דף הבית / בלוג / למקומות... היכון... רוץ....
למקומות... היכון... רוץ....

למקומות... היכון... רוץ....

עודכן בתאריך: 04-19-2017

שאלתם את עצמכם פעם כמה מידע המוח שלכם באמת מסוגל לקבל? כמה מהמידע שאתם מקבלים רלווטני אליכם? ובכמה מידע אתם באמת עושים שימוש? עידן האינטרנט מאפשר לכל אחד מאיתנו לקבל ולתת מידע בחינם. התחרות הגדולה על המידע גדלה עם השנים וכולם רוצים להיות הראשונים לדעת ולהתעדכן. אם בעבר אנשים שהיו קוראים עיתון וספר פעם בחודש נחשבו למחוננים הרי שהיום אין סוף למידע שאנחנו מקבלים, פוסטים, מאמרים, שלטי חוצות, טלוויזיה, מוזיקה ועוד, כולנו הפכנו למאגר גדול של תכנים.

ההימור על הדבר הבא הוא הימור שרבים מוכנים לקחת כי האדם מטבעו אוהב סיכונים. ההוכחה הגדולה לכך היא ההתרגשות והצפייה לטכנולוגיה חדשה. כשמשקפי גוגל ישווקו להמונים סביר כי אלפי אנשים יעמדו בתור על מנת לרכושם בדיוק כמו שאלפי אנשים עומדים בתור על מנת לרכוש מכשיר חדש של Apple לעיתים מבלי שידעו לאיזו מטרה הוא ישמש אותם.

הדחף שלנו להיות מובילי דעה ולהתנסות בטרנדים ראשונים הוא דחף רציונאלי למידע חדש. רובנו מוכנים להתנסות במוצרים חדשים ולתת את הדעת עליהם ראשונים. בעידן שבו ל- 46% יש לפחות תואר ראשון (בישראל) הידע האקדמאי שאנו רוכשים אינו מספיק ולכן נרצה להיחשף למידע חדש ועדיף לכמה שיותר. התקשורת והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אין סוף מידע אבל קיימת סבירות גדולה שנשכח אותו אם לא נעשה בו שימוש תמידי.

היום שלכם לפני 10 שנים היה שונה לחלוטין מסדר היום שלכם עכשיו. היום הסמארטפון נמצא איתנו בכל דקה, אנחנו יכולים להתחבר ולדלות מידע חדש מהרשת על מקומות מרוחקים וקרובים כאחד. רשתות חברתיות גם הן פלטפורמה שאנחנו מבלים בה זמן רב במהלך היום, מעדכנים ומתעדכנים בכל מה שרק עולה לנו לראש. בפייסבוק בלבד מתעדכנים 41,000 פוסטים בדקה, פוסטים שחלקם לא מכילים מידע נחוץ לכם אבל בהחלט משאירים אתכם בתוך המעגל החברתי. תחושת השייכות שלנו לחברה גוברת ככול שאנו מחוברים יותר ומעודכנים במה שמתרחש מסביב.

אם אתם חושבים שאתם לא אובססיביים למידע תנסו להתנתק ליום אחד מהרשת ובמקום זאת לקרוא ספר או לראות סרט באורך מלא ללא הפרעות, יש סיכוי שלא תצליחו. ההתמכרות שלנו לצבירת מידע הפכה אותנו לחברה תחרותית ומבלי שנשים לב היחסים האישיים דועכים מהעולם. גם כאשר אנחנו נפגשים במצבים אינטימיים אחד עם השני אנחנו לא מתנתקים לחלוטין וממשיכים להתעדכן דרך הרשת על מנת להיות חלק קטן מהעולם הגדול. למקרה שטעיתם ככה אתם נראים מהצד...
פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
למה ללמוד ג'אווהסקריפט

למה ללמוד ג'אווהסקריפט

itzik-algrisi

בואו נכיר את איציק אלגריסי - ראש תחום תכנות ב-Java ודוט נט

סער כהן
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים