דף הבית / מסחר עצמאי

מהי הפלטפורמה מסחר עצמאי?

מסחר עצמאי הינו פלטפורמה ממוחשבת אשר נועדה להקל ולייעל את המסחר במניות ולהפוך את השיטה למסחר אוטומטי.

חברות ברוקראז, בנקים למינהם ובתי השקעות גדולים, כחלק מהשירותים אשר הם מציעים ללקוחותיהם יש גם כאלה אשר מסוגלים להציע פלטפורמת מסחר עצמאי.

באמצעות פלטפורמת מסחר עצמאי , הסוחר לא מוגבל בתיקשורת ישירה מול גורם מומך כחברת ברוקראז לביצוע פעילות מסחר שונות אלה כעת, באמצעות פלטפורמת מסחר עצמאי הוא יכול לשלוח הוראות למערכת ישירות מהפלטפורמה. כך הסוחר באמצעות פלטפורמת מסחר עצמאי יכול לבצע פעולות של קניה ומכירה בזמן אמת. הדיוק בזמנים בכל הנוגע לקנייה ומכירה של מניות חשוב ביותר ולעיתים אף קרטי לביצוע עיסקה מוצלחת.

האפשרות לביצוע פעולות בזמן אמת הוא רק יתרון אחד מהיתרונות הגלומים במערכת טובה ומתקדמת של מסחר עצמאי.

מסחר עצמאי ויתרונות שיטת המסחר

לפלטפורמת מסחר עצמאי יתרונות רבים אשר חלקם הוצגו כבר, אחד היתרונות הבולטים והמרכזים לפלטפורמת מסחר עצמאי הוא לא רק האפשרות לביצוע פעולות ברגע נתון ללא הזדקקות למתווך באמצע אלה גם העובדה שניתן להשתמש בפלטפורמת מסחר עצמאי מכל מקום.

כן כן, בניגוד לימים עברו בהם היה זמן ומקום לכל פעולה , גם לפעולות של מסחר במניות היה מיקום ספציפי. היום באמצעות פלטפורמת מסחר עצמאי כל אדם יכול לסחור בבורסה וזאת מבלי לצאצ מהבית. תיאורטית כל אדם יכול לסחור בבורסה באמצעות הממשק של מסחר עצמאי ובלבד שיש לו מחשב וגישה לאינטרנט. וכך,תיאורטית, הוא יכול אף לשהות בחופשה אקזוטית באי קריבי עם משקה טרופי ביד אחד ולבצע פעולות מסחר עם המחשב ביד השנייה באמצעות פלטפורמת מסחר עצמאי.

כמובן שאת הגישה וההרשאה לסחור באמצעות הפלטפורמה הוא מקבל מ"חבר בורסה" גורם מומך על ידי הרשות לניירות ערך לביצוע פעולות מסמך, לדוגמת בנקים ובתי השקעות.

חלק מגופים אלה גובים עלות שימוש בפלטפורמה וחלק מאפשרים ללקוחותיהם גישה לפלטפורמה חינם כהטבה ללקוחותיהם.

בנוסף- לביצוע פעולות באמצעות מסחר עצמאי אין עמלות כמבסחר קונבנציונאלי, אין עלויות של ניהול החשבון, אין עמלות אי ביצוע פעולה או עמלות שורה. כמו כן מסגרת האשראי בדרך כלל יותר ללא עלות בשימוש מסחר עצמאי.

מסחר עצמאי, מה עדיף בנקים או בתי השקעות?

בשימוש פלטפורמת מסחר עצמאי יש לבדוק ולהשוות נתונים לשימוש בפלטפורמה באמצעות בנקים או דרך בית השקעות.

יש לשקול את היתרונות והחסרונות בהתחשב בנתונים החשובים עבורך כסוחר לרוב הפלטפורמות אשר מציעים בתי ההשקעות הינן בעלויות נמוכות יותר אך על מנת לסחור באמצעותן עליך לפתוח איתם חשבון ולהפקיד בידם את הכסף.

היתרון של הבנקים מנגד שאתה לא חייב לפתוח איתם חשבון השקעות בנוסף לחשבון שכבר יש לך ואין סכום מינימאלי שאתה חייב להפקיד על מנת להתחיל לסחור.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים