לסילבוס המלא של הקורס לחצו על קורס בניית אתרים

סקירה כללית של תוכנת Dreamweaver ויתרונות

דרימוובר היא תוכנה מאת אדובי המשמשת בוני ומעצבי אתרים לבנייה ועיצוב אתרי אינטרנט. חלק חשוב מהפונקציונאליות של תוכנת הדרימוויבר היא שניתן להסתיר מהמשתמש את פרטי הקוד של HTML .

בנוסף תוכנת הדרימוויבר מאפשרת למשתמש להשתמש באופציה הנקראת design , זהו מצב בו ניתן לשרטט מה רוצים שיופיע באתר למשל את המסגרת הכללית ואפילו להכניס טפסים וטבלאות ללא כתיבת קוד. תוכנת הדימוויבר מתרגמת לבד את השררטוט לשפת קוד. אפשרויות מעין אלו מקילות מאוד, מקצרות ומייעלות את העבודה הכרוכה בבניה ועיצוב עמודי אינטרנט. אפשרויות מעין אלו לא נפוצות בתוכנות אחרות לבנייה ועיצוב אתרי אינטרנט. בנוסף לכך תוכנת דרימוויבר תומכך בכתיבה בשפות רבות ולכן מאפשרת ייצירת עמודי אינטרנט דינאמיים הכוללים דפים משפות שונות.

מה ניתן לעשות באמצעות Dreamweaver וכיצד פועלת התוכנה?

כך למשל באמצעות דרימוויבר ניתן לכתוב ב html ,לעצב את העמוד בל  CSS הוסיף צור קשר בPHP ולהטמיע קטעי וידאו,אודיו ותמונות. בזכות תכונות אלה הפכה תוכנת דרימוויבר לאחת התוכנות הפופולאריות והנפוצות ביותר בשימוש בקרב מפתחים ומעצבים. תוכנת דרימוויבר ניתנת להתאמה אישית כל בוני אתרים ומפתחים שרגילים לעבוד עם התוכנה מתאימים לעצמם הגדרות ופונקציות המתאימות לעבודתם.

לתוכנת דרימוויבר 3 מצבים עיקרים מצב כתיבת קוד, מצב ה design (מצב החוסך לנו את כתיבת הקוד) ומצב הספליט מצב בו אנו יכולים תוך כדי כתיבת הקוד לראות בחלק השני של העמוד כיצד זה נראה.

לתוכנת דרימוויבר 5 יש מספר סביבות עבודה אשר ניתן לבחור בינהן:

Classic, Designer, Designer Compact, App Developer, App Developer PlusCoder, Dual Screen

כל סביבת עבודה מתאימה למטרת העבודה של המפתח כאשר סרגל הכלים משתנה בהתאם לסביבת העבודה המוגדרת.

היכן ניתן ללמוד על תוכנת דרימוויבר?

בדרך כלל לימוד דרימוויבר נעשה בקורסים לבניית אתרים. בקורסים אלה ברוב המקרים בוחרים ללמד את השפות באמצעות שימוש בדרימוויבר כיוון שתוכנה זו יחסית קלה מאוד לתפעול וניתן לבנות באמצעותה יחסית בקלות עמודי אינטרנט.

בקורסים לומדים על המבנה הכללי של התוכנה וכיצד להפיק ממנה את המירב כך שעבודת כתיבת הקוד תהיה מינימאלית. כמובן ניתן גם ללמוד לבד, אך לרוב ללא הכוונה נכונה קשה להבין את כל היישומים שיש בתוכנה. יש כאלה המנסים ללמוד את התוכנה באמצעות סרטונים ביו טיוב או מדריכם באינטרנט אך לרוב המידע המוצג אינו מאורגן ומקיף וקשה ללמוד ברמה מקצועית באמצעות מדריכים אלה.

צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה