דף הבית / בלוג / איך להשתלב בעולם ההייטק תוך זמן קצר?
לימודי תעודה

איך להשתלב בעולם ההייטק תוך זמן קצר?

עודכן בתאריך: 12-22-2019

עולם ההייטק הוא אחד מהתחומים המתגמלים ביותר בישראל והוא מבטיח תעסוקה לאורך שנים רבות. תחום זה כולל בתוכו מגוון רחב של משרות כמו מתכנתים בשפות תכנות שונות, בודקי תוכנה, אנשי שיווק, טכנאי מחשבים ורשתות, מומחי סייבר וכו'. אף על פי שנראה כי מדובר במילים גבוהות ואולי בעיסוקים שמצריכים שנות לימוד רבות, בפועל קורסים מקצועיים קצרים יכולים להיות כרטיס כניסה מהיר לעולם ההייטק – ולהתחלה של קריירה משגשגת ומלאה באתגרים ובפינוקים.

    מה יתרונות העבודה בתחום ההייטק?

  • משכורת גבוהה
  • רכב בליסינג
  • תנאים סוציאליים מפנקים
  • סביבת עבודה מאתגרת
  • מקצוע יוקרתי
  • וכו'

אז מהי הדרך הטובה ביותר להיכנס לתחום זה?

קיימות מספר דרכים. הדרך הארוכה ביותר היא באמצעות לימוד תואר באוניברסיטה או במכללה בתחום מדעי המחשב, שאורך מספר שנים. לאחר סיום התואר, ניתן להתחיל לחפש עבודה כמתמחה ללא ניסיון ואט אט להיכנס לתחום – אך קיימת דרך קצרה יותר. לימודי תעודה קצרים של קורסים ייעודיים העוסקים בתחומים ספציפיים במגוון תתי התחומים של משרות ההייטק, יכולים לאפשר לכם להתחיל לעבוד בתוך מספר חודשים בלבד.

הסבה מתחומים אחרים

חלק מהתלמידים מגיעים ללימודים מיד עם תום השירות הצבאי ואחרים בגיל מאוחר יותר, כאשר הם מבצעים הסבה מקצועית מתחום אחר. לעתים, דווקא ניסיון בתחום משיק כמו גרפיקה ממוחשבת או שיווק מוצרים שאינם קשורים לעולם ההייטק מסייע בהסבה המקצועית לתחום ההייטק. קורסים במחשבים המתחילים מהבסיס (כגון הכרת המחשב וביצוע פעולות פשוטות) ועד לקורסים מתקדמים בתחום בדיקות תוכנה (QA), סייבר, בניית אתרים ותכנות יכולים לסייע למי שמעוניין לעבור לתחום שונה ולפתח קריירה מספקת בהייטק.

מה כדאי ללמוד בתחום ההייטק?

רבים תוהים מהו תחום הלימוד המבוקש ביותר בהייטק. בפועל, על מנת לענות על השאלה "מה כדאי ללמוד בקורסי המחשבים" יש לבחון מהם התחומים החזקים של כל תלמיד. באופן כללי, תחום בדיקות התוכנה מתאים כמעט לכולם, כאשר תכנות ובניית אתרים דורשים מעט יכולות וכישורים התחלתיים. בנוסף, ככל שמעמיקים בתחום ההייטק ניתן להמשיך ולרכוש ידע נוסף בקורסי מחשבים שונים ולהמשיך להתפתח. כאשר משיגים את דריסת הרגל הראשונית בחברת הייטק, קל יותר להתקדם באמצעות לימוד עצמי והעשרה מקצועית תוך כדי עבודה.

בתוך כמה זמן אפשר למצוא עבודה?

מרבית מהלומדים במכללות בעלות מוניטין בלימודי הייטק, מוצאים עבודה לאחר מספר חודשים מתחילת הקורס. חברות הייטק עובדות, לעתים, בצמוד עם המכללות ומגייסות את התלמידים המוכשרים לתפקידי כתיבת תוכנה ובדיקת תוכנות למתחילים. לאחר מכן ניתן להמשיך ולהתקדם בסולם התפקידים וכמובן – לשפר את התנאים ואת המשכורת לאורך הזמן. לאחר תקופה, אפשר להמשיך לעסוק בתחום גם מהבית, באופן עצמאי כפרילנס.

לסיכום, תחום ההייטק מציע תנאים מפנקים לעוסקים בו ושלל מקומות עבודה ברחבי הארץ, כמו גם אפשרות לעבוד בתחום כעצמאי. התחום אינו מחייב לימודים ארוכים לתואר ובהחלט ניתן להתמקצע בו בעזרת מספר קורסים מקצועיים ולהתקדם לבד באמצעות לימוד עצמי.


פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים