דף הבית / לימודי תקשורת - לא מה שהכרת

בעבר היה ברור לכולם כי לימודי תקשורת במוסדות הלימוד השונים כוללות חומר לימודי אודות עיתונות, טלוויזיה, רדיו וכו'. השיעורים במכללות, אוניברסיטאות ומוסדות לימוד אקדמיים אחרים היו מורכבים ברובם מקורסי מבוא, היסטוריה והתפתחותם של אמצעי התקשורת וקורסים מעשיים עכשוויים, לדוגמא: הפעלת ושידורי רדיו מ"קול הקמפוס" או קורסי הנחייה ושפת גוף ואף כתיבה למגזינים שונים במתפרסמים במקומות הלימוד השונים.

כל אלה ואחרים היו טובים ורלוונטיים עד לכניסתו של האינטרנט למעגל כלי התקשורת. האחרון נהיה כלי תקשורת מרכזי ומעמדו רק הולך ומתחזק עם השנים. לפיכך, לימודי התקשורת שינו את פניהם.

בנוסף למסלול תואר ראשון בתקשורת המוצע במכללה השונות כמו המכללה למינהל, מכללת הגליל המערבי, האוניברסיטה הפתוחה ועוד, מוצעים כיום קורסים הנותנים הכשרה מקצועית לאלו המעוניינים להתמקצע בעולם האינטרנט. לדוגמא, מכללה האקר פור יו מציעה מגוון קורסים ובניהם קורסי קידום ובניית אתרים, קורסי שיווק באינטרנט, קורסים לפיתוח תוכנות ואבטחת מידע ועוד.

עוד שינוי מעניין שהביא איתו עידן האינטרנט החדש הוא העובדה שניתן לרכוש ולעבוד במקצועות הללו על ידי הכשרה מקצועית בלבד. דבר שאינו מחייב לימודי תואר ראשון או שני, הלימודים קצרים יותר מלימודים לתואר והמידע הנלמד מתמקד ומתעמק בהכשרה למקצוע ספציפי ומוגדר.

אין הדבר אומר כי כוחו של תואר ראשון בתקשורת פוחת, עדיין אלו שיהיו מעוניינים בידע מקיף ונרחב אודות אמצעי התקשורת השונים (כולל האינטרנט) ייאלצו ללמוד במוסדות אקדמיים המוכרים מטעם המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון לבוגרי החוג. השינוי יגיע אולי ברגע שמוסדות הלימוד המלמדים את רזי השיווק באינטרנט והמקצועות השונים העוסקים בעולם זה, יקבלו הכרה ויורשו להעניק תואר ראשון לבוגרי המסלולים השונים.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים