דף הבית / לימוד תכנות

לימוד תכנות

לסיליבוס המלא של הקורס לחצו קורס תכנות

לימוד תכנות - למי זה מתאים?

ההצלחה הבולטת בעולם של הישראלים בתחומי ההייטק הקנתה לישראלים שם עולמי של מומחים בתחומי ההיטק וחברות גלובליות רבות לא פעם הביעו עניין ורצינות בחברות היי טק ישראליות. זו אולי אחת הסיבות מדוע לימוד תכנות הפך לכל כך פופולארי בשנים האחרונות.

בעבר היה מקובל כי לימוד תכנות הינו חלק ממערך לימודים אקדמאים לתואר ראשון במדעי המחשב. כיום רבים פונים ללימוד תכנות במכללות ובמוסדי לימוד פרטיים על מנת ללמוד תכנות בלבד בכמה חודשים ולא את כל התואר האקדמאי.

לימוד תכנות הינו תחום כוללני למדי וכולל לימודים של שפות תוכנה. חלק מלימודי התכנות הינם למטרות פיתוח ובניית אתרים ושפות תכנות אחרות נלמדות למטרות פיתוח מוצרים ותוכנות מתקדמות.

לימוד תכנות - שפות תוכנה

שפת סי- שפת תוכנה מהוותיקות והנפוצות ביותר. השפה מוכרת כשפה קלה,פשוטה חוסכת זמן ויעילה ביותר. לרוב- זוהי שפת התוכנה מהראשונות הנלמדות בלימוד תכנות. שימושיה העקרים של התוכנה היא פיתוח מערכות של מסדי נתונים ומערכות הפעלה. גם מערכות ההפעלה של לינוקס , מקינטוש ווינדוס כתוב בחלקים גדולים בשפה זו. שפת תכנות פרוצדוראלית זו השפיעה על פיתוחן של שפות אחרות. שפת סי ++ - כחלק מלימוד תכנות נלמדת שפה זו כהמשך ללימודי שפת סי ומבוססת עליה. שפה זו פותחה בשנות השמונים ומבוססת על יסודות של תכנות פרוצדוראלי. שימוש בתוכנה מסייעת בפישוט מבנה התוכנה תוך שימוש חוזר בחלקים קיימים של התוכנה על מנת לייעל את תהליכי הפיתוח. כמעט בכל קורס לימוד תכנות נלמדת שפה זו.

שפת SQL- שפת עיבוד מידע בסיסית, מהשופ הותיקות והנפוצות הקיימות JAVA- שפה נפוצה מאוד בלימוד תכנות ושימושית בעיקר בכל הנוגע לתכנות לאינטרנט ופיתוח אפליקציות לאינטרנט.

לינוקס- לינוקס היא מערכת אשר מותקנת על שרתים, בדרך כלל לשימוש מסחרי,לחברות גדולות וחברות הייטק.

HTML - שפת תכנות בסיסית לפיתוח אתרי אינטרנט. כאשר מתחילים לימוד תכנות לאנטרנט HTML תההה השפה הראשונה הנלמדת. השפה מהווה את הבסיס והתשתית לכל שפות הכתיבה של אתרי אינטרנט. PHP- שפת צד שרת, שפה מתקדמת לפיתוח אתרי אינטרנט. לימוד תכנות ופיתוח לאינטרנט יכלול לרוב גם לימודי PHP. שפות מורכבות ודינמיות רבות כפייסבוק כתובות ב PHP.

לימוד תכנות, קרירה ואפשרויות העסקה

לימוד תכנות הפך פופולארי בשנים האחרונות בעקבות התפתחויות טכנולוגיות אשר הובילו לדרישה בשוק לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים. כיום ישנן אוניברסיטאות ומרכזי לימוד אשר מציעים לימוד תוכנה במתכונות שונים. ישנם קורסים המתמחים בלימוד תכנות לאינטרנט( קורס בניה ופיתוח אתרים) וישנם קורסים נישתים לתחומים ספציפים יותר כמו קורסים לפיתוח אפליקציות באינטרנט בהם נלמדת שפת הJAVA. בקורס מפתחי תוכנה נלמדות השפות סי, סי++, SQL ועוד..

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים