דף הבית / בלוג / הסבת מקצוע, מדוע היא כל כך פופולארית בימינו?
הסבת מקצוע

הסבת מקצוע, מדוע היא כל כך פופולארית בימינו?

עודכן בתאריך: 06-30-2021

בטח שמת לב לזה הרבה בשנים האחרונות. אנשים רבים מסביבך לא משתקעים במקום העבודה שלהם ובמקצוע שבחרו, אלא מחפשים אחר מקצועות חדשים וקריירות חדשות, לרבות למידת קורסים מקצועיים שונים ומגוונים. לתופעה הזו קוראים "הסבה מקצועית", ובפשטות מדובר על מציאת מקצוע שיותר ישלים אותם, שיענה על צרכים חדשים שהתעוררו, כיוון והמקצוע הנוכחי שלהם אינו מספק אותם. באנו רואים את זה קורה בעיקר בתעשיית ההייטק והמחשבים, עוד ועוד אנשים נוהרים לעולמות הללו.

מדוע הסבת מקצוע להייטק הפכה כה פופולארית בימינו?

תנאי העסקה ויוקרה הם שני אלמנטים בעבודה אשר בעבר לא היו כל כך משמעותיים לעובדים, מה גם שאינם היו שכיחים במקומות עבודה. חברות הייטק מספקות את שני אלו ובמקרים מסוימים, בתפקידים מסוימים, התנאים והיוקרה אף גדולים מאוד. כולם חשופים לעובדה הזו ורבים פוזלים לעבר ההייטק, מתעניינים אודות לימודי היי טק ומעוניינים להשתלב בעולם שמבטיח הרבה. חשוב לזכור שכמובן לא כל חברות ההייטק מציעות תנאים מדהימים וכן לא בכל המקצועות בתחום, אך הפוטנציאל בהחלט קיים למי ששואף לזה ורוצה את זה.

האם קורסי מחשבים תורמים להסבת מקצוע?

אין צורך להכביר במילים אודות המחשבים ששינו את חיינו מן הקצה אל הקצה. הייטק ומחשבים הולכים יד ביד, זה לא יכול להתקיים ללא זה ולכל אחד מאתנו יש מחשב בבית, בעבודה ובכף היד. לכן טבעי שרבים רוצים ללמוד מקצועות בתחום המחשבים שעשויים לעזור הן ברכישת מקצוע מעניין ויוקרתי והן בחדירה לעולם ההייטק. הכל כמובן בשביל מטרת העל - הסבת מקצוע. אין הבדלי דת, גזע ומין, וגם לא גיל - מכל הפלחים באוכלוסיה לימודי הייטק ומחשבים תופסים נתח נכבד.

האם יש קורסים מומלצים יותר או פחות?

ההיצע כיום בשוק ללימודים בתחום הוא עצום. עשרות מוסדות לימודיים מאפשרים לסטודנטים ללמוד מקצועות רבים ומגוונים של הייטק ומחשבים וקשה להצביע על מקצוע מומלץ יותר או פחות. הדבר מאוד סובייקטיבי ומה שמעניין אדם אחד יכול לשעמם אדם אחר, ולהפך.

חשוב לבחור קורס מקצועי שמצד אחד יעניין אותך ושאתה חושב שתוכל להשתלב בו בקריירה שתפתח, אך גם אשר עבורו יש ביקוש בשוק העבודה. הקריטריון הראשון הוא העיקרי וזה שצריך להנחות אותך כאשר אתה בעיצומו של תהליך ההסבה המקצועית ובחירת התחום ללמוד ולעסוק.

מהו תהליך נכון של הסבה מקצועית להייטק?

כיום האפשרויות רבות מאוד ומגוונות וחברות הייטק מקבלות לשורותיהן בעלי רקע וניסיון ואף חסרי רקע. מוסדות לימוד שונים מציעים היום הן את ההכשרה המקצועית והן השמה לאחר מכן בשוק ההייטק. כדאי לברר מול כל מוסד אקדמי אליו פונים האם קיימת מחלקת השמה, הדבר יכול לסייע רבות, לחסוך זמן יקר ולהעביר בצורה חלקה יותר את הליך ההסבה המקצועית. נשאר רק לאחל לך בהצלחה בתהליך, לימודים נעימים, ומה שתבחר בו – שתצליח!


פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים