דף הבית / קורס UI/UX - איפיון חווית משתמש ועיצוב לדיגיטל
קורס UI/UX - עיצוב לדיגיטל

קורס UI/UX - איפיון חווית משתמש ועיצוב לדיגיטל


לינק להורדת סילבוס קורס לסילבוס הקורס

את המונחים UX ו-UI כולם כמעט מכירים. מדובר ב"באזוורדס" הנאמרות על ידי אנשי מקצוע בתחום הניו-מדיה מדי יום ללקוחות שלהם. קורס UI UX נותן לכם את הידע הפרקטי שנדרש בתעשייה:
תחום ה-(User Experience) UX או בעברית: 'חוויית משתמש', עוסק באלמנט החווייתי של השימוש במוצר. תחום ה- UI (User Interface) עוסק בממשק המשתמש.

אבל מה זה בדיוק אומר? ניקח דוגמה דווקא מהעולם הפיזי. דמיינו מכונית חדשה ונוצצת. תחום ה-UX ייכנס לראשו של הנהג וינסה להבין איך הוא היה רוצה להרגיש במכונית כזו. למשל: משוחרר וחופשי לצד תחושת שליטה במהלך הנהיגה. תחום ה-UI מתרגם את החוויה לפרקטיקה: נוחות מוט ההילוכים, מיקום הכפתור לפתיחת הגג או אולי דווקא חלון המאפשר כניסת אוויר מתונה.

אנחנו עדים לשינוי גדול שמתקיים בעולם הדיגיטל ופיתוח המוצרים. כיום, חברה שלא תשקיע במוצר שתפתח, לא משנה אם מדובר באפליקציה, אתר, תוכנה או אפילו משחק וידיאו, ולא תחשב באופן מדויק את תהליך חווית המשתמש שלה - כל הרעיון שלה עלול לקרוס. תחשבו על כך שחברה או ארגון יכולים לפתח אתר מסוים, שיושקעו בו סכומים עצומים על הפיתוח, החשיבה והרעיון - אבל בסופו של דבר יכול לצנוח ולהיכשל בעקבות UI/UX שלא בוצע או שנעשה בצורה לא איכותית.

לצורך ההמחשה, אנחנו משוכנעים שקרה לך שהורדת אפליקציה, השתמשת בה מספר דקות ולאחר מכן מחקת אותה? רוב הסיכויים שזה קרה בגלל UX לקוי. בשביל ליצור כיום מוצר דיגיטלי, לא חשוב רק הפיתוח שלו ושהוא רק "עובד". אלא שיש בו חשיבה מעמיקה על הרצונות של הלקוח, מה הוא צריך מהאפליקציה, מה מרגיש וכיצד הוא מתרגם הכל לפעילות. ברגע שאנחנו מבינים מהו הצורך של המשתמש שלנו, אנחנו יודעים כיצד ליצור לו חוויה מושלמת ולהעמיד את הרעיון הכללי של האפליקציה (UX) וגם את הממשק המושלם, שזה כולל כל מה שמוצג לו מול העיניים.

יחדיו, ה-UI/UX, גורמים למשתמש להרגיש בנוח להשתמש במוצר שלנו, וכשהמשתמש שלנו מאושר ומרוצה מהמוצר, הוא ימשיך להשתמש בו, ויגרום לעוד לקוחות ואנשים לרכוש אותו, ובכך למעשה עולם ה-UI/UX שינה את פני העולם הדיגיטלי וכל מה שבתוכו.

קורס UI UX - הסבר קצר על UI ו-UX

UI - ממשק משתמש:
החלק הפרקטי של העיצוב, בו למעשה מבצעים שימושים בצבעוניות נכונה, פונטים, אנימציות, סוגים שונים של כפתורים, איפוגריות ועוד, בהתאם לקהל היעד והמוצר כמובן, בשביל להעביר למשתמש את החוויה בצורה הנעימה ביותר.

בסיכום: יצירת ה'תכלס' בעיצוב, איך ייראה ממשק המשתמש בצורה פרטנית ביותר, כשלכל אלמנט קטנטן יש חשיבות רבה בתפקידו.

UX - חווית משתמש:
יצירת המסלול האינטואיטיבית והמוצלח ביותר לגולש/המשתמש בשביל להגשים את המטרה אליה הוא הגיע. בעזרת כלים ומוסכמות התנהגותיות שמקובלות על המשתמשים בצורה אפקטיבית ואיכותית.
בסיכום: המטרה היא לקבוע את מבנה הממשק, כיצד הכל מסודר ואיך כל החלקים קשורים זה לזה ליצירת ניווט פשוט, נעים וקליל להבנה.

HackerU - המרכז להכשרת והשמת עובדים למקצועות ההייטק (Microsoft Silver Partner שותף מספר 1785294), גאה להציג את המסלול ללימודי UX/UI תחום תחרותי עם טכנולוגיות מתקדמות ביותר ודרישה לכוח אדם איכותי, מיומן ומקצועי.

האפשרויות בשוק העבודה לאחר התמחות בתחום הן רבות ומגוונות וניתן לפתח קריירה בתחומים כמו: כמפתחי מוצרים בדגש על חוויית משתמש, עיצוב ופיתוח ממשק, אסטרטגיית תוכן, חוקרים ובודקים. אפשר להשתלב בחברת מפתחי אתרים או המציעה שירותים לאתרים, אפשר להשתלב באתר תוכן או מסחרי של חברה, וכמו כן אפשר לעבוד כעצמאי.

מטרת קורס UI UX היא להכשיר את הדור הבא של עובדי התמחויות UX/UI בתעשייה והוא בנוי בצורה המקיפה ביותר. תכני המסלול ייחודיים ומשלבים תאוריה ופרקטיקה מעשית. במסלול ההכשרה תקבל את הידע והכלים המבוקשים ביותר בשוק העבודה, על מנת שתהיה לך האופציה להשתלב בתחום ולעבוד בצורה המקצועית ביותר.

אנחנו מודעים לכל השינויים שמתרחשים בעולם העיצוב וה-UI/UX, לכן חומרי הלימוד והשיעורים שלנו מתעדכנים בכל יום ויום. כך שהסטודנטים שלנו יצאו לשוק העבודה עם ידע רלוונטי שמותאם לצורכי שוק העבודה. אגב, יתרון משמעותי אצלנו הוא שניתן ללמוד אצלנו גם קורס UI UX אונליין, ישירות מהבית דרך ה-ZOOM.

בראש המסלול עומד ניר נבות, אחד מהאנשים שבזכותם המושג UI/UX כל כך מוכר בתעשייה. שבמהלך הקריירה שלו הוא כבר חינך והכשיר מאות סטודנטים שעובדים במקומות המוכרים ביותר בישראל ובעולם יחד עם צוות מרצים שמגיע הישר מהתעשייה - משרדי פרסום שונים, סטודיו שונים ועוד - בנינו את המסלול שיעניק את כל הכלים המורכבים לכל מעצב או איש דיגיטל שרוצה להכיר את עולם ה-UI/UX ולפתח בו קריירה לטווח הארוך.

בזמן קורס UI UX אנחנו נעבוד איתכם על הפן הטכני שקשור לעולמות הללו, אבל לא פחות חשוב מכך - נלמד אתכם הכל על תורת ה-UX, כשזה כולל את כל ההליכים הבאים:

מחקר מקדים על המוצר וקהל היעד
התמקדות בשלבי המחקר המרכזיים
הבנת התהליך המתדולוגי
חילוץ מסמך דרישות
הכנת פרסונה

וכמובן שיהיה דגש עצום גם על עולם ה-UI במהלך הקורס:
אפיון
עיצוב
העברה לפיתוח
הדמיה

במהלך קורס UI UX, נבצע ביקורות וסדנאות מקצועיות, שיסכמו בכל פעם את החומר שלמדנו, ויחדיו נלמד כיצד לשפר כל סטודנט באשר הוא, בכל רובד אפשרי. בעזרת כל הסדנאות וההגשות הללו, הסטודנטים שלנו יוכלו לגבש תיק עבודות שיוכל להרשים כל מעסיק עתידי.

החזון שלנו הוא להעניק לך במהלך קורס UI UX את כל הידע הפרקטי והתיאורטי להצלחה בתעשיית ההייטק, הדיגיטל והעיצוב. בשביל שתהיה לך קריירה בעולם שהעביר מהפכה בכל מקום שאליו הוא הגיע. זכרו:

“People ignore design that ignores people” - פרנק קיימרה // מעצב גרפי
ציטוט מופלא שמסביר את החשיבות של עיצוב נכון ומתאים לקהל היעד, אם לא תהיה התייחסות של מפתחי המוצר לעיצוב - כך גם קהל היעד יתעלם מהמוצר. עיצוב ממשקים וגם עיצוב דיגיטלי הפכו ממזמן לשם דבר בתעשייה - וכך גם הצורך באנשי המתמחים בתחום זה.

בקרוב מאוד, תוכל להשתלב בתעשיית ההייטק עם מקצוע מאתגר ומעניין, לפתח קריירה משגשגת ויציבה ובכך להבטיח את עתידך המקצועי בתעשייה.

יתרונות מסלול ההכשרה

ללמוד מהטובים ביותר | סגל המרצים מורכב ממומחי ההדרכה המובילים בתחום, בעלי ניסיון ביישום ובהדרכת נושאי הלימוד בתעשיית ההייטק.
תכנים איכותיים והתנסות מעשית |המסלול היחיד הכולל את כל תכני ה – UX/UI הנדרשים בשוק העבודה.
לומדים בראש שקט | קרן שכ"ל מאפשרת לסטודנטים של האקריו פריסה נוחה של שכר הלימוד ל - 60 תשלומים ללא ריבית.
מערכת למידה חכמה וחווייתית | המאפשרת ללמוד מרחוק, לתרגל את החומר ולהתייעץ עם קהילה רחבה של לומדים, בוגרים ומרצים.
תשלום עם פיקדון חיילים משוחררים | ניתן לשלם עם הפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים.

מבנה תכנית הלימודים

110 שעות לימוד אקדמיות - במסגרת הקורס נלמדים התכנים המעודכנים ביותר לדרישות התעשייה. תכיר את עולם חוויית המשתמש, תלמד לאפיין, לעצב ולהכין אפליקציה.

שעות והיקף לימודים

לימודי בוקר נמשכים כחודש וחצי ומתקיימים שלוש פעמיים בשבוע
לימודי ערב נמשכים כ-3 חודשים ומתקיימים פעמיים בשבוע

תנאי קבלה

פגישת ייעוץ וראיון אישי - הבוחנת את ההתאמה הבסיסית והרקע של המועמד לכניסה למסלול מתקדם בתחום ה-UI/UX. מתאים לבוגרי קורס עיצוב גרפי או למועמדים אשר עברו מבחן התאמה רלוונטי.

מתודולוגיות הלימוד

מתודולוגיות הלימוד הן ייחודיות ומבוססות על הרצאות פרונטאליות, סימולציות בסביבת הלמידה ותרגול אישי בליווי ספרות מקצועית.

סגל המרצים

ל- HackerU סגל מרצים ומומחי הדרכה, מהמובילים בתחומם, בעלי ניסיון מעשי רב ביישום והדרכת נושאי הלימוד בתעשיית ההייטק הישראלית והעולמית.

תעודת גמר

בסיום מסלול ההכשרה תוענק לך תעודת גמר מטעם HackerU – מעצב UI/UX.


מחפשים חוות דעת על האקר יו והקורסים שלנו? צפו בסרטון הבא:
שאלות ותשובות

במהלך הקורס תלמד לעבוד על תוכנה Adobe XD. התוכנה המובילה לעיצוב מוצרים דיגיטליים, המאפשרת לבצע את כל השלבים המתודולוגיים בתהליך העבודה: איפיון, עיצוב, העברה לפיתוח והדמייה (Prototyping).

במהלך הקורס תשתתף בסדנאות מקצועיות ותגיש פרויקטים אשר יסכמו את החומר הנלמד ויעניקו לך תיק עבודות שאיתו תוכל לגשת לראיונות עבודה ולהרשים כל מעסיק פוטנציאלי.

הקורס מותאם למעצבים גרפיים או לאנשים חסרי ניסיון בתחום

הסכומים משתנים ובהתאם לנסיון הקודם בתחום העיצוב הגרפי, ניתן להרוויח ללא ניסיון כבר בתחילת הדרך שכר של כ-9,000 ש"ח. אם יש לך ניסיון בתחום העיצוב הגרפי השכר יכול לזנק ל-11,000 ואף יותר.

בסיום הלימודים תוכלו להשתלב בחברות הייטק, פיתוח, סטארט-אפים שונים וכמובן גם בחברות דיגיטל לבניית אתרים.

חלק לא קטן מאנשי ה-UI/UX הם עצמאיים כבר בתחילת דרכם.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

ראש תחום
ראש תחום קורס UI/UX - עיצוב לדיגיטל ניר נבות

ניר נבות
"למדתי עיצוב בויטל ואני בעל תואר ראשון מאוניברסיטת מידלסקס בלונדון. אני ראש תחום עיצוב וחווית משתמש בהאקריו, בעלים של סטודיו 'ניר נבות' לפתרונות חווית משתמש, יועץ אקדמי בכיר במשרד העבודה ויו"ר אגודת המעצבים הגרפיים. עבדתי כ-13 שנים בחברת אמדוקס, הובלתי פרויקטים בין-לאומיים גדולים, בשלב מסוים של הקריירה הצטרפתי כמרצה למכון הטכנולוגי בחולון ופתחתי קריירה כמרצה, לפני כחמש שנים, פתחתי סטודיו עצמאי המספק פתרונות חווית משתמש בעיקר עבור חברות טכנולוגיות"

לתשומת לבכם: ולמען הסר ספק, מובהר כי החברה שומרת לעצמה את הזכות לערוך מעת לעת, לפי שיקול דעתה, שינויים בתוכניות הלימודים או בסגל המרצים

רוצה לשמוע עוד?

botpixel
מדיניות פרטיות משתמשים

תוכנית הלימודים:

תוכנית הלימודים:

שיעורי ליבה עיצוב חוויית משתמש (UI)
20 ש"א
בשיעורים אלה תלמד על עולם חוויית המשתמש ותלמד על תוכנת XD של Adobe. התוכנה המובילה לעיצוב מוצרים דיגיטליים, המאפשרת לבצע את כל השלבים המתודולוגיים בתהליך העבודה: איפיון, עיצוב, העברה לפיתוח והדמייה (Prototyping).
ביקורות וסדנאות מקצועיות
52 ש"א
במהלך הקורס תשתתף בסדנאות מקצועיות ותגיש פרויקטים אשר יסכמו את החומר הנלמד ויעניקו לך תיק עבודות שאיתו תוכל לגשת לראיונות עבודה ולהרשים כל מעסיק פוטנציאלי.
שיעורי ליבה אפיון חוויית משתמש (UX)
30 ש"א
בשיעורים אלה תלמד את העקרונות המרכזיים עליהם מתבסס שלב אפיון חוויית משתמש תוך כדי הקבלה לתפקיד המאפיין ותהליכי העבודה המקובלים. תלמד על תהליך האפיון – מחקר מקדים, תוך כדי התמקדות בשלבי המחקר המרכזיים והבנה של התהליך המתודולוגי. משלב חילוץ נתונים ממסמך דרישות ועד הכנת פרסונה. כמו כן, תלמד על אפיון ועיצוב רספונסיבי המתאים את עצמו לממשקים דיגיטליים לפלטפורמות השונות (דסקטופ ומובייל).
פיגמה Figma - כלי מתקדם לאפיון ועיצוב דיגיטלי
8 ש"א
במודול זה נלמד על כלי נוסף בתעשייה לעיצוב מורים דיגיטליים, Figma, תוכנה חדשה שתופסת תאוצה רבה בתעשייה ומאפשרת לאפיין ולעצב ממשקים. המאפשרת לבצע את כל השלבים המתודולוגיים בתהליך העבודה: אפיון, עיצוב, העברה לפיתוח והדמיה (Prototyping).

תכני הקורס – טבלה מסכמת

נושאים שעות
שיעורי ליבה עיצוב חוויית משתמש (UI) 20
ביקורות וסדנאות מקצועיות 52
שיעורי ליבה אפיון חוויית משתמש (UX) 30
פיגמה Figma - כלי מתקדם לאפיון ועיצוב דיגיטלי 8
סה"כ שעות שלב מיון + קורס מורחב 110
X להורדת
הסילבוס
לתשומת לבכם: ולמען הסר ספק, מובהר כי החברה שומרת לעצמה את הזכות לערוך מעת לעת, לפי שיקול דעתה, שינויים בתוכניות הלימודים או בסגל המרצים
שיחה
צ'ט
לפרטים