דף הבית / מנהל רשתות

להמשך קריאת הסילבוס של קורס מנהלי רשתות

אוהבים לעבוד ליד מחשבים? אוהבים אתגרים טכנולוגיים? מתחברים עם תרשימי זרימה? יש לכם רעיונות לייעל ולשפר בתחום ניהול רשתות? אוהבים להתעדכן בתוכנות חדשות? תכנון מערכות זה האהבה שלכם?

אם עניתם על אחד מכמה השאלות בחיוב סימן שכנראה לימודי ניהול רשתות מתאים לכם. תחום ניהול רשתות הינו תחום מוערך ומכובד, בעקבות התפתחות טכנולוגית הרבה חברות מבקשות וזקוקות לאנשי ניהול רשתות על מנת לאבטח ולנהל את רשתות התקשורת בחברה.

מנהל רשתות מה זה?

מנהל רשתות – ניהול רשתות זהו תחום שבו מכשירים בעלי תקשורת של פלט וקלט מחוברים אחד בין השני, נפרסות רשתות על מנת שיכלו לתקשר החל ממדפסות, מודמים, מחשבים, מערכי אבטחה, חיבורים שונים כמו פורטים ועד לשרתים ותוכנות.

על מנת שכל הרשתות יתפקדו ולא ייצרו כשל תקשורתי, האחריות של מנהל רשתות זה לתפעל את הרשתות ואת רמת האבטחה. לכן מנהל רשתות הינו בעל אחריות רבה. רשת המחשוב אמור לעבוד ולתפעל בצורה יעילה מכיוון שעסק העובד עם אלמנטים טכנולוגיים כמו העברת מידע חסוי מתבסס על הרשת המחשוב.

בנוסף מנהל רשתות מבצע טיפולים שותפים ברשת מטפל בתקלות ומתחזק את הציוד ומגדיר איך רשת המחשוב תתפקד בצורה יעילה. מנהל רשתות יכול להתמקד בניהול של רשתות מחשבים ובאבטחת מידע אשר היא נגזרת של ניהול רשתות, וכל זה תלוי ברמת הידע של מנהל רשתות.

מנהל רשתות - איש IT

איש IT הינו מנהל רשתות תקשורת אשר התפקיד שלו תמיד נמצא "מאחורי הקלעים" של העסק, מנהל רשתות אינו מתערב ישירות בתמיכה של משתמשים אבל הוא מגדיר הם את האישורים ואת הגישה לניהול חשבון שלהם בתוך הרשת, מנהל רשתות נותן אפשרויות גישה לאגפים אשר המשתמשים יכולים להיכנס וסוגר חלק מהאגפים על מנת שלא תהיה דליפת מידע החוצה וגם חסימת מידע מהרשת הפנימית לרשת גלובאלית.

מנהל רשתות זקוק לידע בתוכנות שונות אשר בעזרתן הוא מגדיר את התפקוד והפונקציונאליות של הרשת, החל מחסימת משתמשים ועד לחסימת תוכנות זדוניות אשר מנסות לחדור לרשת הפנימית. הגדרת האנטי וירוס והפיירוול זהו חלק קטן מתוך הפעולות אשר עושה מנהל רשתות, ולכן הוא חייב לתפקד עם צוות על מנת הרשתות יעבדו ביעילות.

להמשך קריאת הסילבוס של קורס מנהלי רשתות

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים