דף הבית / HTML 5

לסיליבוס המלא לחצו על קורס בניית אתרים

HTML 5 סקירה כללית

HTML 5 הינה הגרסה העדכנית ביותר של שפת הקוד הבסיסית ביותר לבניית אתרי אינטרנט ואפליקציות של שפת התכנות HTML.

שפת HTML עברה גלגולים רבים כאשר לאחרונה הושקה הגרסה החדשה והעדכנית HTML 5 , הגרסה הקודמת הייתה HTML ומקבילתה XHTML. התקן החדש של HTML 5 מאפשר ביצוע יישומים חדשים שלא היו אפשריים בגרסאות הקודמות של HTML . התקן החדש נוצר בזכות איגוד האינטרנט העולמי W3C אשר מסדיר את עניין התקינות ברשת האינטרנט. באמצעות 5HTML ניתן ליצור גרפיקה באמצעות Canvas אשר דומה לגרפיקה שניתן לייצר באמצעות פלאש או Silverlight . טכנולוגיה חדשנית זו ב HTML 5 מאפשרת שימוש ועיצוב מתקדם מבלי להשתמש בתוכנה חיצונית לייצור אלמנטים ויזואליים על ידי כתיבה ישירה של קוד בתוכנה אשר משמשת לבניית האתר עצמו כתוכנת הדרימוויבר.

HTML 5 היא המילה החמה החדשה בעולם האינטרנט, עד כדי כך שאפילו פייסבוק ממליצה על HTML 5 לפיתוח אפליקציות דינמיות עם אנימציה, ססגוניות ומתקדמות.

HTML 5 – היתרון המובהק

HTML 5 פותרת בעיות רציניות הקשורות בקידום אתרים במנועי חיפוש. עד היום כאשר רצינו לשלב אנימציה באתר היינו נאלצים להשתמש בתוכנת הפלאש היוצרת תמונות.

כידוע למפתחים ומעצבי אתרים, מנועי החיפוש אינם קוראים את התוכן אשר מופיע בקובץ הפלאש המוטמן באתר. ולכן מנועי החיפוש לא נותנים לאתר את "המשקל" הראוי לו כאשר הם מדרגים אותו בתוצאות החיפוש. HTML 5 "עקפה" מגבלה זו המאפיינת את התוכנות הגרפיות כאשר באמצעות כתיבת קוד ב HTML 5 ניתן להפיק אנימציות ולהגיע לתוצאות די דומות לתוצאות של פלאש.

HTML 5 - אילו סוגי תגיות נוספו?

הגרסה החדשהHTML 5 - היא בעצם שדרוג של הגרסא הקיימת. בגרסא זו הוצאו משימוש תגיות קוד והוכנסו 26 תגיות חדשות. ניתן לחלק את סוגי התגיות שנוספו ל4 קבוצות עיקריות:

1. תגיות אשר תפקידם לחלק את העמוד לקטעים נפרדים 2. תגיות בעזרתן ניתן לייצר אנימציה ומולטימדיה 3. תגיות אשר משתמשים בהם לאפיון טקס 4. שאר התגיות ללא אפיון ספציפי.

HTML 5 כחלק מקורס בניית אתרים עד עכשיו בכל קורס בניית אתרים למדו HTML , הגרסא הנלמדת בכל קורס הייתה תלויה בנקודת זמן בו הקורס התקיים. הגרסה הנוכחית הנלמדת כיום בקורס בניית אתרים היא גירסא 4 ובימים אלה ממש כל קורסי בניית אתרים עוברים ומחילים להתכונן ללמד HTML 5 בקורסים הבאים.

כיום HTML 5 נמצאת בראשית דרכה ומתכנתים ובוני אתרים רק מתחילים להבין את הפוטנציאל הגלום וללמוד את השפה.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים