דף הבית / טכנאי PC

טכנאי PC - הגדרות המקצוע

הדרישה לטכנאי PC נמצאת בעליה מתמדת בשנים האחרונות.

ישנם 2 סוגים עיקריים של טכנאי PC, טכנאי PC בחברות וארגונים וטכנאי PC העובדים עם לקוחות פרטים.

טכנאי PC - בחברות וארגונים

חברות וארגונים רבים זקוקות לטכנאי PC במשרה מלאה על מנת לתחזק ולשדרג באופן שוטף את המחשבים של העובדים. בארגונים אשר כמות המידע הנאגרת בשרתים גבוהה יש חשיבות ואחריות גבוהה לטכנאי PC בארגון.

טכנאי PC בארגון אמון על חוות המחשבים, החיבורים למערכות ההפעלה השונות, תיקון וניהול בעיות וחיבורים לשרתי החברה, ניהול הרשתות, אבטחת המידע ואמור להיות בעל הבנה והתמצאות ברשת התקשורת המקומית LAN)). בחברות וארגונים גדולים ישנם צוותים של טכנאי PC הנותנים תמיכה ושרות לקוחות לעובדי הארגון או לקוחותיהם.

טכנאי PC אמור להכיר ולדעת לפתור בעיות רבות בתחום התוכנה החומרה והמחשבים. גם טכנאי PC ללא ניסיון אשר סיים קורס טכנאי מחשבים אמור לדעת להתמודד באופן עצמאי עם בעיות ותקלות שינם בעצם עבודתן השוטפת של טכנאי PC.

טכנאי PC-ללקוחות פרטיים

טכנאי PC העובד עם לקוחות פרטים בדרך כלל נמצא במעמדת מחשבים או עובד כפרילאנסר מביתו. טכנאי PC ללא ניסיון ולעיתים גם ללא הכשרה מתאימה יתחיל לעיתים קרובות לעבוד עם לקוחות פרטים כיון שעבודה זו קלה יותר ודורשת פחות ידע וניסיון.

טכנאי PC אשר מטפל בלקוחות פרטים צריך בעיקר להכיר את סוגי המחשבים האישים, מערכות ההפעלה, ובעל ידע בתוכנה וחומרה. מכיוון שעבודה עם לקוחות פרטים לא מצריכה עבודה עם שרתים ורשתות מחשבים עבודה זו נחשבת קלה יותר ותובענית פחות.

טכנאי PC -לימודים בקורס

לימודי טכנאי PC בקורס מתאימים לאנשים בעלי רקע טכני, נטייה למחשבים המבקשים להיכנס לעולם ההייטק ולרכוש לעצמם מקצוע מבוקש וממוקד. בניגוד לתארים אקדמאים בתחומים מסוימים, קורס זה מציע ידע וכלים פרקטים להתחלת עבודה כטכנאי PC ללא ניסיון. קורסי טכנאי PC אורכים לרוב מספר חודשים אשר בסופם מקבלים התלמידים תעודה.

מטרת הלימודים בקורס היא להפוך את התלמידים לאנשי מחשבים מיומנים המתמצאים בל סוגי המחשבים והחומרה הקיימים, מכירים סוגי חיבורי רשתות ,יודעים לזהות ולתקן בעיות. אופי עבודת טכנאי PC היא לרוב עצמאית כאשר חברות רבות קטנות ובינוניות מחזיקות איש מחשבים אחד אשר אמור לדעת ולפעול עצמאית תחת לחץ ולפתור ולנהל מעקב אחת תקלות.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים