דף הבית / בלוג / מה יתן לך יתרון משמעותי מול התחרות בשוק היום
תמונה ראשית פוסט יתרון משמעותי

מה יתן לך יתרון משמעותי מול התחרות בשוק היום

עודכן בתאריך: 07-24-2017

בעידן ההתמקצעות אנו זמינים מתמיד לידע מקצועי,אשר היה זמין בעבר אך ורק לאנשי המקצוע הוותיקים והמנוסים ביותר. זמינות זו, עשויה לתפקד כחרב פיפיות: מצד אחד, אנו יכולים להתמקצע באופן שוטף ובכך להעלות את ערכנו מול מעסיקים, לקוחות או ספקים פוטנציאליים.

מצד שני, מידע זה זמין לכולם ובכך מגדיל באופן תמידי וגובר את התחרות הגדלה מדי שנה,עם כניסת אקדמאים טריים למעגל העבודה. כאשר רבים כל כך מתמודדים על אותן משרות, כל מידע מקצועי שילמדו יהפוך להיות יתרון תחרותי של ממש.

עם זאת, ככל שהשוק גדל וככל שהמידע המקצועי הופך לזמין יותר מאי פעם, כך גדל גם מספר האנשים אשר רוכשים אותו ומשתמשים בו. בכך, הם אמנם מחזיקים ביתרון תחרותי מול אלה המתעדכנים לאט, אך בהדרגה מאבדים את היתרון התחרותי מול רוב האנשים בתחומים.

מסיבה זו בדיוק, מתחולל כיום שינוי משמעותי בעולם ההכשרות. רבים מבינים כי במקביל להכשרות המקצועיות, חשוב לפתח את הדבר היחיד אשר הוכח כנותן יתרון, ושאותו קשה באמת להעתיק – היכולת ליצור קשרים בין אישיים ולמנף אותם.

איך ליצור קשרים בין אישיים ולמנף אותם?

עתים קרובות, אנו נתקלים במצב שבו אדם מקצועי ויעיל במיוחד אינו מצליח להתקדם או לשווק את עצמו בצורה יעילה, הן כעצמאי והן כשכיר. לעומתו, אנו יכולים לראות את אלה שכן הצליחו למנף את יכולות התקשורת הבין אישיות שלהם כדי להצליח הרבה יותר.

מכיוון שהמטרה שלנו אינה להיות אמני שפה אלא אנשי מקצוע המתפרנסים בכבוד, עלינו לפתח את יכולתנו ליצור קשר חם ולהתחבר עם אנשים. חשוב להבהיר כי איננועושים זאת רק עבור האגו שלנו, כמובן. אנו עושים זאת כדי שידעו כי אנחנו אפשרות שבה הם יכולים לבחור.

לכן, עלינו למצוא הכשרות כמו ההכשרה ב-NLP למשל,המלמדת אותנו לתקשר בצורה מדויקת יותר להבין את המשוב לתקשורת זו (הן מתוך המילים הנאמרות והן מתוך שפת הגוף או טון הקול) בזמן אמת, ולהתאים את המסר שלנו בהתאם למשוב זה.

מתוך השימוש בצורת החשיבה הזו ובכלים שאותם לומדים בקורס NLP למשל, אנו יוצרים לעצמנו שיטה לגלות כיצד להעביר את המסר שלנו נכון לכל אדם ובכך, אנו משפרים את הסיכוי שיעסיקו אותנו כשכירים, או יבחרו לעבוד אתנו ולרכוש מאתנו כעצמאים.

מהו NLP ומה הקשר שלו לכל העניין?

באמצע שנות ה-70, החליטה קבוצת חוקרים לבחון מהן הסיבות שבגללן אנשים מצטיינים מצליחים יותר מאחרים העוסקים באותו התחום. לאחר בחינת צורת החשיבה ודרכי ההתנהגות של אותם מצטיינים, הופתעו החוקרים למצוא מספר תבניות משותפות החוזרות על עצמן.

את תבניות המצוינות הללו, ועוד רבות אחרות שנמצאו במהלך השנים, הם ריכזו לתוך תחום אחד וקראו לו NLP. כדי להסביר מה זה NLP(כפי שהוא קיים היום), נוכל לומר כי זהו תחום העוסקביצירת שינוי יעיל מהיר ויציב בתת המודע שלנו תוך שימוש בתקשורת מילולית ובלתי מילולית.

מתוך המחקר שנעשה, התברר כי הגורם מספר אחת להצטיינות יוצאת הדופן טמון דווקא ביכולתם של המצטיינים לתקשר ולרתום את האדם שמולם לשתף פעולה. יש בכך הגיון עצום: כאשר אנחנו יודעים לתקשר עם אדם בדרך שבה הוא מעוניין שיתקשרו אתו, הוא מבין את דברנו טוב יותר ומוכן לשתף עמנו פעולה יותר בקלות.

רק כאשר אנו מתקשרים בצורה שכזו, יהיה לנו קל יותר ליצור קשר חם במהירות עם אנשים בכל תחום בחיינו – זרים כקרובים. במילים אחרות, שימוש נכון בכלי ה-NLPיעזור לנו להתחבר בקלות גדולה יותר למעסיקים, ללקוחות או לספקים פוטנציאליים ובכך להגדיל את הסיכוי כי יבחרו לעבוד אתנו.

באילו צורות נוספות יכול ה-NLP לשדרג לנו את החיים?

על אף שה-NLP הינו שיטה מעולה לשיפור יכולות התקשורת שלנו, ישנם כלים נוספים בתוכו אשר עשויים לקדם אותנו בתחומי חיים נוספים. כלים שכאלה עשויים להיות כלים ליצירת שינוי פנימי בדפוסי החשיבה שלנו המאפשרים לנו לחזק את הביטחון העצמי, לשיפור הדימוי העצמי שלנו ולפירוק האמונות והפחדים אשר מעכבים אותנו בחיים.

כמו כן, ניתן להשתמש ב-NLP ככלי לפיתוח החשיבה הביקורתית ובכך להימנע מניסיונות מניפולציה המופעלים כלפינו על ידי אנשי מכירות, פרסומאים ופוליטיקאים. פיתוח צורת חשיבה זו, מאפשרת לנו לשים לב טוב יותר לשפה שבה משתמשים אותם אנשים ולדעת אילו שאלות צריכות להישאל כדי להגן על עצמנו מבחירות לא נבונות.

לסיכום: בעידן הנוכחי, עלינו לפתח את כלי התקשורת הבין אישית שלנו במקביל לפיתוח היכולות המקצועיות שלנו, שכן הן אלו אשר עשויות לקדם אותנו ולאפשר לנו לנצל את הידע המקצועי שצברנו. הרי אם נשמור את המקצועיות שלנו רק לעצמנו, איך אחרים ידעו להגיע אלינו ולקחת דווקא אותנו?


פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים