דף הבית / בלוג / הסבת אקדמאים להייטק, לימודי תואר, תעודה ומה שביניהם
main_blog_image

הסבת אקדמאים להייטק, לימודי תואר, תעודה ומה שביניהם

עודכן בתאריך: 12-22-2019

מדוע כל כך הרבה אקדמאים בוחרים בהסבה מקצועית?

תופעה מאוד מעניינת ומסקרנת המתרחשת בשנים האחרונות הינה מעבר גדול של בוגרי תארים אקדמאים, גם ראשון וגם שני, לעבודה בהייטק. עד כמה שעובדה זו מפתיעה, יפתיע אף יותר לגלות כי אין מדובר בקליטת אקדמאים על ידי חברות הייטק מעצם היותם בוגרי תארים, אלא דווקא כהסבות מקצוע. בוגרי תארים שגילו כי הקריירה שלהם אינה מתאימה להם, מכל סיבה שהיא, והחליטו ללכת על הכיוון של לימודי הייטק אשר יקנו להם את ההזדמנות לחדור לעולם ההייטק במקצוע שלמדו.

למה זה בעצם קורה?

לכל אחד כמובן יש סיבות משלו לחיפוש אחר קריירה חדשה, אך בהחלט ניתן לזהות מספר סיבות עיקריות לכך שבוגר תואר ראשון, אפילו עם ניסיון רלוונטי בתחום שלמד, בוחר יום בהיר אחד לעבור קורס הייטק. אחת הסיבות העיקריות היא שיפור התנאים בעבודה. ישנם אלפי בוגרי תארים אקדמאים, ובהתאם לכך תנאי ההעסקה במקרים רבים אינם מספקים עבור בוגרי התואר הראשון, ומאידך תנאי הקבלה למשרות אינם מקלים.

בתחום ההייטק, ישנו ביקוש גדול מאוד לעובדים איכותיים. כך, בעל תואר ראשון אשר בחר ללמוד הייטק ולחפש עבודה בתחום, בהחלט עשוי להיות הון אנושי שארגונים וחברות הייטק מחפשים. בהתאם לביקוש ובאופן כללי לענף ההייטק, תנאי ההעסקה טובים ומפתים והדבר מתיישר עם מה שהאקדמאים מחפשים.

מה לומדים ואיך מתקבלים?

לאקדמאי בוגר תואר ראשון אפשרויות בחירה רבות מבין קורסי הייטק העומדים לרשותו. זו גם אחת הסיבות העיקריות לכך שנתח רחב באוכלוסייה, לא רק בוגרי תארים, מוצאים עצמם בהייטק. ישנו מגוון של קורסים לבחירה וכמעט כל אחד יכול ללמוד מה שמעניין אותו. חלק מהאנשים יבחרו ללמוד שפות תכנות ויהפכו למתכנתים בהייטק, בעוד שאחרים יתעניינו בלמידת קורס של בניית אתרים או לימודי תעודה של ניהול רשתות, אבטחת מידע או סייבר.

ומה עם לימודי תואר ראשון? כל הדרכים פתוחות בפניך!

לימודי מקצועות ההייטק ב- HackerU מבטיחים לך את השקט הנפשי והביטחון לפני שתתחיל את לימודי התואר הראשון. ב- HackerU אתה בוחר את מקצוע ההייטק ומתמקצע ספציפית בתחום שמעניין אותך, והלימודים אף מאפשרים לרכוש ניסיון מקצועי, על ידי ביצוע פרויקטים מעשיים.

בתום הקורס, במידה ותבחר בכך, תוכל להמשיך ללימודי תואר ראשון באחת מהמכללות המובילות בארץ שלהאקריו יש הסכם שיתוף פעולה והכרה לבחירתך, אשר יכירו בצורה מלאה בלימודיך ב- HackerU כנקודות זכות בעקבות שיתוף הפעולה שיש להאקריו מול אותם מוסדות הלימוד. בקרוב מאוד נפרסם באתר את שמות מוסדות הלימוד המובילים בישראל שבהם תוכל להמשיך את לימודייך לתואר ראשון.

לימודי תואר ראשון - קודם מנסים אחר כך בוחרים

הלימודים ב- HackerU מאפשרים לך להתנסות בלימודים מתקדמים בתחומי ההייטק ולרכוש מקצוע מבוקש. רק לאחר הקורס, במידה ותחליט להמשיך ללימודי תואר בתחום תוכל לעשות זאת ביתר קלות ובבחירתך באחד ממוסדות הלימוד איתם ישנו שיתוף פעולה עם HackerU ,תהיה זכאי להכרה בנקודות זכות ללימודי תואר ראשון. תכנית ייחודית זו באה לענות על חששות של סטודנטים המתלבטים בבחירת מקצוע ותחום ספציפי לפני ההשקעה הכרוכה בלימודי תואר ראשון.

ומה לגבי מציאת עבודה לאחר הלימודים?

לעבור קורס הייטק זה טוב ויפה, אך מה שחשוב באמת זה למצוא עבודה טובה בתחום ולהשתלב בצורה חלקה, אחרת כל הרעיון של הסבת מקצוע לא יהיה אפקטיבי. חשוב מאוד לדעת, כי מרכזי הלימודים עוסקים לא רק בהעברת החומר, אלא גם בסיוע לסטודנטים בכל הקשור להבנת החומר, ההצלחה בלימודים, השמה הייטק על כל גווניו ורבדיו, ועוד רבים. נוסף על כך מרכזים אלו גם עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם חברות וארגונים, לטובת שילוב בוגריהם בסוף כל קורס.

לכן כדאי לברר מראש עם המוסד שרוצים ללמוד בו; האם תחתיו פועלת מחלקת השמה והאם ישנה התחייבות חוזית לעבודה בתום תקופת ההכשרה. כמובן שגם מומלץ לבדוק האם המוסד הלימודי הינו מוכר ומעסיק מרצים מקצוענים ואיכותיים. כל הנקודות הללו חשובות ועשויות להרכיב את ההליך הכולל שבחרת לעבור בדרך להסבת מקצוע להייטק.

מאמר זה הינו בגדר המלצה ואין לראות בו תחליף ליועץ קריירה מאת גורם מקצועי מוסמך שיש ברשותו את היכולת להתחשב בכלל הנתונים האישיים ובצרכיו של כל מועמד באשר הוא.


פוסטים קשורים

מקצועות הייטק

מקצועות בתחום ההייטק שיהיו בדרישה גבוהה אחרי הקורונה

אורטל סופר
לימודים אונליין

לימודים אונליין - 8 טיפים ללמידה נכונה מהבית

אורטל סופר
הסבת מקצוע

ממשבר להזדמנות, מקריסה לצמיחה - למה דווקא עכשיו להחליף מקצוע?

סער כהן
הסבת מקצוע

הסבת מקצוע - האם כדאי?

סער כהן
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
עוד רגע ונשלח לך את הסילבוס ישירות לנייד שלך. הזן את הפרטים הבאים והוא בדרך אליך:
botpixel
שיחה
לפרטים
ווטסאפ
היי! אנחנו פה, יש לך שאלה?