דף הבית / בלוג / מבחנים בדרך להצלחה
מה כדאי ללמוד

מבחנים בדרך להצלחה

עודכן בתאריך: 07-03-2017

מהיום הראשון לספסל הלימודים בכיתה א' ולאורך כל 12 שנות הלימוד הבאות אחריו, אנו נדרשים להתמודד עם מבחנים שונים אשר נועדו לבחון את הידע אותו אנו רוכשים בתחומי הלימוד השונים. מבחנים אלו מגיעים לשיאם עם מבחני הבגרות במקצועות הלימוד השונים בשונות התיכון וגם הם מהווים חלק מקדים למבחנים להם נדרש לאורך שנות לימודנו במוסדות להשכלה גבוהה.

לצורך לימודים גבוהים במדינת ישראל, המועמדים למסלולי הלימוד השונים נדרשים לעמוד במספר בחינות אשר נועדו לקבוע את התאמתם למסלול הלימוד בו הם מתעניינים. אחת מהבחינות המרכזיות לצרכי קבלה ללימודים גבוהים בישראל היא הבחינה הפסיכומטרית אשר נועדה להערכת כישוריו המנטאליים והקוגניטיביים של הסטודנט המיועד ביחס ליכולותיהם של סטודנטים אחרים. בתקופה שקדמה לבחינה הפסיכומטרית לצרכי קבלה למוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל, תנאי הקבלה שוקללו בהתאם לציוני הבגרות מבית הספר התיכון ובהתאם למבחנים מקצועיים להם נדרשו המועמדים במקומות מסוימים.

הבחינה הפסיכומטרית משמשת ככלי מיון מרכזי בתנאי הקבלה למוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל והיא מורכבת משלושה חלקים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. מכיוון שציוני הבחינה הפסיכומטרית משוקללים בהתאם לכל אחד מחלקי הבחינה, כאשר החלק העוסק באנגלית מהווה חלק נמוך יותר בציון, המוסדות להשכלה גבוהה בישראל מחייבות את המועמד ללימודים לעבור בחינת מיון באנגלית המכונה מבחן אמיר.

מבחן זה מיועד לצרכי קביעת הרמה והשליטה של המועמד בשפה האנגלית ובהתאם לציוני המבחן נקבע האם המועמד ללימודים יהא מחויב בקורסי חובה כחלק מתכנית הלימוד או ששליטתו ורמתו בשפה האנגלית פוטרת אותו מקורסים אלו.

מבחני אמיר הינם מבחני מיון באנגלית ברמה כללי-ארצית והם כוללים שלושה חלקים:

  1. 1. השלמת משפטים לקטעי טקסט בנושאים שונים
  2. 2. שאלות ניסוח מחדש
  3. 3. שאלות הבנת הנקרא
במבחני אמיר לכל חלק בבחינה מוקצבים מספר דקות לצורך מתן מענה וזאת בדומה לחלקיה השונים של הבחינה הפסיכומטרית.

מבחן דומה המיועד לצרכי אפיון רמת האנגלית של המועמד הוא מבחן אמירם הזהה באופיו למבחן אמיר, אך ההבדל ביניהם טמון בעובדה שמבחן אמירם הינו מבחן הנערך באופן מלא מול מחשב, כאשר השאלות המוצגות לנבחן תואמות את רמתו בהתאם וזאת בהתבסס על תשובות אותן סיפק הנבחן בשלב המקדים של הבחינה.

מבחני המיון למוסדות הלימוד השונים מהווים כמובן רק חלק מקדים ממבחני המיון להם נדרשים מועמדים במשרות תעסוקה כאלו ואחרות במשק לאחר סיום לימודיהם. כיום, לכל משרה בגוף ממשלתי או ציבורי, תדרשו לעבור מבחני התאמה המשלבים בתוכם חלקים שונים מהבחינה הפסיכומטרית.


פוסטים קשורים

איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
itzik-algrisi

בואו נכיר את איציק אלגריסי - ראש תחום תכנות ב-Java ודוט נט

סער כהן
לימודי אונליין

האם אנשים עדיין מעדיפים ללמוד קורסים אונליין?

מה כדאי ללמוד ב-2021

מה כדאי ללמוד ב-2021? המדריך המלא

סער כהן
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים