דף הבית / ניהול רשתות

להמשך קריאה של הסילבוס קורס ניהול רשתות

כל עסק אשר פועל ומבסס את עצמו על גבי מחשבים הוא חייב לדאוג שיהיה לו צוות מלא של אנשי IT אשר יתעסקו בתחום ניהול רשתות, וכל זה על מנת שהעסק יתפקד כראוי. ניהול רשתות דורש ממנהליIT  לפקוח עין על היבטים רבים בתחום האחריות כגון: ארגון, אבטחה, ניטור ותכנון, פריסה ותיאום.מנהליIT צריכים לשים לב להרבה פרוטוקולים שונים על מנת תפקוד מוצלח של הרשת, וזה כולל: CMIP, SNMP, WBEM, Net-conf .

מהו ניהול רשתות ?

כאשר מדברים על ניהול רשתות, ניתוב זהו אחד מהתחומים אשר דורש תשומת לב רבה ומיוחדת. תהליך הניתוב כרוך בבחירה של נתיב בתוך הרשת אשר מיועד בשביל תקשור בין מחשבים,  נתיב זה משמש לשליחה וקבלה של נתונים בין שני מחשבים שונים ברשת. ניתוב הוא אזור של ניהול רשתות אשר שם דגש על שימוש רב בצמתים.
ניתוב -  הינו תהליך אשר מעניק לאנשים לבחור נתיב בתוך רשת מחשבים לשימוש שליחה וקבלה של נתונים בין שני מחשבים שונים. התחום הזה בניהול רשתות בעצם מתמקד על שימוש בצמתים שונים. ניהול אבטחה הינו היבט חשוב ונוסף אשר יש לשים לב בתחום ניהול רשתות.
 
המטרה העיקרית של תחום זה היא לספק הגנה לרשת מפני גישה חיצונית בלתי מורשה. יש לשים לב אבטחה ואיכות אלו שני אספקטים אשר מתחברים ביחד בתוך ניהול רשתות והם קשורים לניהול תצורה. למעשה זוהי המחלקה אשר מנהלת את כל תכונות האבטחה הקשורים בתוך הרשת העסקית, על ידי תהליכי שליטה אשר מתבצעים בחומרה, בתוכנה, ותיעוד בתוך המערכות העסקיות.
 
עם השינויים וההתפתחויות אשר מתקיימים בעסקים שונים, ובתוך מערכות הרשת של החברות, הצוות אשר אחראי על ניהול תצורה מעניק שירותי תמיכה בשני האספקטים השונים, אספקט האבטחה ואספקט האיכות.
 
צוות ה- IT חייב לעבוד יחד ובסינרגיה המשתלבת עם הצרכים השונים של העסק, הצוות צריך להיות  יעיל בתחום ניהול רשתות אשר עובד ומתפקד  כמו שצריך. צוות ניהול רשתות מספק שירותים בכל התחומים של העסק אפילו בתחום הכלכלי , מניהול חשבונות פיננסים ועד טיפול בבעיות הנוצרות ברשתות המערכת.

כנסו לקרוא את הסילבוס המלא של קורס ניהול רשתות


×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים