לתעשיית ההייטק יש ביקוש גבוה במיוחד למתכנתים מיומנים, מה שגורם לחברות הייטק רבות להציע הזדמנויות אטרקטיביות לאנשים שסיימו קורסי תכנות וקיבלו תארים בתחום. ללא ספק, התכנות מהווה את אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתחום ההייטק, יחד עם זאת מדובר באחד התחומים היותר מעניינים שיש בתשייה. 

אבל מה זה בעצם תכנות, ואיזה ידע והיכרות תצטרכו? תוכנות מחשב הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו, והאחריות לפיתוח תוכנה, הכרוכה בהגדרת שורה של פעולות למחשב לביצוע, מוטלת על המתכנתים. אמנם לימודי תכנות אינם קלים, אך התגמול על המאמצים המושקעים הוא ללא ספק משמעותי. 

ללמוד תכנות אונליין ולעבוד במקצוע מבוקש בעולם ההייטק! 

המומחיות והכישורים של המתכנתים מבוקשים מאוד על ידי חברות וארגונים רבים. 

ארגונים אלה מוכנים להשקיע סכומי כסף נכבדים כדי למשוך מתכנתים מוכשרים שיכולים להפוך רעיונות לפתרונות מוחשיים, לייעל תהליכים ולפשט את חייהם. 

בעולם הטכנולוגי של היום, שבו המחשבים והאינטרנט הפכו לחלק בלתי נפרד מהקיום היומיומי שלנו, לימודי תכנות מציעים לסטודנטים הזדמנות יוצאת דופן להיכנס לתעשיית ההייטק.  

לימודי תכנות אונליין עם התחייבות לעבודה: 

קורס בניית אתרים Full Stack Development 

והעתיד – מה איתו?

לימודי תכנות אונליין

הדרך לעבודה שחולמים עליה, כמה היא קשה?

האם כל אחד יכול ללמוד תכנות? 

אמנם מקצוע התכנות מציע הזדמנויות רווחיות ומבוקש מאוד בתעשיית ההייטק, אך זה לא תחום שכולם בוחרים לעסוק בו. זה נכון שאף אחד לא נולד מטבעו כמתכנת וכישרונות טבעיים ספציפיים לתכנות אינם קיימים.  

עם זאת, כניסה לתחום התכנות מצריכה רמת הסתגלות מסוימת, אשר לרוב מוערכת במהלך תהליך המיון במוסדות החינוך. בנוסף, אנשים השואפים ללמוד תכנות חייבים להיות בעלי תשוקה עזה לכך.  

תכנות יכול להיות מאמץ תובעני ומאתגר, הדורש לרוב סבלנות, התמדה ויכולת לתפוס במהירות שפות ומושגים לא מוכרים.  

תחום האפשרויות הבלתי מוגבלות 

כמו מקצועות רבים אחרים, תחום התכנות מציע רמות שונות של מומחיות והזדמנויות רבות לפיתוח קריירה וקידום לבוגרים מוכשרים. מעבר לתעסוקה המסורתית בתעשיית ההייטק, למתכנתים יש אפשרות להמשיך בקריירה עצמאית ולהציע את שירותיהם לעסקים וחברות ברחבי העולם. 

עבור אנשים שאפתניים עם תשוקה לטכנולוגיה ורצון להיכנס לתעשיית ההייטק, לימודי תכנות מהווים מסלול מצוין. זהו מקצוע מכובד ומתוגמל היטב, המציע תנאי עבודה נוחים, שכר מעל הממוצע במשק, אפשרויות תעסוקה רבות ואתגרים מרתקים.  

למי מתאים תחום התכנות? 

השאלה אם כל אחד יכול ללמוד תכנות היא שאלה נפוצה בעולם של היום. 

לעיתים אנשים תופסים את התכנות כעניין פשוט המבוסס על מספר שורות הקוד וחושבים שזה לא יכול להיות כל כך מורכב, עם זאת, המציאות שונה בתכלית.  

פיתוח תוכנה רחוק מלהיות קל או פשוט. זהו מאמץ מאתגר הדורש מאמץ מתמשך וכישורי פתרון בעיות. גם לאחר רכישת ידע בשפות תכנות מרובות, התחום נותר תובעני ומצריך חשיבה ביקורתית מתמדת ויכולת לפתרון בעיות. 

ייתכן שתחום התכנות לא יתאים לכולם, עם זאת, אנשים שמשקיעים בתחום, מגיעים עם התכונות הנדרשות ולומדים ממנטורים מיומנים, נוטים לשגשג בעולם התכנות והפיתוח. תכונות אלו עשויות לכלול חשיבה לוגית, אהבה למספרים ומתמטיקה, זיקה לחידות ומשחקים ויכולת להתמודד עם לחץ.  

יש לזה עתיד? 

כמו בכל תעשייה אחרת בעולם אנשים תוהים האם יש לזה בכלל עתיד וכמה שנים המקצוע הזה יכול להחזיק? 

מומחים רבים, כמו גם אנשים בתעשייה סבורים ששוק ההייטק לא רק יחזיק מעמד עוד כמה שנים אלא גם יתחזק וימשיך להתפתח. העולם הדיגיטלי מתרחב ויותר תעשיות ומגזרים מאמצים טרנספורמציה דיגיטלית. 

ככל שיותר עסקים וארגונים יאמצו את הטכנולוגיה, הביקוש לאנשי מקצוע בתפקידי היי-טק שונים, לרבות מתכנתים, מפתחים, בודקי תוכנה, מנהלי מסדי נתונים ועוד, צפוי לעלות בהתאם. ניתן לראות זאת באמצעות נוכחות של קבוצות רלוונטיות בפייסבוק ובלינקדאין, פרסומי דרושים באתרים שונים ואפילו פניות מפה לאוזן של מכרים. הביקוש למקצועות היי-טק, במיוחד בתכנות, חווה צמיחה מתמשכת מדי יום. 

האופי המהיר של תעשיית ההייטק מבטיח שתפקידים חדשים ושונים יצוצו כדי לענות על הדרישות המשתנות של העולם הדיגיטלי. ככל שהטכנולוגיה תתקדם, תעשיית ההייטק תמשיך להתחדש ולשדרג את עצמה. 

הדרך לעבודה שחולמים עליה, כמה היא קשה? 

יש מספר דרכים להכנס לעולם התכנות, אך לפני שיוצאים למסע הזה חשוב לוודא שזה מתאים לכם. מקצוע התכנות דורש חשיבה מסוימת, אתם צריכים להיות בעל נטייה טבעית ללמידה מתמשכת, שכן התחום מתפתח כל הזמן. 

אתם צריכים להיות בעלי מסוגלות לנהל מספר משימות במקביל ובעל אופי סקרן ורצון לצמיחה אישית ומקצועית. 

גם כשכבר תהפכו למתכנתים מיומנים, חשוב להמשיך ללמוד ולהכיר תוכנות, שפות תכנות ופיצ'רים חדשים שצצים בתעשייה. מחויבות זו להישאר מעודכנים ולהסתגל לדברים חדשים חיונית לצמיחה מתמשכת והצלחה בתחום התכנות. 

אם יש לכם את התכונות שהוזכרו לעיל ואתם שואפים להיות מתכנתים מהשורה הראשונה, ישנן מספר דרכים שתוכלו ללכת בהן כדי להשיג את המטרה. 

מסלול נפוץ אחד הוא לימודים אקדמיים. כדי להתחיל, ייתכן שתצטרכו להתמקד בשיפור הבגרויות, לעשות פסיכומטרי פסיכומטרי ולחקור מכללות או אוניברסיטאות שונות המציעות תוכניות לתואר במדעי המחשב. 

תואר במדעי המחשב נמשך בדרך כלל בין 3 ל-4 שנים, בסיומו תוכלו להתחיל לחפש את התפקיד הראשון שלכם בתעשיית ההייטק. 

ישנם אנשים שבוחרים ללמוד באמצעות קורסים מקוונים ולימוד עצמי, במיוחד אלה שכבר יש להם רקע בתעשיית ההייטק, כגון אבטחת איכות (QA) או IT.  

ניתן לבחור בדרך הזו אך לעיתים קרובות אנשים אלו נדרשים להשלים את הידע שלהם דרך מקורות נוספים. 

בשנים האחרונות קמו מרכזי הכשרה ומכונים שונים המתמחים בלימודי הייטק המציעים קורסי תכנות ספציפיים כמו קורס NET. או Full Stack Development. קורסים אלה מספקים מסלולי למידה מובנים והכוונה לאנשים המעוניינים בתכנות. לעתים קרובות הם מכסים מגוון של שפות תכנות: 

  • Python: שפה פופולרית הידועה בפשטות ובקריאות שלה, המשמשת במגוון רחב של יישומים. 
  • JavaScript: שפה המשמשת בעיקר לפיתוח אתרים, המאפשרת אינטראקטיביות ותוכן דינמי באתרי אינטרנט. 
  • #C: שפה הנפוצה בטכנולוגיות של Microsoft, במיוחד לפיתוח יישומי Windows ושירותי אינטרנט. 
  • PHP: שפת סקריפטים בשימוש נרחב לפיתוח אתרים, במיוחד בשילוב עם מסדי נתונים. 
  • ועוד 

קורסים אלו שואפים לספק הדרכה מקיפה בשפות תכנות, מסגרות ומתודולוגיות פיתוח כדי לצייד את התלמידים עם הכישורים הדרושים כדי להצליח בתעשייה. 

מרכזי הכשרה מסוימים בהייטק מציעים מחלקות השמה המסייעות לבוגרים ולסטודנטים במציאת עבודה בתחומם. מחלקות אלו מדריכות אנשים בתהליך חיפוש העבודה, עורכות סימולציות של ראיונות עבודה, מספקות טיפים חשובים ומציעות תמיכה כדי להבטיח את הצלחתם המקצועית.  

מחלקת ההשמה בחממה הטכנולוגית של HackerU מציעה את כל אלו ודואגת לסייע וללוות את הבוגרים בתהליך, עד למציאת העבודה הראשונה שלהם בתחום. 

להורדת תכניות הלימודים של קורסי התכנות בחממה: 

קורס בניית אתרים Full Stack Development 

לסיכום, המשך קריירה כמתכנתים היא דרך מספקת ומתגמלת, אם כי כזו הדורשת מסירות, התמדה ויכולת להתמודד עם לחץ ושיתוף פעולה יעיל עם אחרים. חשוב להעריך את התאמתכם למקצוע ולקבוע אם יש לכם את התכונות והתשוקה הדרושים כדי להצליח.  

לבדיקת התאמה לתחום התכנות מול יועץ לימודים וקריירה, השאירו פרטים כאן  

צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה