דף הבית / בלוג / הסבת אקדמאים להייטק, לימודי תואר, תעודה ומה שביניהם
לימודי תעודה

הסבת אקדמאים להייטק, לימודי תואר, תעודה ומה שביניהם

עודכן בתאריך: 06-04-2021

מדוע כל כך הרבה אקדמאים בוחרים בהסבה מקצועית?

תופעה מאוד מעניינת ומסקרנת המתרחשת בשנים האחרונות הינה מעבר גדול של בוגרי תארים אקדמאים, גם ראשון וגם שני, לעבודה בהייטק. עד כמה שעובדה זו מפתיעה, יפתיע אף יותר לגלות כי אין מדובר בקליטת אקדמאים על ידי חברות הייטק מעצם היותם בוגרי תארים, אלא דווקא כהסבה מקצועית. בוגרי תארים שגילו כי הקריירה שלהם אינה מתאימה להם, מכל סיבה שהיא, והחליטו ללכת על הכיוון של לימודי הייטק אשר יקנו להם את ההזדמנות לחדור לעולם ההייטק במקצוע שלמדו.

למה זה בעצם קורה?

לכל אחד כמובן יש סיבות משלו לחיפוש אחר קריירה חדשה, אך בהחלט ניתן לזהות מספר סיבות עיקריות לכך שבוגר תואר ראשון, אפילו עם ניסיון רלוונטי בתחום שלמד, בוחר יום בהיר אחד לעבור קורס הייטק. אחת הסיבות העיקריות היא שיפור התנאים בעבודה. ישנם אלפי בוגרי תארים אקדמאים, ובהתאם לכך תנאי ההעסקה במקרים רבים אינם מספקים עבור בוגרי התואר הראשון, ומאידך תנאי הקבלה למשרות אינם מקלים.

בתחום ההייטק, ישנו ביקוש גדול מאוד לעובדים איכותיים. כך, בעל תואר ראשון אשר בחר ללמוד הייטק ולחפש עבודה בתחום, בהחלט עשוי להיות הון אנושי שארגונים וחברות הייטק מחפשים. בהתאם לביקוש ובאופן כללי לענף ההייטק, תנאי ההעסקה טובים ומפתים והדבר מתיישר עם מה שהאקדמאים מחפשים.

מה לומדים ואיך מתקבלים?

לאקדמאי בוגר תואר ראשון אפשרויות בחירה רבות מבין קורסי הייטק העומדים לרשותו. זו גם אחת הסיבות העיקריות לכך שנתח רחב באוכלוסייה, לא רק בוגרי תארים, מוצאים עצמם בהייטק. ישנו מגוון של קורסים לבחירה וכמעט כל אחד יכול ללמוד מה שמעניין אותו. חלק מהאנשים יבחרו ללמוד שפות תכנות ויהפכו למתכנתים בהייטק, בעוד שאחרים יתעניינו בלמידת קורס של בניית אתרים או לימודי תעודה של ניהול רשתות, אבטחת מידע או סייבר.

ומה עם לימודי תואר ראשון? כל הדרכים פתוחות בפניך!

בתום הקורס, במידה ותבחר בכך, תוכל להמשיך ללימודי תואר ראשון באחת מהמכללות המובילות בארץ שלהאקריו יש הסכם שיתוף פעולה והכרה לבחירתך, אשר יכירו בצורה מלאה בלימודיך ב- HackerU כנקודות זכות בעקבות שיתוף הפעולה שיש להאקריו מול אותם מוסדות הלימוד. 

ומה לגבי מציאת עבודה לאחר הלימודים?

לעבור קורס הייטק זה טוב ויפה, אך מה שחשוב באמת זה למצוא עבודה טובה בתחום ולהשתלב בצורה חלקה, אחרת כל הרעיון של הסבת מקצוע לא יהיה אפקטיבי. חשוב מאוד לדעת, כי מרכזי הלימודים עוסקים לא רק בהעברת החומר, אלא גם בסיוע לסטודנטים בכל הקשור להבנת החומר, ההצלחה בלימודים, השמה הייטק על כל גווניו ורבדיו, ועוד רבים. נוסף על כך מרכזים אלו גם עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם חברות וארגונים, לטובת שילוב בוגריהם בסוף כל קורס.

לכן כדאי לברר מראש עם המוסד שרוצים ללמוד בו; האם תחתיו פועלת מחלקת השמה והאם ישנה התחייבות חוזית לעבודה בתום תקופת ההכשרה. כמובן שגם מומלץ לבדוק האם המוסד הלימודי הינו מוכר ומעסיק מרצים מקצוענים ואיכותיים. כל הנקודות הללו חשובות ועשויות להרכיב את ההליך הכולל שבחרת לעבור בדרך להסבת מקצוע להייטק.

מאמר זה הינו בגדר המלצה ואין לראות בו תחליף ליועץ קריירה מאת גורם מקצועי מוסמך שיש ברשותו את היכולת להתחשב בכלל הנתונים האישיים ובצרכיו של כל מועמד באשר הוא.


פוסטים קשורים

קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
לוחמת סייבר - תפקידים

לוחמת סייבר - אילו תפקידים קיימים?

data-analyst-or-data-science

מה זה אנליסט נתונים, ומה ההבדל בין דאטה אנליסט לדאטה סיינטסט?

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים