קורס UI/UX – איפיון חווית משתמש ועיצוב לדיגיטל


לסילבוס הקורס

את המונחים UX ו-UI כולם כמעט מכירים. מדובר בבאזוורדס הנאמרות על ידי אנשי מקצוע בתחום הניו-מדיה מדי יום ללקוחות שלהם. קורס UI UX נותן לכם את הידע הפרקטי שנדרש בתעשייה:
תחום ה-(User Experience) UX או בעברית: 'חוויית משתמש', עוסק באלמנט החווייתי של השימוש במוצר. תחום ה- UI (User Interface) עוסק בממשק המשתמש.

אבל מה זה בדיוק אומר? ניקח דוגמה דווקא מהעולם הפיזי. דמיינו מכונית חדשה ונוצצת. תחום ה-UX ייכנס לראשו של הנהג וינסה להבין איך הוא היה רוצה להרגיש במכונית כזו. למשל: משוחרר וחופשי לצד תחושת שליטה במהלך הנהיגה. תחום ה-UI מתרגם את החוויה לפרקטיקה: נוחות מוט ההילוכים, מיקום הכפתור לפתיחת הגג או אולי דווקא חלון המאפשר כניסת אוויר מתונה.

אנחנו עדים לשינוי גדול שמתקיים בעולם הדיגיטל ופיתוח המוצרים. כיום, חברה שלא תשקיע במוצר שתפתח, לא משנה אם מדובר באפליקציה, אתר, תוכנה או אפילו משחק וידיאו, ולא תחשב באופן מדויק את תהליך חווית המשתמש שלה - כל הרעיון שלה עלול לקרוס. תחשבו על כך שחברה או ארגון יכולים לפתח אתר מסוים, שיושקעו בו סכומים עצומים על הפיתוח, החשיבה והרעיון - אבל בסופו של דבר יכול לצנוח ולהיכשל בעקבות UI/UX שלא בוצע או שנעשה בצורה לא איכותית.

לצורך ההמחשה, אנחנו משוכנעים שקרה לך שהורדת אפליקציה, השתמשת בה מספר דקות ולאחר מכן מחקת אותה? רוב הסיכויים שזה קרה בגלל UX לקוי. בשביל ליצור כיום מוצר דיגיטלי, לא חשוב רק הפיתוח שלו ושהוא רק עובד. אלא שיש בו חשיבה מעמיקה על הרצונות של הלקוח, מה הוא צריך מהאפליקציה, מה מרגיש וכיצד הוא מתרגם הכל לפעילות. ברגע שאנחנו מבינים מהו הצורך של המשתמש שלנו, אנחנו יודעים כיצד ליצור לו חוויה מושלמת ולהעמיד את הרעיון הכללי של האפליקציה (UX) וגם את הממשק המושלם, שזה כולל כל מה שמוצג לו מול העיניים.

יחדיו, ה-UI/UX, גורמים למשתמש להרגיש בנוח להשתמש במוצר שלנו, וכשהמשתמש שלנו מאושר ומרוצה מהמוצר, הוא ימשיך להשתמש בו, ויגרום לעוד לקוחות ואנשים לרכוש אותו, ובכך למעשה עולם ה-UI/UX שינה את פני העולם הדיגיטלי וכל מה שבתוכו.

קורס UI UX - הסבר קצר על UI ו-UX


UI - ממשק משתמש:

החלק הפרקטי של העיצוב, בו למעשה מבצעים שימושים בצבעוניות נכונה, פונטים, אנימציות, סוגים שונים של כפתורים, איפוגריות ועוד, בהתאם לקהל היעד והמוצר כמובן, בשביל להעביר למשתמש את החוויה בצורה הנעימה ביותר.


בסיכום:
יצירת ה'תכלס' בעיצוב, איך ייראה ממשק המשתמש בצורה פרטנית ביותר, כשלכל אלמנט קטנטן יש חשיבות רבה בתפקידו.


UX - חווית משתמש:

יצירת המסלול האינטואיטיבית והמוצלח ביותר לגולש/המשתמש בשביל להגשים את המטרה אליה הוא הגיע. בעזרת כלים ומוסכמות התנהגותיות שמקובלות על המשתמשים בצורה אפקטיבית ואיכותית.

בסיכום: המטרה היא לקבוע את מבנה הממשק, כיצד הכל מסודר ואיך כל החלקים קשורים זה לזה ליצירת ניווט פשוט, נעים וקליל להבנה.

HackerU - המרכז להכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק (Microsoft Silver Partner שותף מספר 1785294), גאה להציג את המסלול ללימודי UX/UI תחום תחרותי עם טכנולוגיות מתקדמות ביותר ודרישה לכוח אדם איכותי, מיומן ומקצועי.

האפשרויות בשוק העבודה לאחר התמחות בתחום הן רבות ומגוונות וניתן לפתח קריירה בתחומים כמו: כמפתחי מוצרים בדגש על חוויית משתמש, עיצוב ופיתוח ממשק, אסטרטגיית תוכן, חוקרים ובודקים. אפשר להשתלב בחברת מפתחי אתרים או המציעה שירותים לאתרים, אפשר להשתלב באתר תוכן או מסחרי של חברה, וכמו כן אפשר לעבוד כעצמאי.

מטרת קורס UI UX היא להכשיר את הדור הבא של עובדי התמחויות UX/UI בתעשייה והוא בנוי בצורה המקיפה ביותר. תכני המסלול ייחודיים ומשלבים תאוריה ופרקטיקה מעשית. במסלול ההכשרה תקבל את הידע והכלים המבוקשים ביותר בשוק העבודה, על מנת שתהיה לך האופציה להשתלב בתחום ולעבוד בצורה המקצועית ביותר.

אנחנו מודעים לכל השינויים שמתרחשים בעולם העיצוב וה-UI/UX, לכן חומרי הלימוד והשיעורים שלנו מתעדכנים בכל יום ויום. כך שהסטודנטים שלנו יצאו לשוק העבודה עם ידע רלוונטי שמותאם לצורכי שוק העבודה. אגב, יתרון משמעותי אצלנו הוא שניתן ללמוד אצלנו גם קורס UI UX אונליין, ישירות מהבית דרך ה-ZOOM.

בראש המסלול עומד ניר נבות, אחד מהאנשים שבזכותם המושג UI/UX כל כך מוכר בתעשייה. שבמהלך הקריירה שלו הוא כבר חינך והכשיר מאות סטודנטים שעובדים במקומות המוכרים ביותר בישראל ובעולם יחד עם צוות מרצים שמגיע הישר מהתעשייה - משרדי פרסום שונים, סטודיו שונים ועוד - בנינו את המסלול שיעניק את כל הכלים המורכבים לכל מעצב או איש דיגיטל שרוצה להכיר את עולם ה-UI/UX ולפתח בו קריירה לטווח הארוך.

בזמן קורס UI UX אנחנו נעבוד איתכם על הפן הטכני שקשור לעולמות הללו, אבל לא פחות חשוב מכך - נלמד אתכם הכל על תורת ה-UX, כשזה כולל את כל ההליכים הבאים:


מחקר מקדים על המוצר וקהל היעד

התמקדות בשלבי המחקר המרכזיים
הבנת התהליך המתדולוגי
חילוץ מסמך דרישות
הכנת פרסונה


וכמובן שיהיה דגש עצום גם על עולם ה-UI במהלך הקורס:

אפיון
עיצוב
העברה לפיתוח
הדמיה

במהלך קורס UI/UX, נבצע ביקורות וסדנאות מקצועיות, שיסכמו בכל פעם את החומר שלמדנו, ויחדיו נלמד כיצד לשפר כל סטודנט באשר הוא, בכל רובד אפשרי. בעזרת כל הסדנאות וההגשות הללו, הסטודנטים שלנו יוכלו לגבש תיק עבודות שיוכל להרשים כל מעסיק עתידי.

החזון שלנו הוא להעניק לך במהלך קורס UI/UX את כל הידע הפרקטי והתיאורטי להצלחה בתעשיית ההייטק, הדיגיטל והעיצוב. בשביל שתהיה לך קריירה בעולם שהעביר מהפכה בכל מקום שאליו הוא הגיע. זכרו:

“People ignore design that ignores people” - פרנק קיימרה // מעצב גרפי
ציטוט מופלא שמסביר את החשיבות של עיצוב נכון ומתאים לקהל היעד, אם לא תהיה התייחסות של מפתחי המוצר לעיצוב - כך גם קהל היעד יתעלם מהמוצר. עיצוב ממשקים וגם עיצוב דיגיטלי הפכו ממזמן לשם דבר בתעשייה - וכך גם הצורך באנשי המתמחים בתחום זה.

בקרוב מאוד, תוכל להשתלב בתעשיית ההייטק עם מקצוע מאתגר ומעניין, לפתח קריירה משגשגת ויציבה ובכך להבטיח את עתידך המקצועי בתעשייה.

יתרונות מסלול ההכשרה

ללמוד מהטובים ביותר | סגל המרצים מורכב ממומחי ההדרכה המובילים בתחום, בעלי ניסיון ביישום ובהדרכת נושאי הלימוד בתעשיית ההייטק.
תכנים איכותיים והתנסות מעשית |המסלול היחיד הכולל את כל תכני ה – UX/UI הנדרשים בשוק העבודה.
לומדים בראש שקט | קרן שכל מאפשרת לסטודנטים של האקריו פריסה נוחה של שכר הלימוד ל - 60 תשלומים ללא ריבית.
מערכת למידה חכמה וחווייתית | המאפשרת ללמוד מרחוק, לתרגל את החומר ולהתייעץ עם קהילה רחבה של לומדים, בוגרים ומרצים.
תשלום עם פיקדון חיילים משוחררים | ניתן לשלם עם הפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים.

יוזר חינם לשנה שלמה למערכת "Elementor"

יחודי לסטודנטים של Hackeru ישראל מקבוצת Thrive DX העולמית, יוזר חינם לשנה שלמה למערכת "Elementor" - המערכת הפופולרית לבניית אתרי וורדפרס איכותיים בצורה קלה ומתקדמת.

כך שכעת תוכלו לבנות אתרים, לקבל אחסון וכתובת דומיין על שרתי אלמנטור וכמובן תקבלו גישה למערכת "Elementor Cloud" לבניית אתרים ועמודי נחיתה.
*לאחר שנה תוכלו להמשיך עם המערכת במחיר בלעדי של כ – 100$ שנתי.

לוגו של אלמנטור

מבנה תכנית הלימודים

110 שעות לימוד אקדמיות - במסגרת הקורס נלמדים התכנים המעודכנים ביותר לדרישות התעשייה. תכיר את עולם חוויית המשתמש, תלמד לאפיין, לעצב ולהכין אפליקציה.

שעות והיקף לימודים


לימודי בוקר
נמשכים כחודש וחצי ומתקיימים שלוש פעמיים בשבוע
לימודי ערב נ
משכים כ-3 חודשים ומתקיימים פעמיים בשבוע

תנאי קבלה

שיחת ייעוץ וראיון אישי - הבוחנת את ההתאמה הבסיסית והרקע של המועמד לכניסה למסלול מתקדם בתחום ה-UI/UX. מתאים לבוגרי קורס עיצוב גרפי או למועמדים אשר עברו מבחן התאמה רלוונטי.

מתודולוגיות הלימוד

מתודולוגיות הלימוד הן ייחודיות ומבוססות על הרצאות פרונטאליות, סימולציות בסביבת הלמידה ותרגול אישי בליווי ספרות מקצועית.

סגל המרצים

ל- HackerU סגל מרצים ומומחי הדרכה, מהמובילים בתחומם, בעלי ניסיון מעשי רב ביישום והדרכת נושאי הלימוד בתעשיית ההייטק הישראלית והעולמית.

תעודת גמר

בסיום מסלול ההכשרה תוענק לך תעודת גמר מטעם HackerU – מעצב UI/UX.

מחפשים חוות דעת על האקר יו והקורסים שלנו? צפו בסרטון הבא:
שאלות ותשובות

אילו תוכנות לומדים בקורס UI/UX?

במהלך הקורס תלמד לעבוד על תוכנה Adobe XD. התוכנה המובילה לעיצוב מוצרים דיגיטליים, המאפשרת לבצע את כל השלבים המתודולוגיים בתהליך העבודה: איפיון, עיצוב, העברה לפיתוח והדמייה (Prototyping).

האם יש שיעורי בית, מבחנים, עבודות הגשה?

במהלך הקורס תשתתף בסדנאות מקצועיות ותגיש פרויקטים אשר יסכמו את החומר הנלמד ויעניקו לך תיק עבודות שאיתו תוכל לגשת לראיונות עבודה ולהרשים כל מעסיק פוטנציאלי.

האם קיימות דרישות מקדימות לקורס UX/UI?

המסלול מתאים לבוגרי קורס עיצוב גרפי או למועמדים אשר עברו מבחן התאמה רלוונטי

מהו השכר הממוצע עבור אנשי UX/UI?

השכר הממוצע של מעצבי UX/UI בתחלת דרכם נע בין 10 ל-13 אלף ש"ח. לאחר שנתיים בתחום הטווח הנע בין 14 ל-18 אלף ש"ח בחודש. בטווח הזמן של חמש שנים עד שמונה שנים בתחום המשכורת יכולה להגיע ל-24 אלף ₪ בחודש

באילו חברות וארגונים ניתן לעבוד בסיום הלימודים?

היום תחום חווית המשתמש הוא חלק מרכזי בפיתוח מוצרים – פיזיים או דיגיטליים, ולכן אפשרויות ההעסקה הן מגוונות – החל מחברות הייטק וסטארטאפים ועד חברות עיצוב ודיגיטל שנותנות את השירותים האלה לעסקים שונים.

האם ניתן לעבוד בתור עצמאי בתחום?

בהחלט. חלק לא קטן של אנשי ה-UX/UI פועלים כעצמאיים כבר בתחילת דרכם.

עבור מי קורס ux ui מומלץ?

קורס ה-UX/UI מומלץ במיוחד עבור מעצבים גרפיים בעלי ניסיון שרוצים להרחיב את הידע המקצועי שלהם ולפתוח בפניהם אפשרויות תעסוקה נוספות

האם ניתן לשלם באמצעות הפיקדון?

כן, מסלול הלימודים מוכר לתשלום על ידי הפיקדון לחיילים משוחררים


ראש תחום
ראש תחום קורס UI/UX - עיצוב לדיגיטל ניר נבות

ניר נבות
"למדתי עיצוב בויטל ואני בעל תואר ראשון מאוניברסיטת מידלסקס בלונדון. אני ראש תחום עיצוב וחווית משתמש בהאקריו, בעלים של סטודיו 'ניר נבות' לפתרונות חווית משתמש, יועץ אקדמי בכיר במשרד העבודה ויו"ר אגודת המעצבים הגרפיים. עבדתי כ-13 שנים בחברת אמדוקס, הובלתי פרויקטים בין-לאומיים גדולים, בשלב מסוים של הקריירה הצטרפתי כמרצה למכון הטכנולוגי בחולון ופתחתי קריירה כמרצה, לפני כחמש שנים, פתחתי סטודיו עצמאי המספק פתרונות חווית משתמש בעיקר עבור חברות טכנולוגיות"

רוצה לשמוע עוד?
ראש תחום
ראש תחום קורס UI/UX - עיצוב לדיגיטל ניר נבות

ניר נבות
"למדתי עיצוב בויטל ואני בעל תואר ראשון מאוניברסיטת מידלסקס בלונדון. אני ראש תחום עיצוב וחווית משתמש בהאקריו, בעלים של סטודיו 'ניר נבות' לפתרונות חווית משתמש, יועץ אקדמי בכיר במשרד העבודה ויו"ר אגודת המעצבים הגרפיים. עבדתי כ-13 שנים בחברת אמדוקס, הובלתי פרויקטים בין-לאומיים גדולים, בשלב מסוים של הקריירה הצטרפתי כמרצה למכון הטכנולוגי בחולון ופתחתי קריירה כמרצה, לפני כחמש שנים, פתחתי סטודיו עצמאי המספק פתרונות חווית משתמש בעיקר עבור חברות טכנולוגיות"


רוצה לשמוע עוד?

תוכנית הלימודים:

שיעורי ליבה עיצוב חוויית משתמש (UI)
20 ש"א
בשיעורים אלה תלמד על עולם חוויית המשתמש ותלמד על תוכנת XD של Adobe. התוכנה המובילה לעיצוב מוצרים דיגיטליים, המאפשרת לבצע את כל השלבים המתודולוגיים בתהליך העבודה: איפיון, עיצוב, העברה לפיתוח והדמייה (Prototyping).
ביקורות וסדנאות מקצועיות
52 ש"א
במהלך הקורס תשתתף בסדנאות מקצועיות ותגיש פרויקטים אשר יסכמו את החומר הנלמד ויעניקו לך תיק עבודות שאיתו תוכל לגשת לראיונות עבודה ולהרשים כל מעסיק פוטנציאלי.
שיעורי ליבה אפיון חוויית משתמש (UX)
30 ש"א
בשיעורים אלה תלמד את העקרונות המרכזיים עליהם מתבסס שלב אפיון חוויית משתמש תוך כדי הקבלה לתפקיד המאפיין ותהליכי העבודה המקובלים. תלמד על תהליך האפיון – מחקר מקדים, תוך כדי התמקדות בשלבי המחקר המרכזיים והבנה של התהליך המתודולוגי. משלב חילוץ נתונים ממסמך דרישות ועד הכנת פרסונה. כמו כן, תלמד על אפיון ועיצוב רספונסיבי המתאים את עצמו לממשקים דיגיטליים לפלטפורמות השונות (דסקטופ ומובייל).
פיגמה Figma - כלי מתקדם לאפיון ועיצוב דיגיטלי
8 ש"א
במודול זה נלמד על כלי נוסף בתעשייה לעיצוב מורים דיגיטליים, Figma, תוכנה חדשה שתופסת תאוצה רבה בתעשייה ומאפשרת לאפיין ולעצב ממשקים. המאפשרת לבצע את כל השלבים המתודולוגיים בתהליך העבודה: אפיון, עיצוב, העברה לפיתוח והדמיה (Prototyping).

תכני הקורס – טבלה מסכמת

נושאים שעות
שיעורי ליבה עיצוב חוויית משתמש (UI) 20
שיעורי ליבה אפיון חוויית משתמש (UX) 30
ביקורות וסדנאות מקצועיות 52
פיגמה Figma - כלי מתקדם לאפיון ועיצוב דיגיטלי 8
סה"כ שעות שלב מיון + קורס מורחב 110


phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס