התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / למה לי IT בכלל? קורס רשתות, קורס אבטחת מידע

main_blog_image

למה לי IT בכלל? קורס רשתות, קורס אבטחת מידע

כשמתחילים לדבר על הייטק, כנראה התחומים שיקפצו לרוב האנשים שאתם מכירים הם: סייבר, בניית אתרים, תכנות ואפילו גם שיווק דיגיטלי. אבל הרבה אנשים לא יודע שבלי מנהלי רשתות, אף משרד או ארגון בעולם המודרני של היום לא יוכל לתפקד (ולא, זו לא קלישאה). אז אם דבר כמו קורס רשתות סיקרן אותך, ייתכן שתרצה לשמוע עוד על העולם הזה, מה הסיבות שהוא כל כך חשוב והאם הוא בכלל יכול להתאים לאופי שלך (זה באמת תחום שנועד לאנשים עם תכונות מאוד מיוחדות).

כמה התפקיד הזה בכלל חשוב?

לפני המון שנים השימוש במחשבים במקומות עבודה היה יחסית מועט, גם אם הם כן היו קיימים בארגון או במשרד מסוים, עדיין בקושי היו נוגעים בהם. אבל יחד עם מהפכת האינטרנט (ואפילו הסמראטפונים), יותר ויותר מקומות עברו לשימוש ברשת ובמחשבים. כלומר, אין כמעט היום ארגון, משרד, מקום עבודה או כל דבר אחר שלא צריך את הטכנולוגיה הזאת.

אני יודע שזה נשמע מעט מוזר וחלק מהאנשים הצעירים שקוראים את הכתבה הזאת בטוח תוהים לעצמם: "איך אפשר להסתדר בלי מחשבים?". אף אחד לא יכול לדמיין לעצמו יום במשרד אם הרשת המקומית תקרוס או שהאינטרנט לא יעבוד (שחס וחלילה לא יוכלו להיכנס לפייסבוק).

אז באותה מידה שקיים שימוש עצום במחשבים וברשתות כיום, כך גם הביקוש עבור מנהלי רשתות הולך וגובר. כבר שמעתי כמה פעמים מהחברים שלי שאומרים: "נו, אנשי IT יכולים להשתלב רק במשרדי הייטק, לא?" זוהי טעות. טעות גדולה אפילו, בכל מקום צריכים היום איש IT, זה יכול להיות בבתי ספר, בתי חולים, ארגוני בטחון, משרדי פרסום ודיגיטל. גם אם אותו מקום לא מעסיק אצלו צוות שלם של אנשי IT, הם כנראה יעבדו עם חברה חיצונית שתוכל לתת להם את השירותים עבור כך.

למשל, לפני כמה שבועות, חבר ממש טוב שלי, שמנהל משרד פרסום בדרום תל אביב, נתקל בבעיה חמורה ברשת הפנימית שלו, יש לו בסך הכל רק איזה 6 או 7 עמדות מחשב, אבל כל תקלה שם היא קריטית (הם בדיוק היו עסוקים בהכנת קמפיינים לכבוד הבלאק פריידי), כל הקבצים, כל הקמפיינים וכל המידע יושבים על הרשת הפנימית שלהם ובאותו רגע הם לא יכלו לעבוד או לעלות דברים לרשת.

כמובן שהוא לא מחזיק איש IT אצלו, מכיוון שאין לו צורך כל כך, אבל מה שהוא עושה זה היה להתקשר לחברה שהוא עובד איתה ותוך שעה וחצי מנהל רשתות כבר היה אצלו במשרד ותיקן את התקלה.

אז עד אני מניח שהבנת למה התחום הזה, שלפעמים יצא לו שם "רע" יחסית, כל כך חשוב וכל כך פופולרי, זו באמת לא עוד אמירה של: "בלי המקצוע הזה בלתי אפשרי לתחזק משרד" כי דווקא במקרה הזה, המשפט הזה באמת (אבל באמת) נכון.