התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / חושב על הסבה מקצועית?

main_blog_image

חושב על הסבה מקצועית?

חמשת הצעדים החשובים ביותר שכדאי שתכיר

גם אתה מבין אלה שהחליטו כי הקריירה שבחרו אינה מתאימה להם ואתה שואף לבצע הסבת מקצוע? בטח כבר התחלת לגשש ולבדוק איך עושים את זה בצורה הכי טובה, אילו מקצועות נחשבים הכי טובים היום, כמה בוחרים היום לעשות הסבת מקצוע וכן הלאה.

המאמר הבא יעשה לך סדר בדברים ויעניק לך תובנות חשובות אודות התהליך, שעשוי להיות אחד החשובים והמשפיעים ביותר על החיים שלך. אלו הם חמשת הצעדים החשובים ביותר שכדאי שתכיר בתהליך הזה שנקרא "הסבה מקצועית":

לחשוב על הסיבות שהובילו אותך לבחירה

הסבת מקצוע היא לקיחת החלטה בשלב כלשהו בחיים, בו אומרים שהקריירה הנוכחית, זו שבחרתי מתישהו בעבר, כבר לא טובה לי. בכדי שתצליח בתהליך ההסבה המקצועית ותמצא עצמך במקום הטוב ביותר עבורך, כדאי שתסמן את הסיבות לרצות לשנות קריירה, מקצוע, סביבת עבודה וכו'.

האם זו המשכורת שפחות מתאימה לך? האם אלו תנאי ההעסקה? אולי התחום פחות מעניין אותך או שבעבר הוא היה נחשב זוהר ועם השנים כוכבו דעך? כדאי לזכור כי מקצועות רבים יש בכל התחומים וכדאי לסנן מראש את אלה שלא רלוונטיים לך.

בתחנה הבאה בקריירה – מה אתה רוצה להשיג

לאחר שבחנת את העבר וההווה בקריירה הנוכחית, זה הזמן לשים את האצבע על מה שאתה רוצה להשיג בקריירה החדשה. נאמר ובחרת במסלול של הייטק, האם לדעתך תוכל להשיג משכורת טובה יותר, תנאים משופרים? אולי בכלל אתה מחפש שאיפות אחרות בקריירה החדשה – האם התחום שאתה רוצה להשתלב בו ישיג לך את המטרות? אלו בהחלט החלטות כבדות משקל שעשויות להשפיע על השנים הבאות שלך, על איכות חייך בכל הרמות.

האם כדאי ללמוד קורס כדי להתחיל קריירה חדשה בתחום טוב

כאן אנחנו כבר צוללים עמוק לתהליך ההסבה המקצועית. חשוב שתזכור כי אין קיצורי דרך. הדרך לא פשוטה, אך היא משתלמת בסוף. קורסים מקצועיים הם דלת כניסה לתחומים חדשים ומקומות עבודה שעד היום כנראה לא היית חשוף אליהם.

יש קורסים בכל התחומים שניתן לחשוב עליהם, למשל לימודי היי טק על שלל המקצועות המעניינים והמרתקים שעולם ההייטק מציע. אם בחרת להשתלב בחברת הייטק, בחר את המקצוע שמעניין אותך וברר על מקומות שמלמדים. מקצוע חדש הוא התחלה חדשה ומפתח לדלתות קריירה.

לאן פונים והיכן הסיכויים הכי גבוהים לעשות הסבה כמו שצריך

נמשיך עם הדוגמא של עולם הייטק, שכן כיום אנשים רבים מאוד עושים הסבה מקצועית להייטק (בשל התנאים המעולים, המשכורות הגבוהות ועוד). מוסדות לימודיים רבים מציעים לימודים של מגוון מקצועות הייטק, משפות תיכנות ופיתוח תוכנות, לפיתוח אפליקציות, בדיקות תוכנה, ניהול רשתות ועוד.

אפשר גם למצוא היום את אחד הדברים הנחשקים ביותר עבור סטודנטים רבים - קורס הייטק עם התחייבות לעבודה. מדובר על מוסדות ללימודי מקצועות ההייטק, אשר מציעים לבוגרים שלהם התחייבות לעבודה בתחום בסיום הקורס.

השמה בהייטק – האם זו הדרך להסבה מקצועית מוצלחת?

תחשוב על זה – אתה לומד מקצוע הייטק כלשהו במוסד ללימודי הייטק. סיימת את הקורס בהצלחה, עמדת בכל מטלות הקורס, מחלקת ההשמה של המרכז הלימודי עוזרת לך למצוא עבודה בתחום שלך. אין ספק שמדובר על דרך די נוחה וטובה לעשות הסבה מקצועית בתחום שכיף לעבוד בו.


פוסטים קשורים

open-job-day
הרצאות, אוכל ומשרות – כל מה שהיה לנו ביריד התעסוקה OPEN JOB DAY 2018 דן יד
ילד הפלא נתנאל
סיפורו המיוחד של נתנאל אבירן טוניס
לימודי עיצוב גרפי
5 הטייטלים הכי נחשקים בתחום עיצוב הגרפי ואיך גם אתה יכול להגיע אליהם מאיה כץ
לימודי מחשב
יתרונות ללימודי מחשב בעידן הדיגיטלי מעיין סבן
לקבלת פרטים נוספים

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

תמונת לינק לסרטון עוד קצת מידע
חייג עכשיו
השאר פרטים