לימוד תכנות אונליין – תחום בעל ביקוש גבוה


תלמד תכנות אונליין ותעבוד במקצוע מבוקש בעולם ההייטק!

בתעשיית ההייטק ישנה דרישה גדולה מאוד למתכנתים איכותיים, חברות הייטק ואחרות מוכנות להציע תנאים טובים מאוד לבוגרי קורסי תכנות ותארים בתחום.
אין ספק כי תכנות הוא אחד האתגרים היותר גדולים, ועם זאת מעניינים, שההייטק יכול להציע לסטודנטים בתחום. אז מהו בכלל תכנות ומה על הסטודנט לדעת ולהכיר? כולנו מכירים ומשתמשים בתוכנות מחשב על בסיס יומיומי. מי שדואג לפתח את התוכנה, או במילים אחרות לדעת להגדיר למחשב סט של פעולות שאנחנו רוצים לתכנת שיבצע, זהו כמובן המתכנת. לימודי תכנות אינם קלים, אך התמורה בעד האגרה גבוהה מאוד.

נשאלת השאלה אם כך, מדוע המתכנת נתפס כה חשוב לארגון? ידע זה כוח, וידע יקר ערך כמו שאוחז בו המתכנת, כזה שמסייע לאנשי רבי ממון, עוצמה וכוח בחברות גדולות וארגונים גורם להם לשלם הרבה כדי לקבל לידם מתכנתים טובים ואיכותיים, אשר יהפכו את הרעיונות שלהם לביצוע, יקלו על חייהם, ייעלו את התהליכים של הארגון, יחסכו זמן יקר וכסף.
כל העולם עובר למחשב, האינטרנט שולט בכל, השימוש במחשב וברשת הוא בלתי נפרד מהיומיום של כולנו, על כן לימודי קורס תכנות מקנה לסטודנטים הזדמנות אדירה לפרוץ להייטק בסערה מהדלת הראשית ואחת הנחשקות ביותר.

לימודי תכנות אונליין היישר בשידור LIVE למחשב שלכם בבית עם התחייבות לעבודה:

קורס פיתוח אפליקציות אונליין
קורס בניית אתרים אונליין
קורס ניהול רשתות אונליין
קורס תכנות דוטנט אונליין
קורס סייבר אונליין

האם כל אחד יכול ללמוד תכנות?

אם המקצוע כה מבוקש ומשתלם למשתלבים בו בהייטק, נשאלת השאלה מדוע לא כל אדם יבחר בתחום הלימודים הזה. אז אמנם אף אחד לא נולד מתכנת, ואין במקצוע כישרונות שנולדים עימם.
אך כן נדרשת התאמה מסוימת לתחום, אותה יבדקו בעת שלבי המיון במוסד הלימודים הנבחר. מעבר לכך, המבקשים ללמוד תכנות נדרשים לרצון עז לכך, שכן מדובר על עבודה סיזיפית ברובה, המצריכה סבלנות, התמדה, התמודדות עם שפות לא מוכרות ויכולת קליטה מהירה.

תחום האפשרויות הבלתי מוגבלות

כמו במקצועות רבים אחרים, גם בתחום התכנות יש רמות שונות, קל וחומר אפשרויות פיתוח וקידום רבות ומגוונות לבוגרים המוכשרים בתחום.
בנוסף להשתלבות כשכיר בעולם ההייטק והנאה מתנאי עבודה טובים מאוד, מתכנתים עשויים גם לבחור בקריירה עצמאית ומתן שירותי תכנות לעסקים רבים ולחברות, הן בארץ והן בכל העולם.
אם אתם אנשים עם שאיפות, עם רצון ותשוקה להיכנס להייטק דרך אחד המקצועות הנחשבים והמשתלמים ביותר, המציע תנאים מעולים, שכר גבוה מהממוצע במשק, אפשרויות תעסוקה רבות ואתגר גדול, לימודי הייטק בקורסי תכנות עשויים להתאים לכם עד מאוד.

להמשך קריאת הסילבוס של קורס תכנות

האם יש דפוס אופי ייחוד למתכנתים?

מי באמת יכול להגיע אל תחום לימוד תוכנה?

זו כנראה אחת מהשאלות הכי פופולריות בעולם המודרני, האם באמת כל אחד יכול ללמוד תכנות? חלק מהאנשים יהפכו את זה לעניין פשוט של: "נו, סך הכל כמה שורות של קודים, כמה מורכב זה יכול להיות?" אז זהו, זה ממש לא קל או פשוט לפתח תוכנה. נהפוך הוא, זה עניין די קשה, גם אחרי שלומדים כמה שפות תכנות, מדובר בתחום שהוא מאתגר, שתמיד צריך להגדיל בו את הראש ולחשוב בכל רגע על פתרונות שונים ויצירתיים.

תכנות יכול להתאים לכל אחד? לא ממש, אבל אנשים שישקיעו בתחום, יילמדו ממיטב המרצים והמורים וכנראה יהיו עם התכונות הבאות:

 • בעלי מוח וחשיבה ריאלית
 • אהבה למספרים ולמתמטיקה
 • חיבה לחידות ומשחקונים
 • יכולת התמודדת עם לחצים

יימצאו את עצמם יותר בקלות בעולם התכנות והפיתוח.

רוצה לשמוע עוד?


יש אנשים שאפילו לא חשבו שעולם ההייטק ובפרט עולם התכנות יכולים להתאים להם, אבל לאחר מחקר באינטרנט והבעת עניין בתחום – הם הצליחו בתוך מספר חודשים לצלול לתוכו ולעבוד בחברות, משרדים וארגונים נחשבים בתעשייה.

למשל אחד מחבריי הטובים בתיכון לא השקיע יותר מדי בלימודי מתמטיקה, זה לא שהוא היה תלמיד רע, אבל הוא סיים את תעודת הבגרות שלו עם 4 יחידות במתמטיקה בציון סופי של 84. האם זה היה מספיק בשבילו על מנת ללמוד מדעי המחשב לאחר השחרור מצה"ל? לא. הוא די ויתר על כך והבין שזה לא בשבילו.

אותו חבר הבין אחרי כמה שנים שהייטק זה באמת החלום שלו, הוא רצה להיות מתכנת ובאמת התחשק לו לעבוד בסטארט-אפ מצליח בתור מפתח אפליקציות. הוא הכיר את מרכז ההכשרה האקריו (HackerU באנגלית) והבין שהם יכולים להתאים לו. הוא התקשר, קבע פגישת ייעוץ נרשם ללימודים ובתוך כשנה כבר מצא את עצמו עובד בחברת סטארט-אפ בראשון לציון והמשכורת שלו? מרשימה במיוחד.

אז האם באמת כל אחד יכול להיכנס לעולם התכנות? לא ממש. צריך להבין את כמות ההשקעה שזה מצריך, את האהבה לתחום המחשבים וההבנה שזה לא עולם פשוט, אבל בסופו של דבר – מאוד משתלם ומתגמל במידה ומתחברים אליו.

והעתיד – מה איתו?

יש לזה עתיד?

כמו בכל תעשייה אחרת בעולם (ואפילו בעולם השיווק הדיגיטלי) אנשים תוהים האם יש לזה בכלל עתיד? וכמה שנים המקצוע הזה יכול להחזיק. לדעתי (ולדעת רבים אחרים) שוק ההייטק לא רק שיחזיק עוד כמה שנים, אלא רק יתחזק ויתפתח. יותר ויותר מקומות יפתחו אל עולם הדיגיטל ובהתאם לכך גם הדרישה עבור מתכנתים, מפתחים או כל מקצוע אחר שקשור לתחום (כמו בדיקות תוכנה, פרסום, DBA וכו') תגדל בהתאם.

ניתן לראות זאת בכל מיני מקומות ברחבי האינטרנט:

 • קבוצות בפייסבוק
 • קבוצות ומודעות בלינקדאין
 • אתרי דרושים
 • בקשות מפה לאוזן מאנשים קרובים

בכל יום צומחת הדרישה עבור מקצועות ההייטק השונים, בטח בתכנות. אני יכול להעיד על החבר הטוב שלי (שהזכרתי למעלה) שכל כמה ימים הוא מקבל פניות באינבוקס מלינקדאין, כמה הודעות פרטיות בפייסבוק (כי הוא מהאלה שעונים על שאלות של גולשים אחרים בכל מיני קבוצות שם) ואפילו לאחרונה מישהו פנה אליו בסטורי באינסטגרם.

מסקנה, אולי יהיו תפקידים שעם הזמן ישתנו או שהם יהיו פחות מבוקשים, אבל עד אז, יהיו כל כך הרבה תפקידים חדשים ושונים שלא באמת ירגישו את ההבדל. העולם החדש צועד יד ביד עם תעשיית ההייטק שמתחדשת ומשתדרגת מרגע לרגע.

למשל, כל תעשיית הגיימינג עוברת מתיחת פנים, אם בעבר זה היה נטו תחביב, היום זה נהפך לספורט, ספורט אמיתי אפילו. בעקבות כך, מתגבר הביקוש עבור מפתחי משחקים, אני מניח שעוד כמה שנים נוכל לראות משחקי וידיאו (כמו Fortnite) שינצלו אותם לפרסום דיגיטלי (מה שכבר קורה לאט לאט).

הדרך לעבודה שחולמים עליה, כמה היא קשה?

קיימות מספר דרכים שאיתן אפשר להפוך למתכנת, אך קודם כל עליך לוודא שזה באמת מתאים לך. אתה חייב להיות טיפוס שתמיד אוהב ללמוד, אחד כזה שמסוגל לנהל את עצמו ולקבל מספר רב של משימות בו זמנית ועדיין לבצע אותן, להיות סקרן ותמיד לרצון להתפתח ולצמוח. זאת אומרת, שגם כשתהיה המתכנת הכי גדול בתעשייה, אתה תצטרך לחקור, ללמוד ולהבין פיצ'רים, כלים חדשים ואפילו במקרים מסוימים ללמוד שפות תכנות חדשות שנכנסו לשוק.

אז אם יש לך את התכונות שציינתי למעלה, אתה באמת יכול להיות מתכנת או מפתח מן השורה הראשונה. כיצד ניתן לעשות זאת? יש כמה דרכים, הראשונה היא דרך לימודים אקדמאיים. אתה תצטרך ככל הנראה לשפר את הבגרויות שלך, לעשות פסיכומטרי, לבדוק באיזו אקדמיה תרצה ללמוד (בין אם זה מכללה או אוניברסיטה) ולאחר מכן להתחיל תואר במדעי המחשב ורק לאחר כ-3 או 4 שנים תוכל למצוא את עצמך בחברת הייטק מצליחה.

יש כמה וכמה אנשים שהצליחו ללמוד לבד את כל מה שקשור לעולם התכנות, אך הם מעטים בלבד וגם הם הגיעו מעולם מסוים בהייטק (QA, IT למשל) ולאחר המון קורסי אונליין שהם עברו, הם הצליחו במשימה והפכו למתכנתים (למרות שברוב המקרים הם היו צריכים להשלים את הידע שלהם דרך מקור נוסף).

אבל בשנים האחרונות, התחילו לקום כמה וכמה מרכזי הכשרה ללימודי הייטק, שבהם אפשר לבחור בתחום לימודי התכנות, הנקראים קורס פיתוח אפליקציות או קורס .Net, שכולם בבסיסם די דומים, אך שונים. מה שכן, יילמדו בהם את שפות התכנות הבאות:

 • PHP
 • Python
 • C#
 • JavaScript
 • C

מיד לאחר מכן, תצטרכו להגיש פרויקט – פרויקט אחד אמיתי שבאמת יכין אותך לתעשיית ההייטק (קורס פיתוח .Net איכותי מספיק יגרום לך להכיר לפחות את חלק מהשפות הנ"ל).

כמו כן, בחלק ממרכזי ההכשרה ללימודים בהייטק קיימת גם מחלקת השמה, שהיא ספציפית דואגת לכל הבוגרים והסטודנטים שלה למצוא עבודה בתחום שלהם, היא תדריך אותם לראיונות עבודה, תערוך איתם סימולציות, תיתן להם את הטיפים והעזרה הנחוצה על מנת להצליח בהם בצורה המקצועית ביותר ובנוסף לכך יתנו את המוטיבציה על מנת שיצליחו.

לסיכום, אם אתה חולם להיות מתכנת, זה לא הולך להיות קל אך זה יהיה מספק, מאתגר, מעניין ועם תלוש משכורת גבוה. יחד עם זאת, תצטרך להבין שהמקצוע באמת בשבילך, שאתה מסוגל לעמוד בלחצים, בעומס ולהסתדר עם המון אנשים. כנראה שהגיע לעשות את הצעד אל לימוד תכנות.


רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס