דף הבית / ניהול תיק השקעות על ידי אנשי מקצוע

למרות הנגישות הרבה למידע דרך העיתונים הכלכליים הגדולים, ואתרי האינטרנט הרבים מספור, לא כל אחד מעוניין לקחת על עצמו את ניהול תיק ההשקעות שלו. יש אנשים אשר מעדיפים, מסיבות שונות, שמומחים ינהלו את הכספים המושקעים שלהם. הסיבות יכולות להיות גיל גבוה, חוסר ענין בתחום, מחסור בזמן ועוד.

מקצועיות בניהול תיק השקעות

התחום של שוק ההון, ושל הכלים הפיננסיים אותם אפשר לקנות ולמכור בבורסה, הוא תחום גדול מאוד. צריך להכיר הן את הבורסה בארץ, והן חלק מהבורסות בעולם, בעיקר בורסת ארצות הברית, אם רוצים להשקיע כספים, ולראות תשואה יפה, תוך לקיחת סיכונים מזעריים עד כמה שאפשר. אדם שמקצועו מתן ייעוץ בניהול השקעות, או ניהול תיק השקעות בפועל, הוא אדם שכל זמנו מוקדש לקריאת מאמרם כלכליים, דוחות של חברות, וכן, לבדוק את השינויים הקורים בשוק, ולעקוב אחרי החברות הנסחרות בבורסות, כל זאת, בכדי לעשות את השיקולים הטובים ביותר, לקנות ולמכור ניירות ערך בזמן המתאים, כך שיתנו תשואה טובה. כידוע, ידע הוא כוח.

ללמוד ניהול תיק השקעות

בכדי לקבל תעודת יועץ או מנהל תיקים מטעם הרשות לניירות ערך יש לעבור בחינות מטעם הרשות. מדובר בשש בחינות. מי שלומד לימודים מוסדרים במוסד אקדמי, במכללה, או באחד מבתי ההשקעות הגדולים בארץ, יכול לקבל פטור מחלק מאותן בחינות, בכפוף לקורסים שהוא עושה באותו מקום לימודים. לאחר סיום הלימודים נדרשת תקופת התמחות המשתנה ממקצוע למקצוע. מי שבוחר להיות יועץ השקעות תקופת ההתמחות היא בת 6 חודשים. מי שרוצה להיות מנהל תיקי השקעות תקופת ההתמחות היא בת 9 חודשים.

בחירת מנהל תיקי השקעות

אדם שרוצה לתת בידיו של איש מקצוע את ניהול תיק ההשקעות שלו, חייב לשוחח מספר פעמים ולהכיר את אותו יועץ או מנהל תיקים לפני שהוא חותם איתם על חוזה עבודה, בכדי להיות בטוח שנוצרה ביניהם כימיה, הם משדרים "על אותו גל" ומבינים זה את זה. רמת האמון חייבת להיות גבוהה ביותר. בנוסף, חשוב לבדוק את גובה העמלות של אותו איש מקצוע, כי יש הבדלים גדולים בין הבנקים לבתי ההשקעות למיניהם.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים