בלוג
dotnet-netwrok-management

ראיון עם אביעד דאדון

עודכן בתאריך:5 ינואר 2022

לסילבוס הקורס

מרצה וראש תחום פיתוח אפליקציות ל- iPhone ול- Android, ניהול רשתות ואבטחת מידע, NET. ולינוקס

אביעד דאדון זל, בעברו מנהל תחום פיתוח NET. בטכניון, מרצה במחלקה למדעי המחשב במכון הטכנולוגי חולון. היה בעל ניסיון מקצועי של למעלה מ- 20 שנים. מוסמך MCSD ו- MCT ובעל ניסיון רב בהדרכה. מנכ“ל חברת “BIZWIZE טכנולוגיות בע“מ“ וסמנכ“ל פיתוח בחברת פיתוח האתרים הגדולה בישראל “דרונט טכנולוגיות בע“מ“. התראיין אצלנו במהלך שנת 2017, וסיפר לנו תחום ה-.NET, מה הוביל אותו להתעסקות בו, כיצד הכל התחיל ועל מערך הלימודים שלנו.

איך הכול התחיל?

הכול התחיל מהבית, כשהייתי ילד קנו לי מחשב Commodore, התחלתי לשחק איתו משחקים כמו פאק-מן וכו‘. בתור ילד התחברתי לשעונים ולמכוניות. הייתי מפרק שעונים, בודק איך המנגנון שלהם עובד ומלחים אותם. בתיכון למדתי בישיבה של הרב דרוקמן, ובכיתה ט‘ התחלתי ללמוד במגמת מחשבים. אני זוכר שבתור ילד לא התחברתי ואף רציתי להחליף מגמה לגמרא ולחשבון, אך מנהל הבית ספר שכנע אותי להישאר במגמת מחשבים, ומשם המשכתי בתחום. המחשבים בזמנו היו Commodore 64 בעלי מסך ירוק וזיכרון של 64kb, למדנו תכנות בשפת Assembler, ועשיתי בגרות. לאחר מכן התגייסתי לצבא, עשיתי פסק זמן בעולם המחשבים, ושירתתי חמש שנים ביחידת חי“ר.

ספר לנו קצת על הלימודים

אחרי הצבא רציתי ללמוד מקצוע מעניין. תמיד ידעתי שאני רוצה להיות מהנדס, רק לא ידעתי באיזה תחום. נסעתי לטיול ארוך בחו“ל, וכשחזרתי, התלבטתי בין שלושה תחומים: הנדסת תעשייה וניהול בהתמחות במערכות מידע, מדעי המחשב או רובוטיקה. בחרתי לעשות תואר ראשון ברובוטיקה עם התמחות בהנדסת מערכות מידע בלונדון. במהלך התואר התחלתי לעבוד כמתכנת JAVA על מערכת ההפעלה Unix בחברת הייטק. באותה התקופה, עולם האינטרנט החל להתפתח, ודרך אתר אינטרנט למדתי לבד טכנולוגיות אינטרנט והתחלתי לפתח אתרי אינטרנט בעצמי. עבדתי בחברה, הייתי פרילאנס ולמדתי, הכול כדי לצבור לקוחות וניסיון. אחד מהלקוחות שלי דאז הוא עדיין לקוח שלי עד היום.

מהו הניסיון התעסוקתי שלך?

עסקתי בניתוח ובאפיון דרישות ותהליכים, הצעות מחיר עסקיות ופיתוח אתרי אינטרנט תוך שימוש בסטנדרטים עולמיים של W3C בחברת Internet Free Lance. במהלך התואר הראשון עבדתי בחברת Tefen UK בתור מהנדס ייצור. עיקר עבודתי היה בתחום הייצור, ארגון ושיטות, והיא כללה נושאים כגון אבחון קווי ייצור, שינויים לוגיסטיים ומתן פתרונות. בנוסף, במהלך התואר הראשון עבדתי בחברת EDS Israel Limited בתור מנהל פרויקט (EDI). הפרויקט עסק בהטמעת מערכת הקשורה להעברת מסרים אלקטרוניים (EDI) בין תנובה לבין שופרסל וכלל ניהול בקרה ותקצוב הפרויקט, ניהול קבוצת מתכנתים החל משלב ה– Design, פיתוח המערכת וכתיבת הקוד, וכלה בהטמעת המערכת, אפיון וניתוח תהליכים, הדרכת משתמשים והטמעת מערכות מחשוב חדשות הכוללות הן חומרה והן תוכנה.

לאחר מכן עבדתי בחברות גדולות כמו “Amdocs“ והייתי מנהל פרויקטים בפיתוח, כמו גם בחברת פורמולה. בשנת 1999 הקמתי את הסטארט אפ הראשון שלי שעסק בפיתוח מערכת ניהול מלאי מבוססת טכנולוגיות אינטרנט לעולם היהלומים. בצד השרת האפליקציה נכתבה בשפת JAVA, ובצד הלקוח האפליקציה נכתבה בשפת ASP קלאסית. בשנת 2002 ביצענו הסבה של המערכת לסביבת NET. (שרק יצאה בזמנו). המערכת נמכרה בשנת 2004. החל משנה זו הקמתי את חברת “BIZWIZE טכנולוגיות בע“מ“ שעוסקת עד היום בפיתוח פרויקטים בסביבת NET. ובאבטחת מידע בקוד מבוסס #C. במקביל לכך בשנת 2011 נכנסתי לתפקיד סמנכ“ל טכנולוגיות בחברת פיתוח אתרי האינטרנט והאפליקציות הגדולה בישראל “דרונט טכנולוגיות בע“מ“. בשנת 2013 הצטרפתי כשותף לחברה. חברת “דרונט טכנולוגיות בע“מ“ מפתחת פלטפורמות אינטרנט מתקדמות מבוססות NET. לאינטרנט.

ספר על השתלשלות העניינים

בצבירת הידע והניסיון התעסוקתי לאחר שסיימתי את התואר הראשון ברובוטיקה/עיצוב רכיבי תעשייה בעזרת מחשב, נרשמתי לתואר שני בהנדסת תוכנה שארך שנתיים + מאסטר, שזה בעצם כתיבת התזה. במקביל לתואר עבדתי כמנתח מערכות ומוביל צוות תוכניתנים בחברת “Amdocs Israel LTD“ במחלקת התפקיד כלל ניהול קבוצת מתכנתים החל משלב ה- Design וכלה בכתיבת האפליקציות, התאמתן לצורכי הלקוח והטמעתן, ניתוח ואפיון תהליכים, ניתוח מערכות מידע קיימות והצעות ליישום ולהטמעת מערכות חדשות, אפיוני GUI על פלטפורמות עבודה שונות והדרכת לקוחות. בשנת 2000 לאחר שצברתי ידע רב וניסיון עם חברות גדולות, פתחתי את הסטארט אפ הראשון שלי - Cyberdiam LTD, ועבדתי בתור מנהל פיתוח CTO. החברה עסקה בתחום ה- B2B2C ו- ASP לאפליקציות אינטרנט. כשותף בחברה, תפקידי כלל את ההקמה ואת הניהול של קבוצות הפיתוח, כולל מתכנתים ומנתחי מערכות, תקצוב ותכנון פונקציונאלי, החל משלבי תכנון Design, כתיבת תיקי אפיון, תכנות וארכיטקטורה, אפיוני GUI מבוססי טכנולוגיית Microsoft, וכלה בשלב ה- Delivery ללקוח, כולל הדרכת לקוחות. בשנת 2004 מכרנו את החברה ועשינו אקזיט, ובאותה שנה הקמתי את החברה שלי שקיימת עד היום.

אילו עבודות קיימות בתחומים השונים וכיצד אפשר להתפתח?

 

בניהול רשתות קיימים מספר תפקידים: איש רשת, תמיכה טכנית ומנהל רשת. בפיתוח אפליקציות אפשר לעבוד בתור מתכנת שכיר או כעצמאי. על מנת להתפתח בתחום, ראשית יש להראות רצינות ורצון להשקיע. בעבודה ראשונה יש צורך להתפשר על תנאים ועל שכר, וזאת לטובת צבירת הניסיון הנדרש. ברשתות לינוקס קיימים מספר תפקידים: איש רשת ותמיכה, מנהל רשת ו/או מפתח לינוקס. לינוקס הוא תחום מאוד ייחודי וייעודי. בתחום תכנות NET. קיימים מספר תפקידים: מתכנת, מתכנת תמיכה ומתכנת QA. תחום ה- NET. הוא תחום מאוד רחב בהיצע העבודה, 75% מהאפליקציות העסקיות בעולם כתובות בסביבת NET. מה שמאפשר שוק ועבודה אינסופית. התחום הוא מאוד דינמי ודורש מהבוגרים והעוסקים בו להתעדכן כל הזמן בחידושים הטכנולוגיים ולבצע קורסים מקצועיים.

אילו הסמכות קיימות בניהול רשתות, בפיתוח אפליקציות, בלינוקס וב- NET.?

בניהול רשתות קיימות מספר הסמכות: הסמכות של Microsoft ,Cisco וצ‘ק פוינט. בלינוקס יש לעבור את בחינות ההסמכה LPI1 ו-LPI2. בסביבת NET. ההסמכות נקראות MCSD Web Application וכוללות את הבחינות הבאות – 480,486,487.

מהן הדרישות הבסיסיות ממנהל רשתות, ממפתח אפליקציות, איש לינוקס ומתכנת NET. ?

הדרישות הבסיסיות ממנהלי רשת הן ידע גלובאלי במערכות הפעלה שונות כגון Microsoft ולינוקס וידע באבטחת מידע של Cisco ושל צ‘ק פוינט. לאחר מכן הדרישות יכולות להיות ספציפיות יותר ביחס למקום העבודה. בכל מקרה ועניין יש תמיד צורך ללמוד בתחום הזה נושאים חדשים יחד עם צבירת ניסיון טכני. לגבי מפתחי אפליקציות הדרישות הבסיסיות הן ידע גלובאלי נרחב בשפות התכנות שנלמדו, ובעיקר הבנת קונספטים לוגיים ומתן פתרון בעיות. כמו כן, יש להדגיש, כי אחת הנקודות החשובות ביותר הינה יכולת הלימוד העצמית. בנוסף, הדרישות הבסיסיות מבוגרי לינוקס הוא ידע נרחב במערכת ההפעלה לינוקס כולל כתיבת סקריפטים וארכיטקטורת שרתים. הדרישות הספציפיות יוגדרו בהמשך במקום העבודה. ולבסוף, הדרישות הבסיסיות מבוגרי קורס NET. הוא ידע נרחב בסביבת NET. ומבנה ה-CLR, הבנה וכתיבת קוד #C, הבנת בעיות לוגיות ומתן פתרונות, כמו גם הכרות של טכניקות וטכנולוגיות חדשות שנותנות מענה על בעיות כאלה ואחרות והן חלק מובנה מהפלטפורמה.

מהם היתרונות למנהלי רשת בטכנולוגיית Microsoft?

הסמכות בינלאומיות MCSA ו- MCSE מאפשרות לבוגרים להיכנס לשוק העבודה המקומי והבינלאומי. לסטודנטים בקורס ולבוגריו קיימת האופציה לדלות מידע חיוני לעבודתם דרך האתרים המאובטחים של Microsoft. כמו כן, אחד היתרונות הבולטים הוא ש- 75% מהאפליקציות העסקיות מנוהלות ע“י מוצרי Microsoft, וקיימת עבודה רבה בתחום ביחס לטכנולוגיות אחרות.

ספר על החברה שלך ועל ההכשרות הנוספות שעשית

בשנת 2004 הקמתי את חברת BizWise Technologies LTD www.bizwisetech.net, המונה 18 עובדים פרודוקטיביים, אנשי שיווק ותפעול, בית תוכנה היושב בבלרוס, סך הכל 22 עובדים ללא קבלני חוץ. החברה הנה חברה לשירותי חוץ, ועוסקת בפיתוח אפליקציות נתונים על בסיס MySQL ,Oracle Microsoft SQL Server ובסביבות פיתוח כגון: NET ,J2EE ,LAMP..כמו-כן, החברה עוסקת בפיתוח קוד מאובטח, בבדיקות אבטחת מידע ובהדרכות, תוך התמקצעות ב- JAVA ובטכנולוגיות Microsoft. הסמכות נוספות, שעשיתי הן 3.5/4 MCPD בתחומי פיתוח: NET ,Sharepoint 2013. וכן הסמכת MCT.

ספר על חוויה מעניינת הקשורה לעבודתך

לפני עשר שנים התחלתי לכתוב ספר בתכנות שמעורבות בו עברית ואנגלית ושיש בו הרבה קודים, וכל שנה אני מעדכן אותו. לפני 3 שנים פנתה אלי באימייל מתכנתת עיוורת אשר עובדת באחד ממשרדי הממשלה, ביקשה ממני חומר עזר בתכנות ושאשלח לה את הספר. בהתחלה הייתי די מופתע מזה שהיא עיוורת ומתעסקת עם קוד, דבר שמלכתחילה מצריך המון ריכוז ואנרגיה. החלטנו שתחילה אשלח לה חלקים מהספר ונראה אם הוא יכול לעזור לה ואם היא מסתדרת. התכתבנו ארוכות, עזרתי לה בשאלות, ובסופו של דבר שלחתי לה את הספר והיא אמרה שהיא מסתדרת ושהוא עוזר לה. הסיפור שלה ריגש אותי ושמחתי מאוד שהספר שיצרתי הצליח.

קורס פיתוח אפליקציותפוסטים קשורים

להסתכל לטכנולוגיה בעיניים
להסתכל לטכנולוגיה בעיניים
דניאל כהן | 10 ינואר 2022
כבר הרבה זמן שישראל נחשבת למעצמת היי-טק קטנה, למעשה בישראל מספר הסטארטאפים לנפש הוא הגבוה בעולם. סטארטפים חדשים צצים בכל יום וכולם רוצים לשחזר את ההצלחה של Waze. נכון שהדרך אל העושר ועמק הסיליקון היא ארוכה, קשה ומורטת עצבים אבל כנראה שבסופו של דבר הסיפוק הגדול שווה כל מכשול שעומד בדרך.
למקומות... היכון... רוץ....
למקומות… היכון… רוץ….
מאיה כץ | 10 ינואר 2022
שאלתם את עצמכם פעם כמה מידע המוח שלכם באמת מסוגל לקבל? כמה מהמידע שאתם מקבלים רלווטני אליכם? ובכמה מידע אתם באמת עושים שימוש? עידן האינטרנט מאפשר לכל אחד מאיתנו לקבל ולתת מידע בחינם.
תמונה ראשית פוסט קורס פיתוח משחקים לאייפון
קורס פיתוח משחקים לאייפון
מיכאל אביב | 10 ינואר 2022
אין בכלל צל של ספק שבמקביל לקידום ובניית האתרים, פיתוח אפליקציות ופיתוח משחקים לאייפון הפכו להיות בין התחומים המבוקשים והחזקים בעולם הוירטואלי אותו כולנו חיים, נושמים וכן גם משחקים.
מבולבלים? גם אנחנו...
מבולבלים? גם אנחנו…
אמיר דלאל | 10 ינואר 2022
בעידן טכנולוגי כל כך מפותח אנחנו מרשים לעצמנו לשכוח לא מעט דברים וסומכים על הטכנולוגיה שתזכיר לנו לעשות אותם במועד הנכון. מספר גדול של יישומים שעובדים באמצעות אלגוריתמים מאפשרים חיפוש פשוט ונוח בתוך המידע הרב שיש לנו בסמארטפונים ובאינטרנט.
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס