התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / תקריות הסייבר המשמעותיות של 2018

main_blog_image

תקריות הסייבר המשמעותיות של 2018

תחום הסייבר ולימודי סייבר בעולם הולכים ותופסים תאוצה משמעותית בשנים האחרונות וכך בתיאום גם מתקפות הסייבר ברשת.

פרט לאבטחת המידע או אבטחת סייבר אישית שמוכרת לנו מהאזהרות שאנחנו שומעים פה ושם בתקשורת, ברשת ואצל אנשים שחוו באופן פרטני ניסיונות לפישינג, אנחנו לא שומעים יותר מידי על העניין. אך האם חשבתם מה ייקרה כאשר ייפרצו מערכות מידע בבתי חולים? מערכות ממשלתיות או חלילה מאגר מידע צבאי מסווג?

אולי אתם חושבים שזה רחוק מהמציאות ומערכות המידע במקומות מהסוג הזה שמורות היטב תחת ידיהם של מומחים מתחום. זה נכון, אבל גם לטובים ביותר יכולים לקרות דברים פחות טובים ממומחים שעברו לימודי סייבר בדרכים כאלה ואחרות ובחרו בצד האפל יותר של הסייבר- ההאקרים השחורים.

מתחילת שנת 2006, ראשיתו של הסייבר בעולם והתחלת איומי הסייבר ברשת תועדו ע"פ CSIS Hackmageddon) 392) תקריות משמעותיות המתמקדות בהתקפות על סוכנויות ממשלתיות, חברות ביטחוניות והיי- טק או פשעים כלכליים עם הפסדים של יותר ממיליון דולר ברחבי העולם.

על 108 מתוכן, אחראית סין. בצד הקורבן תועדו לא פחות מאשר- 531 תקריות, כשבראשן "מככבת" ארה"ב כקורבן העיקרי, באופן לא מפתיע.

למי שמתעניין בנתונים על ישראל במפה הגלובלית: ישראל אחראית על 3 התקפות משמעותיות (מתועדות) ונפלה קורבן ל-24 התקפות סייבר עד כה.