רובנו רוצים לחיות עם קריירה איכותית. כי אם נודה באמת, לכולנו באמת מגיע יותר. לכל אחד מאיתנו יש את החלום של להרוויח משכורת של 5 ספרות, במקום שבאמת נאהב והכי חשוב – בתחום שבאמת יתאים אלינו ככפפה ליד. אבל כיצד באמת עושים זאת? והיכן יש מכללות במרכז הארץ שיכולות להעניק לנו את הידע הנרכש לכך?

קבלו 3 טיפים שיוכלו לעשות לכם קצת סדר בעניינים:

1. להכיר את התחום שמתאים לכם

כשבוחרים קורס או מסלול לימודים, צריך לזכור שזו לא סיטואציה דומה בה אנחנו בוחרים מנה או משקה במסעדה. תדעו מה באמת מתאים לכם ובאיזה מקצוע תוכלו להתאהב. איך עושים זאת? אמנם זה לא באמת פשוט, אבל יש לחקור על התחום באינטרנט, כמה מרוויחים בו, מה עושים בפועל (ולא בתאוריה) ולאיזה מקומות עבודה ניתן להתקבל.

לאחר מכן, תתחילו לדבר עם האנשים הקרובים אליכם ותשאלו אותם על התחום. הרי בוודאות אתם מכירים אחד או אחת שעובדים בתחום הקורץ לכם. אפילו אם זה השכנה, בן הדוד או החבר ההוא מהצבא. שלחו להם הודעה בוואטסאפ או בפייסבוק ותשאלו אותם.

שלב אחרון, אמנם זה לא אפשרי בכל המכללות במרכז, אבל ניתן להגיע לשיעורי ניסיון או לקורסים אשר יכולים לתת לכם טעימה מהתחום, מבלי לבזבז את כל כספכם בבנק.

2. לוודא שיש פרקטיקה

בתעשייה של היום, בין אם מדובר על תחום ההייטק או לא, חשוב למעסיקים ולצוות ה-HR שהאדם אשר מתראיין אליהם יגיע עם כמה שיותר ידע פרקטי למקום העבודה. נכון, עדיין ייקח לו זמן להסתגל ולהכיר את המערכות או הסגנון שקיים באותו הארגון, אבל עצם זה שאותו אחד יגיע עם הטאץ' המעשי – יקנה לו יתרון עצום.

בואו נחשוב על מקרה היפותטי, בו מגיעים שני מועמדים לחברת הייטק, למשרת פיתוח אתרים ללא ניסיון. שניהם מגיעים עם תעודה מקצועית, הבחור הראשון, ארז, עבר קורס שברובו העניקו לו ידע תאורטי במשך שנתיים וחצי. לעומת זאת, הבחורה השנייה, דנה, שאמנם עבר קורס באורך 8 חודשים, אבל הידע שהוענק לה איכותי ומעמיק בהרבה יותר מזה שארז קיבל.

בשורה התחתונה, קיימים מבחנים טכניים, בו המעסיקים בודקים למי יש את הידע הרלוונטי יותר עבור המשרה, כמובן שבמקרה זה, דנה תזכה במשרה הנחשקת. זאת בשל העובדה שיש בידה ידע פרקטי וטוב יותר לעומת ארז.

3. מחלקת השמה איכותית

לחלק גדול מהמכללות אמנם יש סילבוסים מלאים בתוכן, בשילוב מרצים איכותיים מהשטח ותכנית לימודים שהיא באמת טובה. אך במידה ואין לאותם מקומות אקדמאיים או מכללות במרכז מחלקת השמה איכותית, יהיה לאותם בוגרים קשה להשיג עבודה בתעשיית ההייטק או הדיגיטל.

רבים חושבים שלמחלקת השמה קיים תפקיד אחד בלבד; והוא לקשר בין האנשים המעוניינים להיכנס לעבודה לבין מקומות עבודה אשר מחפשים עובדים. אך במידה ומדובר במחלקת השמה אשר מכילה צוות אחראי, אכפתי וטוב, מדובר בהרבה מעבר לכך.

על מחלקת ההשמה ללוות את הבוגרים אשר סיים את לימודיו בהצלחה מהרגע בו הוא מחפש עבודה עד לרגע בו הוא מתקבל, שזה כולל בניית וכתיבת קורות החיים, סימולציות ראיונות עבודה, מענה לשאלות ותשובות לגבי המשרה, שליחת קורות החיים לחברה אשר באמת המועמד יתאים (ולא סתם הרחק ממקום מגוריו של אותו מועמד לדוגמה) ובנוסף, לעודד את המגייס שייתן הזדמנות למועמד אותם הם שלחו.

בשורה התחתונה, קיימות לא מעט מכללות במרכז שיכולות ללמד אותך מקצועות שונים, כמו שיווק דיגיטלי, עיצוב גרפי, סייבר ואבטחת מידע ועוד. אך רק מעטות מהן באמת יכולות להעניק לך את מה שבאמת צריך על מנת להתקבל לשוק העבודה והתעשייה.


הקורסים שלנו:

קורס QA

קורס סייבר Ethical Hacking

קורס שיווק דיגיטלי – קורס קידום אתרים אורגני SEO, קידום ממומן PPC ורשתות חברתיות

קורס בניית אתרים Full Stack Development

קורס עיצוב גרפי עם התמחות בעיצוב חוויית משתמש UX – Design

קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורס אנימציה – לימודי אנימציה תלת מימדית תוכנת מאיה עם התמחות ב-ZBrush

קורס פיתוח משחקים Gaming & VR

קורס Data Analyst & BI

קורס ניהול שרתי לינוקס Linux

צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה