לימודים ללא פסיכומטרי – המדריך המלא לסטודנט המתחיל

לימודים ללא פסיכומטרי

שירים את היד מי ששמע פעם אחת לפחות בחיים שלו את המשפט אי אפשר להצליח בחיים ללא בגרות. אני אולי לא יכולה לראות אתכם, אבל אני בטוחה שהרבה מכם שקוראים את זה הרימו את היד עכשיו. אתם בטח מכירים גם את הגרסה המשודרגת למשפט: לא ניתן להתקבל ללימודים בלי פסיכומטרי. בכתבה הזו אשבור כמה מיתוסים על לימודים ללא פסיכומטרי ולימודים ללא בגרות, אספר לכם איך תוכלו לשפר סיכויי קבלה ללימודים ללא פסיכומטרי וגם למשרות ואתן לכם כלים לצלוח את כל הדרך משלב ההתלבטות ללימודים עד לשלב שאתם כבר עם מקצוע ביד.

לימודים ללא פסיכומטרי עם התחייבות לעבודה בהייטק:

קורס QA
קורס אוטומציה ל-QA
קורס פיתוח אפליקציות ל-Android ול – iPhone
קורס סייבר Ethical Hacking 
קורס שיווק דיגיטלי – קורס קידום אתרים אורגני SEO, קידום ממומן PPC ורשתות חברתיות
קורס בניית אתרים Full Stack Development 
קורס עיצוב גרפי עם התמחות בעיצוב חוויית משתמש UX – Design
קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע 
קורס אנימציה – לימודי אנימציה תלת מימדית תוכנת מאיה עם התמחות ב-ZBrush
קורס פיתוח משחקים Gaming & VR*
קורס NET. דוטנט 
קורס DBA Master
קורס ניהול שרתי לינוקס Linux

רוצה לשמוע עוד?botpixel

 


 

* יש להזין שם מלא

 


 

* יש להזין מספר טלפון

 


 

* יש להזין כתובת אי-מייל

 מדיניות פרטיות משתמשים

 

דברו איתי!

 

 

אם אתם ילדי שנות התשעים או האלפיים, בטח גם אתם מכירים את התבנית המקובלת של כל צעיר בדרך לקריירה: מהתיכון, לצבא, לפסיכומטרי לאוניברסיטה או מכללה ללימודי תואר ראשון ומשם לחיפוש עבודה ולבניית קריירה. אך מה קורה כשאתה לא עומד במסלול החיים הקונבנציונלי? אז הרשו לי לשמח אתכם, אתם כבר לא תיראו כל כך מוזרים. מאז שנכנסו קורסים מקצועיים בתחום ההייטק, כמו אצלנו בהאקריו, אתם יכולים ללמוד קורסים בתחומים שונים מעולמות התכנות והפיתוח, מחשבים, שיווק עיצוב ועוד קורסים עם התחייבות לעבודה בהייטק!

תנו לי להוביל אתכם שלב אחרי שלב עד שתגיעו לקריירה הנכספת עם המשכורת והתנאים שאתם חולמים לעצמכם.

לימודים
מבחן הפסיכומטרי – לא באמת מנבא הצלחה

לפני
הכל, אני רוצה לענות על השאלה
 מה זה
בכלל פסיכומטרי? האם באמת אפשר להצליח גם בלי פסיכומטרי


אולם, יש לציין שציון
הפסיכומטרי לא תלוי רק בביצועיו של הנבחן, אלא בתוצאת ביצועיהם של הנבחנים האחרים.
במילים אחרות, ציון המבחן מתקבל באופן יחסי לציוניהם של נבחנים אחרים. דבר שיוצר
חוסר שקיפות באופן שבו נקבעים הציונים. זו הסיבה שאוניברסיטאות ועיקר מכללות
מתחילות להבין שבחינת הפסיכומטרי לא באמת מהווה מדד לבחינת ההצלחה בלימודים, גם לא
בגרות
במחקר שהתבצע לאחרונה,
הסיקו שכדי לספק סיכוי לשוויון הזדמנויות לכל השכבות ולכל הקהלים, חייבים להקל על
תנאי הקבלה וכן לקיים לימודים ללא פסיכומטרי. רק בדרך זו, שבה מספקים הזדמנות קבלה
ללימודים גם בדרכים חלופיות לבחינה הפסיכומטרית או תעודת הבגרות, ניתן להבטיח
שיותר אנשים מבריקים וחכמים יקבלו הזדמנות שווה להצליח, גם אם לא צלחו את
הפסיכומטרי או הבגרות.

הבחינה
הפסיכומטרית נועדה לחזות את סיכויי ההצלחה של הנבחנים בלימודיהם האקדמיים. ישנה
הנחה רווחת שהצלחה בבחינה הפסיכומטרית וקבלת ציון גבוה, מנבאת את ההצלחה של
הסטודנט ומעידה על יכולות למידה גבוהות כפי שהאקדמיה מבקשת. הבחינה הפסיכומטרית
אמורה להיות כלי מיון אחיד שבוחן טוב יותר את יכולות המועמד בהשוואה להישגים
בתיכון. יחד עם זאת, הציון הפסיכומטרי שנע בין 200 ל-800, הוא לא המדד היחיד
שנבדק, אליו מצטרך ממוצע ציוני בגרות ויחד הם מהווים ציון התאמה ובאמצעותו מתבצע
מיון

אז אילו לימודים ללא פסיכומטרי קיימים?

התודה על הורדת מחסום הפסיכומטרי, מגיעה למכללות שהן אלו שהנגישו את ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות רחבות יותר בישראל. מכללות רבות מקבלות סטודנטים עם ציוני פסיכומטרי נמוכים ומכללות אחרות אף הורידו את הרף לחלוטין ומאפשרות לסטודנטים להתקבל אליהן בלי פסיכומטרי בכלל. היתרון של הורדת החסם הזה הוא עצום. כל מה שנותר למועמד לעשות, הוא לבחור נכון את תחום הלימודים שבאמת מתאים לו ובדרך זו הוא יכול להצליח באמת גם בלי פסיכומטרי.

במכללות ניתן למצוא לימודי תואר ראשון מכל מיני סוגים, אבל לא רק. יותר ויותר מכללות מלמדות היום קורסים מקצועיים קצרים, שמאפשרים למועמד לרכוש מקצוע בתקופת זמן קצרה יותר. בעקבות כך, אנחנו מזהים גידול משמעותי של אנשים שבוחרים ללמוד במכללות וכשמדובר בשכבת הגיל הצעירה (אנשים בגילאי 18-35), ניתן לזהות נהירה רבה של אנשים לכיוון מקצועות ההייטק. ההייטק הוא הקטר שמוביל את המשק הישראלי והוא נמצא בצמיחה מתמדת. הקהל הצעיר גילה אותו בשנים האחרונות ורבים שואפים להגיע אל משרדי ההייטק המפנקים עם השכר הגבוה.

בשונה מאוניברסיטאות, שמסמיכות מוחות מעולים בתקופת זמן ארוכה (כל תואר לוקח בדרך כלל כמה שנים), מכללות ללימודי הייטק עושות את זה בכמה חודשים ספורים עם חומרים מעודכנים ומרצים מהתעשייה שמבטיחים שהבוגרים יוכלו להיכנס מיד אל שוק העבודה. אתם בטח שואלים, איך בכל זאת מכללות ללימודי הייטק בודקות את מידת התאמתו של המועמד ללא פסיכומטרי ובגרות? לכל מכללה יש את השיטה שלה. בהאקריו, מכיוון שאנחנו מתחייבים למצוא עבודה לבוגרים, אנחנו גם חייבים להבטיח שהמועמדים האלו יהיו טובים שיצליחו בסופו של דבר להשתלב בעבודה. אז מעבר למרצים איכותיים ולתכני לימוד הכי מעודכנים בשוק, אנחנו היינו צריכים לפתח דרך לבדוק את התאמתו של המועמד.

לימודים
איך מוצאים תחום לימודים ללא פסיכומטרי?

לשיטתנו, כל מועמד, טרם כניסתו לקורס, נכנס לקורס מיון קצר. בקורס המיון, שאורך בדרך כלל 20-30 שעות, לומד הסטודנט את עיקרי התחום ואחר כך הוא נבחן על החומר הנלמד. במידה והסטודנט עבר את המבחן ואת שלב המיון והוא נמצא מתאים, רק אז הוא יעבור לקורס המורחב. במידה ולא, אז הוא לא ימשיך ויקבל את הכסף ששילם על קורס המיון.

רוצה לשמוע עוד?botpixel

 


 

* יש להזין שם מלא

 


 

* יש להזין מספר טלפון

 


 

* יש להזין כתובת אי-מייל

 מדיניות פרטיות משתמשים

 

דברו איתי!

 

 

י

בדרך זו, אנחנו מאפשרים לכל מי שבאמת רוצה ללמוד הזדמנות שווה להצליח ולהיכנס לעולם ההייטק גם אם אין לו פסיכומטרי. אנחנו מאמינים, שכל מי שבאמת רוצה, יכול גם להצליח בתחום. זה הכל עניין של התמדה ושל השקעה בלימודים. אם כך, אני רוצה לקחת אתכם שלב אחרי שלב (אל תדאגו, יש רק 3 שלבים) מההחלטה מה ללמוד ועד שלב הקבלה ללימודים ולעבודה:

בשלב הראשון – מחליטים מה ללמוד

יש אנשים שכבר כשהם בני 8, הם יודעים מה הם יהיו כשיהיו גדולים. אלו אותם אנשים שממשיכים את דרכם של ההורים שלהם והם לומדים את אותם הדברים שההורים שלהם למדו קרוב לוודאי שהם ילמדו גם באותן מכללות או אוניברסיטאות שההורים שלהם למדו. הם אלו שלרוב לא יכולים לראות את עצמם מתחילים לימודים ללא פסיכומטרי ובגרות.

סוג נוסף של אנשים, מגבש דעה לקראת השירות הצבאי, או תוך כדי והם לומדים מקצוע בצבא. כשמדובר בעולם ההייטק, הדבר יכול להקל עליהם מאוד, כי הם יוצאים משירותם הצבאי כבר עם מקצוע ביד. אך רוב האנשים מתלבטים על בחירת המקצוע כל כך הרבה במהלך חייהם ולפעמים גם אחרי שהם בוחרים, הם משנים את דעתם ומבצעים הסבה מקצועית.


הבחירה מה ללמוד צריכה להתחשב בכמה פרמטרים:

1. מה אנחנו אוהבים
אין מה לעשות, העבודה היא חיינו וגם אם אנחנו חושבים שהיא לא בשבילנו, אנחנו מבלים בה את רוב שעות היום שלנו. אז כדאי שנעבוד במשהו שאנחנו אוהבים. בשלב בחירת תחום הלימודים, זה הזמן לשבת עם עצמכם ולמנות את כל התחומים שאתם אוהבים לעסוק בהם. תתפרעו בשלב הזה ותנו לעצמכם לעוף עם מה שאתם כותבים. זה לא הזמן לסנן, אלא לתת לעצמכם באמת לחשוב מה יגרום לכם להתעורר עם חיוך על הפנים בידיעה שאתם עושים משהו שכיף לכם לעשות.

לימודים
איך נראית עבודה החלומות שלכם?


2. במה אנחנו טובים

זוכרים את הרשימה שכתבתם עם כל הדברים שאתם אוהבים לעשות? אז זה הזמן להתחיל לסנן אותה. תסתכלו טוב על הרשימה הזו, בחנו את כל המקצועות מתוך הרשימה שאתם באמת טובים בהם. אלו שאתם יודעים שהעיסוק בהם יוציא מכם את הטוב שבכם, אלו שיאתגרו אתכם. הרי לכולנו יש תחומים מסוימים שאנחנו טובים בהם מאחרים. אבל שימו לב ותחשבו גם האם יש תחומים שאתם אולי פחות מצטיינים בהם כרגע אבל עם עבודה קשה והתמדה, אתם יכולים להיות מעולים בהם. כמו למשל, כשמדובר בקורסים שלנו, אתם תמיד תוכלו לבחון את מידת ההתאמה שלכם בקורס המיון גם בלי פסיכומטרי או בגרות.

בתקופת בית הספר, אנחנו התחלקנו לשני סוגים של אנשים – הומניים וריאליים. אם אתם משתייכים לפלג הריאלי, אתם בטח פורחים במקצועות האנליטיים, תוכלו למצוא את עצמכם מסתדרים מאוד בקלות עם מקצועות התכנות והפיתוח כמו פיתוח אפליקציות או בניית אתרים. לעומת זאת, אם אתם יותר הומניים, אתם אוהבים לכתוב ואתם מאוד אסתטיים עם חוש יצירתי, אתם תוכלו למצוא את עצמכם מאוד מצליחים בתחומים היצירתיים כמו עיצוב גרפי או שיווק דיגיטלי. זה מה שטוב בהייטק, לכל אחד יש תחום שהוא יכול למצוא את עצמו מתחבר אליו ושהוא טוב בו.


3. כמה מרוויחים מזה

לעשות מה שאנחנו אוהבים זה כיף, אבל בואו נודה בזה, בסופו של דבר אנחנו גם רוצים להשתכר בכבוד. היום יש המון מחשבוני שכר שמנבאים פחות או יותר כמה כסף תוכלו להרוויח כמעט בכל תפקיד שקיים ובעיקר כשמדובר בעולמות ההייטק. אתם גם יכולים לבחון כמה תוכלו להרוויח כשתצברו ניסיון בתחום.

לימודים

בשלב השני – בוחרים איפה ללמוד

אחרי שהחלטתם שאתם רוצים ללמוד בהייטק ואפילו בחרתם את המקצוע שאתם רוצים ללמוד. זה הזמן לבחור לאיזה מוסד לימודים אתם רוצים ללמוד. בתור פנאטית של רשימות, הייתי מציעה לכם שוב, לקחת דף ועט ולעשות רשימה של יתרונות וחסרונות של מוסדות לימוד. איפה יש לימודים ללא פסיכומטרי, מי לא מבקש בגרות מלאה ואיפה אני אקבל את כל הידע הפרקטי שיתאים בדיוק לדרישות השוק. תעברו על כל הסילבוס וודאו שהתכנים מעניינים אתכם ועוד.

בשלב השלישי – משפרים סיכויי קבלה

אחרי שבחרתם מה ללמוד ואיפה אתם רוצים ללמוד את זה ואתם עכשיו בעיצומם של הלימודים או לקראת סופם, זה הזמן להתחיל לחשוב על מקום העבודה. עכשיו איך משפרים את הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה עם מה שלמדתם?

תחילה, זה יקל עליכם מאוד אם במכללה שתלמדו בה, יש שירות שמסייע לכם למצוא עבודה בסוף הקורס. בהאקריו לצורך העניין, מלבד ההתחייבות להשמה, אתם מקבלים גם חבילה שכוללת סדנאות הכנה לראיונות עבודה, סימולציות ראיונות עבודה, עזרה בכתיבת קורות חיים ועוד. כשאתם יוצאים לחפש עבודה, זה נותן לכם ביטחון וגב מה לחפש, איפה ומה חשוב לי להדגיש בקורות חיים.

תשתדלו לבוא לכל ריאיון מוכנים. אל תתנו לעבודה שאין לכם בגרות או פסיכומטרי לפגוע בביטחון העצמי שלכם. תהיו בטוחים בעצמכם ובמה שלמדתם, תדגישו את החוזקות שלכם ותאמינו בעצמכם. בדרך זו תכבשו את ליבו של כל מעסיק פוטנציאלי.

לסיכום, לשמחתנו יש היום המון תחומי לימודים ללא פסיכומטרי שכל אחד יכול למצוא את עצמו מתחבר לפחות לאחד מהם אם לא ליותר. אתם רק צריכים להבין מה באמת אתם אוהבים ומה מתאים לכם ללמוד כך שתצליחו בצורה הטובה ביותר.

קורסים נבחרים ללא פסיכומטרי עם התחייבות לעבודה:


קורס QA
קורס אוטומציה ל-QA
קורס פיתוח אפליקציות ל-Android ול – iPhone
קורס סייבר Ethical Hacking

קורס שיווק דיגיטלי – קורס קידום אתרים אורגני SEO, קידום ממומן PPC ורשתות חברתיות
קורס בניית אתרים Full Stack Development

קורס עיצוב גרפי עם התמחות בעיצוב חוויית משתמש UX – Design
קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

קורס אנימציה – לימודי אנימציה תלת מימדית תוכנת מאיה עם התמחות ב-ZBrush
קורס פיתוח משחקים Gaming & VR*
קורס NET. דוטנט

קורס DBA Master
קורס ניהול שרתי לינוקס Linux


רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס