דף הבית / בלוג / לעבוד בתחום ה-IT מה זה אומר
תמונה ראשית פוסט לעבוד בתחום הIT

לעבוד בתחום ה-IT מה זה אומר

עודכן בתאריך: 02-23-2021

מחשבים וטכנולוגיית מידע (IT – Information Technology) נוגעים כמעט בכול היבט של החיים המודרניים. תחום ה-IT יכול להיות לעזר רב במגוון של משימות, כמו תעשיית הרכב ואבחון מחלות. בנוסף, ה-IT מאפשר אינטגרציה ותקשורת חלקה בין עסקים בכול מקום בעולם.

כדי שה-IT ימשיך לעבוד ללא הפסק, נדרש מספר רב של עובדים לתחזוקת הרשת, ליצירת תוכנות חדשות ולאבטחת המידע. ריבוי הטלפונים החכמים העלה אף הוא את כלכלת האפליקציות לרמות חדשות שמעניקות הזדמנויות תעסוקה חדשות זמינות לסטודנטים שסיימו את לימודיהם בתחום ה-IT.

בניגוד למגזרים רבים אחרים בכלכלה, שירותי מחשוב לעסקים לא הושפעו באופן משמעותי מהמיתון שאפיין את העולם בין השנים 2009-2007. והביקוש הגבוה לשירותים בתחום ה-IT יוצר מספר רב של משרות ומשפיע על העלייה המהירה בגובה השכר הממוצע של העובדים בתחום זה.

מחפש קורס IT? מגוון קורסים עם התחייבות לעבודה בהייטק. כנסו:
קורס סייבר ואבטחת מידע
קורס ניהול רשתות
קורס לינוקס
קורס DBAללא צורך ברקע קודם

אחד מהיתרונות הברורים והמשמעותיים של תחום ה-IT וניהול הרשתות הוא שלא צריך רקע קודם להיכנס אליו, הכוונה? לא חובה שיהיה לך רקע או תואר אקדמי אם תרצה להתקבל אליו

אז איך כן נכנסים אליו? בשנים האחרונות, יותר מקובל להתקבל אל התעשייה הזאת כשמסיימים קורסי IT או ניהול רשתות. למעשה, בשביל להיות איש IT מוצלח לא חובה שיהיה לך רקע לפי הקורס שתעשה.מה שכן עליך להיות זה:
איש טכני, כזה שמסתדר עם מחשבים
בעל מוטיבציה גבוהה
אחד שהולך להשקיע על הלימודים שלו בשביל להצליח

לגבי קהלי היעד, ובכן, אין באמת אנשים ספציפיים שמגיעים אל התחום הזה, כיוון שכל הכיתות והאנשים שמגיעים אל התעשייה היו בעלי רקע קודם מהעולמות הבאים:
חיילים וחיילות משוחררים
אנשי קבע שסיימו את השירות שלהם
אנשים בגילאי 25 עד 30 ללא תואר, שמחפשים מקצוע משמעותי וריווחי
אנשים מעל גיל 30 שרוצים לבצע הסבת מקצוע

פרט טריוויה נחמד שחשוב שתדעו: הסטודנטים שלנו מתקבלים למקומות עבודה עוד לפני שהקורס הסתיים, למה? ראשית, תחום ה-IT מאוד מבוקש בתעשייה, וקיים מחסור עצום אליו בשוק, תחשבו שנכון לסוף שנת 2020, חסרים כ-10 אלף אנשים בתחום ההייטק (על-פי הרשות לחדשנות). ואם תחום ה-IT וניהול רשתות הוא חלק בלתי נכבד מעולם ההייטק - תעשו כבר את החשבון שלכם לבד.

הסיבה השנייה היא שהסטודנטים והבוגרים שלנו מצליחים להתברג בתעשייה היא שאנחנו דואגים, יחד עם ראש התחום, לתכנים הכי רלוונטיים בשוק. כיוון שמדובר על אינספור טכנולוגיות שונות שצריך להכיר ולדעת, ושהן משתנות מדי שנה, חשוב לנו שהסילובסים וחומרי הלימודים יהיו מעודכנים, ולכן מתקיימים בכל כמה שינויים במה שאנחנו מלמדים.

ויותר מכך - אנחנו דואגים לכך שהסטודנטים שלנו יתנסו באופן פרקטי בכל תחום ונושא בעולם ה-IT, כך שכל איש IT עם ניסיון רב וצוות HR יוכלו להתפלא מהכישורים שלהם ולרצות להעסיק אותם. הרי לא מדובר בכך שהם יצאו מאיתנו עם כל המידע הרלוונטי בשביל לעבור את ההסמכות של מיקרוסופט, אלא גם עם הידע הפרקטי המושלם ביותר, כשזה כולל הקמות רשת, טיפול בתקלות, עבודה עם מחשוב ענן וכו'.

מדוע איש IT הפך למקצוע כל כך מבוקש?

תחשבו על כך, הרי בכל מקום קיימת היום רשת מחשבים, לא משנה אם זו מחלקת הפיתוח של מיקרוסופט או IBM, משרד פרסום קטנטן שיושב ברחוב מאז"ה בתל-אביב או בית ספר יסודי בירושלים - כולם, מבלי יוצא מן הכלל, צריכים צוות IT או מנהלי רשתות. כיצד זה עובד? האם גם מחלקה של 5 אנשים תצטרך מנהל רשת צמוד אליהם? אז זהו, שלא ממש, לשם כך קיימות מאות/אלפי חברות המספקות שירות זה! שהן מעניקות אותו לאלפי או עשרות אלפי חברות בכל הארץ.

נסו לזכור, כולם היום משתמשים במחשבים, ובעקבות כך, כולם רוצים אנשים שיתחזקו להם את המערכות השונות. בתחילת משבר הקורונה, מרבית מהעובדים התחילו לעבוד מהבית, ובשביל כך, עלתה הדרישה עבור איש IT בשלל מקומות שונים. כיוון שהיה צריך להעלות המון מידע לשירותי ענן, לבצע תמיכה מרחוק ועוד.

לאחרונה הוא גם משלב את עולם אבטחת המידע, מדוע? כמעט בכל רגע נתון (39 שניות) מתבצעת פריצה למחשב או גניבת מידע ברחבי העולם, וכיוון שאותם חבר'ה שעוסקים בתחום ה-IT עובדים רוב הזמן עם רשתות - עליהם להכיר את הבסיס בתחום אבטחת המידע. במיוחד כשהם מתעסקים עם המון מידע רגיש רוב הזמן.

בקיצור, התחום הזה באמת הפך לשם דבר בעולם ההייטק, הדיגיטל והטכנולוגיה, ואם אתם כאלה שמסתדרים עם מחשבים, בעלי ידע טכני ורוצים לעשות את הקפיצה אל קריירה מובטחת, עם אינספור הצעות עבודה - כדאי לכם לשקול בחיוב

במה עוסק תחום ה-IT?

מוסדות לימוד בתחום עיצוב מערכות מחשוב ושירותים נלווים, מספקים בוגרים מומחי IT לחברות ולצרכנים שמבקשים לעדכן את מערכות המחשוב, את הרשתות או את התוכנות שלהם. ענף ה-IT הוא הגדול ביותר בכל תעשיית המחשוב. לדוגמה, בשנת 2011 העסיק התחום בארה"ב יותר מ-1.5 מיליון עובדים.

אפשר לחלק את תחום עיצוב מערכות המחשוב ל-4 קבוצות, כאשר שתי הקבוצות הראשונות הן הגדולות ביותר והן מהוות כמעט 90% מכלל המועסקים בתחום ה-IT.