו את היכולות, הסבלנות והמשמעת העצמית) או באמצעות קורס PHP.

עליית הפופולאריות של השפה - לימודי PHP

עליית הפופולאריות של PHP החלה מיד עם הצלחתה המסחררת של פייסבוק. כיוון ש PHP נבנתה בשפה זו החלו אתרים גדולים רבים לצוץ גם בשפה זו. גם ויקיפדיה- אחד האתרים הגדולים והחזקים ביותר בעולם הווב כתובים בשפה זו. באמצעות שפה זו וכיוון שהיא חינמית וכתובה בקוד פתוח מתכנתים רבים משתמשים בה לפיתוח אפליקציות לפייסבוק וליישומים אחרים.

עצם העובדה כי היא חינמית השפיע גם היא רבות על עליית הפופולאריות של השפה ובהתאמה גם במספר הנרשמים ללימודי PHP. ישנם אשר מנסים ללמוד לבד את השפה אך כיוון שכדאי להות בעל רקע כלשהוא בשפות תכנות על מנת ממש ללמוד את השפה, רבים נשברים ופונים ללימודי PHP.

קורס PHP- על הקורס

לימוד PHP בדרך כלל נכללים כחלק מקורס מורחב וכוללני יותר כמו קורס בניית אתרים בו לומדים התלמידים בניית אתרים ב-HTML עיצוב בסיסי ב-CSS תוכנות גרפיות כפוטושופ ופלאש, שפות תכנות נוספות כמו JAVA וחלק נכבד מהקורס בדרך כלל מיועד ללימודי PHP. לאחר שהתלמידים לומדים לבנות אתר ולעצב אותו באמצעות קורס PHP הם גם לומדים כיצד לבנות לו מערכת ניהול תוכן. מערכת ניהול תוכן חשובה ללקוח על מנת שלא יהיה תלוי בבונה האתר שלו לביצוע כל שינוי קטן. ללא מערכת ניהול תוכן, הלקוח יצטרך לדעת ולהבין בקוד על מנת לשנות, להוסיף או להוריד תכנים מהאתר.

קורס PHP- מסלולי הלימוד

ניתן ללמוד קורס PHP במכללות ומוסדות לימוד למקצועות ההייטק. ניתן ללמוד PHP כחלק מקורס מורחב או קורס PHP ייעודי בו נלמדת רק שפת PHP. משך הלימודים של קורס זה עומד על כמה חודשים עד חצי שנה ועלותו כמה אלפי שקלים. ישנם מוסדות לימוד שאף מתחייבים להשמה לעבודה לבוגרי קורס PHP.

פיתוח צד שרת – מה זה בכלל?

אני מניח שכבר הבנתם ששפת PHP היא שפת סקריפט לכל דבר שרצה בצד השרת. מה זה 'צד השרת'? זה אומר שהשפה רצה על שרת אינטרנטי (לא פיסי, אלא פשוט אחד כזה שקיים ברשת).

לא לחינם חברות ענקיות כמו פייסבוק, YAHOO וויקיפדיה מתבססות על שימוש בשפת ה-PHP. יתרה מכך, אחת מהמערכות הפופולריות ביותר לבניית אתרים, וורד פרס, כתובה בשפה הזאת. כן, היא כל כך פופולרית, חיונית וחשובה, שכל מתכנת או בונה אתרים בתחילת דרכו ירצה להכיר אותה.