כשמדברים על 'סייבר' הקונוטציות הראשונות שיעלו לנו הן – 'גאווה לאומית', 'יוקרה', 'הייטק' ו-'צהל'. כל זאת, לא במקרה, כי בהחלט מדובר באחד מהתחומים היותר מבוקשים בעולם (ובישראל בפרט). המשכורות שם גבוהות בהרבה מהשכר החציוני ומדובר במקצוע מאוד מסקרן ומושך (גם לאלו שאין ניסיון או ידע בתחום). בדיוק לפני מספר שבועות, הקמנו קמפוס חדש בבית הנגב המציע לימודים בבאר שבע, ואחד מהמסלולים הראשונים שבחרנו להעביר שם הוא סייבר ואבטחת מידע. כך שהמושג 'קורס סייבר בבאר שבע' לא יישמע זר לאנשים באזור הדרום המחפשים מכללות בבאר שבע.

מה זה סייבר בכלל? ואיזה מקצועות קיימים בו?

כולנו מכירים את הסרטים האמריקאים, בהם מראים האקר מדופלם שיושב באיזה מרתף מבודד, יחד עם הלפטופ שלו, משקה אנרגיה לצידו וכמובן שהוא מתעטף באיזה ברדס או קפוצ'ון. או לדוגמה, אם נחפש ב'גוגל תמונות' את המונח Hacker או סייבר, ככל הנראה נקבל את אותן התמונות שתיארתי קודם.

אבל הרי ברור לכולנו, גם לאלו שעוסקים המון שנים בתחום או כאלה שמעולם לא הכירו איש סייבר ואבטחת מידע, שהמציאות רחוקה מכך שנות אור. כמובן שקיימים האקרים או פורצים רבים ברחבי העולם, אבל תהיו בטוחים שהם ממש לא הפרופיל שבנו או הרכיבו להם בתוכניות הטלוויזיה או הסדרות השונות. אותו עיקרון תקף לאותם אנשים העוסקים בתחום, במובן החיובי שבו כמובן. כי אין להם שוב כוונה לפרוץ או לגרום נזק לאף ארגון. לרוב הם עובדים במשרד ממוזג, עם צוות גדול, כרטיס 'תן ביס' והמון תנאים משתלמים.

קיימים המון מקצועות בעולם הסייבר, בחרתי להתמקד בשניים, כיוון שהם די מיועדים לג'וניורים ואלו שרוצים לעשות את הדריכה הראשונה שלהם בתעשייה:

SOC-SIEM

מדובר למעשה במערך של אנשי אבטחת מידע השייכים לארגון מסוים, ובעזרת מערכת מאוד מיוחדת, בודקים שהכל כשיר ותקין בארגון או בבית העסק ושהוא מוגן מפני פריצות או רוגלות. בערך כמו שיש צוות של מאבטחים שמביטים על מוניטורים, כך גם עושה צוות ה-SOC, אבל רק שבמקום להבחין באנשים חשודים או בפורצים, הוא מוודא שאין רוגלות, פריצות או כל דבר אחר שיכול להזיק לחברה.

Pen Test – בדיקות חדירה

בכל 39 שניות מתרחשת פריצת סייבר ברחבי כדור הארץ. לכן, תמיד חשוב להישאר ערוכים ומוכנים לכל תסריט אפשרי. בין אם זה גוגל (שכבר חוו פריצה לגוגל+ במהלך שנת 2019) ובין אם זה ארגון קטן המונה 20 עובדים. איש אבטחת המידע המבצע Pen Test (ובשמו המלא – Penetration Testing) ינסה למעשה לפרוץ לארגון של עצמו. בין אם יש לו את כל המידע עליו או לא, כשבסיום התהליך, הוא יוכל לעדכן את הצוות שלו מה הן נקודות התורפה, מה צריך לשפר ועוד.

אבטחת סייבר – גם בבאר שבע

עולמות הסייבר, הדיגיטל וההייטק ממזמן לא שייכים בלעדית לתל-אביב. אנחנו זוכים לראות את הארגונים הגדולים בתעשייה, משרדי וסוכנויות דיגיטל, סטארט-אפים ועוד מגיעים לבירת הנגב והסביבה. ובעקבות כך, הרבה אנשים שסיימו ללמוד את תחומי ההייטק השונים, מביניהם גם סייבר ואבטחת מידע, יכולים להרשות לעצמם להישאר בעיר מגוריהם מבלי לעבור למרכז הארץ. ובלי קשר לכך, גם אם מדובר במשרה אשר יושבת אי שם בתל-אביב או בצפון הארץ, חלק (או לפחות הרוב) בזכות משבר הקורונה מאפשרים לעובדים שלהם לעבוד מהבית.

קורסים בבאר שבע.

אין ספק שמי שיבחר אצלנו לימודי סייבר ואבטחת מידע יהנה ממספר רב של יתרונות, הראשון הוא כמובן ההתחייבות לעבודה מיד בתום הלימודים. אבל עוד בתחילה, הסטודנט לא ירגיש את הצורך בלסכן את עצמו כלכלית. איך? הוא מגיע לשלב מיון, שאורך 20 שעות, בו הוא מבין אם הקורס בכלל מתאים לו. הוא התחבר אל הלימודים, עבר את המבחן הסופי בהצלחה? הוא יוכל לגשת אל הקורס המורחב (שאורך כ-520 שעות, לא כולל שיעורי בית ועוד). לא התאים לו? או שהוא לא עבר את המבחן בהצלחה? רוב הכסף יוחזר אליו.

בנוסף לכך, אנחנו מבטיחים להביא את המרצים המוכשרים ביותר בתעשייה, כך שהם מעודכנים בכל הליך שמתרחש בעולם אבטחת המידע. כמו כן, ניתן לבחור במסלולי לימוד גמישים, בוקר או ערב. כך שמי שחושב על קורס סייבר בבאר שבע, לא יצטרך לוותר על אורך החיים שלו או על העבודה שלו. אלא נטו לבחור בלימודי אונליין אצלנו, ובכך ליהנות משני הצדדים, גם מהמגורים בעיר האהובה עליכם וגם לימודים במיקום שהכי נוח לכם.

צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה