התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / לעבוד בתחום ה-IT מה זה אומר

main_blog_image

לעבוד בתחום ה-IT מה זה אומר

מחשבים וטכנולוגיית מידע (IT – Information Technology) נוגעים כמעט בכול היבט של החיים המודרניים. תחום ה-IT יכול להיות לעזר רב במגוון של משימות, כמו תעשיית הרכב ואבחון מחלות. בנוסף, ה-IT מאפשר אינטגרציה ותקשורת חלקה בין עסקים בכול מקום בעולם.

כדי שה-IT ימשיך לעבוד ללא הפסק, נדרש מספר רב של עובדים לתחזוקת הרשת, ליצירת תוכנות חדשות ולאבטחת המידע. ריבוי הטלפונים החכמים העלה אף הוא את כלכלת האפליקציות לרמות חדשות שמעניקות הזדמנויות תעסוקה חדשות זמינות לסטודנטים שסיימו את לימודיהם בתחום ה-IT.

בניגוד למגזרים רבים אחרים בכלכלה, שירותי מחשוב לעסקים לא הושפעו באופן משמעותי מהמיתון שאפיין את העולם בין השנים 2009-2007. והביקוש הגבוה לשירותים בתחום ה-IT יוצר מספר רב של משרות ומשפיע על העלייה המהירה בגובה השכר הממוצע של העובדים בתחום זה.

במה עוסק תחום ה-IT?

מוסדות לימוד בתחום עיצוב מערכות מחשוב ושירותים נלווים, מספקים בוגרים מומחי IT לחברות ולצרכנים שמבקשים לעדכן את מערכות המחשוב, את הרשתות או את התוכנות שלהם. ענף ה-IT הוא הגדול ביותר בכל תעשיית המחשוב. לדוגמה, בשנת 2011 העסיק התחום בארה"ב יותר מ-1.5 מיליון עובדים.

אפשר לחלק את תחום עיצוב מערכות המחשוב ל-4 קבוצות, כאשר שתי הקבוצות הראשונות הן הגדולות ביותר והן מהוות כמעט 90% מכלל המועסקים בתחום ה-IT.

שירותי תכנות מחשבים מותאמים אישית

שירותי תכנות מחשבים מותאמים אישית כוללים: כתיבה, בחינה ושינוי תוכנה ללקוח מסוים. תוכנה (software) זו כוללת תוכנות מחשב (computer programs), עיצוב דף אינטרנט ועיצוב מסד נתונים. שירותי תכנות מחשבים מספקים גם תמיכה ללקוחות לאחר התקנה של תוכנה חדשה.

שירותי עיצוב מערכות מחשוב

שירותי עיצוב מערכות מחשוב כוללים תכנון ועיצוב מערכות מחשוב שמשתלבות עם החומרה, התוכנה וטכנולוגיית התקשורת. שירותי עיצוב מערכות מחשוב יכולים לספק את החומרה והתוכנה שלהם או להשתמש בציוד של צד שלישי. בדרך כלל, חברות העיצוב מתקינות גם מערכות מחשב חדשות ומכשירות את המשתמשים. לאחר שההתקנה וההכשרה הסתיימו, חברות לעיצוב מערכות מחשוב מספקות גם שירותי תמיכה ללקוחות.

שירותי ניהול מתקני מחשוב + שירותי מחשוב אחרים

שתי קבוצות אלה הן הרבה יותר קטנות. שירותי ניהול מתקני מחשב כוללים ניהול ותפעול מערכות מחשב ומתקני עיבוד נתונים. שירותי מחשוב אחרים מספקים, בין השאר, מגוון רחב של שירותים שלא כלולים בקבוצות האחרות, כמו שירותי התאוששות ממשבר שאירע במערכת המחשוב או שירותים להתקנת תוכנות.

בניית קריירה בתחום ה-IT

כמו ברוב התעשיות, עיצוב מערכות מחשוב ושירותים נלווים מורכב מעיסוקים רבים ושונים. ישנן חברות רבות המעניקות שירותי מחשוב לעסקים הקולטות עובדים חדשים לתחום ה-IT. מקצוע בתחום המחשבים נפוץ ביותר ממחצית ענפי התעשייה, אבל גם מספר גדול של מנהלים, עובדים בתחום העסקי והפיננסי ועובדים מנהליים– נדרשים לעבוד עם מחשבים. בין עובדים אלה אפשר למנות נושאי משרות כגון רואי חשבון, מנהלי משרדים או נציגי שירות לקוחות. למרות שעיסוקים אלה לא נוגעים ישירות לתחום עיצוב מערכות מחשוב, הם מסייעים לחברות ה-IT לפעול באופן חלק. בגלל הביקוש הגבוה למעצבי מערכות מחשוב ושירותים נלווים, כול המועסקים בענף זה זוכים לשיעורי צמיחה מהירים ולשכר גבוה יחסית לעומת מועסקים בענפי תעשייה דומים אחרים.


פוסטים קשורים

האקר "כובע לבן"
מי הוא האקר "כובע לבן" ומה זה אומר להיות שומר הסף? ארנון שוורצמן
תמונה ראשית פוסט קורס פיתוח משחקי מחשב
קורס UNITY - קורס פיתוח משחקי מחשב דניאל הראל
Thumb_legal
מנהלי קבוצות בפייסבוק? כדאי לכם לשים לב מה כותבים אצלכם אור קורץ
dotnet-netwrok-management
ראיון עם אביעד דאדון מיכאל אביב
לקבלת פרטים נוספים

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

תמונת לינק לסרטון עוד קצת מידע
חייג עכשיו
השאר פרטים