דף הבית / מסחר במניות

מסחר מניות כמקצוע

מסחר במניות הינו תחום דינאמי ומשתנה אשר עבר תהפוכות רבות במהלך השנים. למרות שלנו אולי נראה כי מסחר במניות זהו תחום יחסית חדש המתאים לעולם המודרני , הרי שהעיסוק בסחר במניות התחיל בצורה פרימיטיבית יותר לפני שנים רבות כאשר בני אדם החלו לסחור במוצרים ושירותים בעבור התחייבויות ואחוזים מחלקות אדמה, תוצר של יבול וכ"ו..

היום מסחר במניות הינו מקצוע אשר נגיש לכולם. יש כאלה שהופכים את העיסוק בסחר במניות למקצוע ומבצעים פעולות מסחר באישור ופיקוח הרשות לניירות ערך תחת חסות של "חבר בורסה" שזה יכול להיות בנקים, בתי השקעות או חברות ברוקראז..

בארצות הברית הגדרת תפקידו של הברוקר במסחר במניות קצת שונה כאשר ברוקרים בארצות הברית כפופים לגופי פיקוח אחרים.

מסחר במניות- מהם אופני המסחר?

בארץ קיימות שתי בורסאות הבורסה ליהלומים והבורסה לניירות ערך. ישנם אנשים אשר עוסקים במסחר במניות רק בבורסות בחו"ל בהם אופני המסחר שעות המסחר ואופי המסחר שונה במהותו בהשוואה מסחר במניות בארץ, לדוגמת הבורסה לניירות ערך בניו יורק והבורסה האמריקאית לניירות ערך.

בנוסף ישנם אופני מסחר רבים וכל תחום הינו תורה בפני עצמה, ישנם אנשים שנכנסים לתחום ופועלים בנישה ספציפית ומתמקצעים בה.

ישנם אשר הופכים את עולם מסחר במניות להכנסתם ועיסוקם העיקרי וישנם אשר משלבים את פעילותיהם של מסחר במניות יחד עם עיסוק קבוע והכנסה קבועה.

המצב בארץ כיום שלאחוזים גבוהים מאזרחי מדינת ישראל יש חשבון השקעות של מסחר במניות. לרוב אלה מניות ארוכות טווח אשר אין צורך לעקוב אחריהן באופן שוטף.

זאת לעומת אנשים אשר הופכים מסחר במניות להכנסה ותעסוקה עיקרית לרוב לא יפנו להשקעות לטווח ארוך אלה דווקא יתמקדו בהשקעות של במניות בתנודות הקלות שכאשר משקיעם בהם סכומים גבוהים, תנודות קטנות אלה הופכות למשמעותיות ובכך יכולות להוות מקור הכנסה עבור הסוחר.

סוגי המסחר- מסחר במניות.

מסחר במעו"ף- מעו"ף ראשי תיבות של מכשירים עתידניים ופיננסים. הכוונה היא למסחר במניות של מדד תל אביב 25 ומתייחס למניות 25 החברות המובילות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. המסחר במניות מתבצע בצורה אלקטרונית בשעות המסחר .מניות רבים בארץ לפני שמתחילים לסחור במעו"ף לוקחים קורס, תחום זה נחשב קשה.

מסחר במט"ח- מסחר במטבע חוץ נקרא גם פורקס. זהו אינו מסחר במניות אלה במטבעות. מסחר זה מתייחס למסחר במטבעות של מדינות. זהו מסחר גלובאלי המתרחש בכל שעות היממה כיוון שסוחרים בבורסה הזו מכל המדינות בעולם. בשל היותו גלובלאלי המסחר במטח מגלגל מיליארדים רבים. זהו שוק המסחר הגדול והנזיר ביותר בעולם.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים