דף הבית / בלוג / 9 טיפים חשובים לראיונות עבודה
טיפים לראיון עבודה

9 טיפים חשובים לראיונות עבודה

עודכן בתאריך: 12-10-2021
לינק להורדת סילבוס קורסלסילבוס הקורס

בעולם מושלם זה היה קל, אתה מגיע לראיון עבודה, מנהל שיחה קולחת מול המראיין שמולך והופ! התקבלת לעבודה! בעולם האמיתי זה לא כזה פשוט.
כמו בדייט ראשון, ראיון עבודה הוא נקודת הפתיחה למערכת היחסים שלך עם מקום העבודה, מכאן או שתתחיל בקשר עבודה ארוך טווח (בתקווה) או שכל אחד ייפרד לדרכו.
בעולם שבו כמעט כולם מחפשים עבודה אתה צריך להיות זה שמתקבל, לכן הכנה לראיון עבודה הוא דבר חשוב מאד.

איך עוברים את ראיון העבודה טיפה יותר בקלות? אספנו 9 טיפים חשובים שיעזרו לך להתקבל

 1. דע לאן אתה הולך!

 2. תחקיר על החברה בה אתה מתראיין הוא קריטי, קבעת ראיון? היכנס לאתר האינטרנט של החברה ומשם נסה לדלות כמה שיותר מידע. מה החברה עושה? מי ייסד אותה ומתי? זה מראה על רצינות וזו בסופו של דבר נקודת פתיחה מעולה בשבילך. על השלב הזה רוב המועמדים מדלגים וזה יכול להיות יתרון משמעותי.
  כמו כן, מומלץ לעבור על שאלות מראיונות עבודה של מעסיקים שונים כמו "מה מייחד אותך?" "או למה דווקא למדת את הקורס הזה?"

 3. החיצוניות חשובה!

 4. לא להתלבש בלבוש מרושל, בגדים נקיים ומגוהצים, נעליים מצוחצחות, הקפדה על בושם, אסתטיקה אישית. רושם ראשוני נוצר לרוב מהבגדים והמראה החיצוני שלהם. תדאג למראה ייצוגי וריח גוף טוב!

 5. לא להגיע באיחור

 6. זה נראה כמו סעיף טריוויאלי אבל לא, הרבה מרואיינים לא מתכננים את דרכי ההגעה שלהם והדבר יוצר רושם שלילי עוד הרבה לפני שפגשתם את המרואיין. זכור את המשפט - עדיף להקדים ב-10 דקות מאשר לאחר ב-10 דקות.

 7. שפת גוף – שים אליה לב כשאתה מול המראיין

 8. שמור על אנרגיה חיובית, תראה נכונות והתלהבות לגבי המשרה כמובן שמור על איזון. כל זה ייתן למראיין רושם טוב שאתה בעל מוטיבציה להצליח ויכול להיות משמעותי בראיון.

 9. שיבה בכיסא

 10. צורת הישיבה המושלמת לראיון היא ישיבה זקופה על כל משטח הכיסא והמרפקים על זרועות הכיסא. זה משקף נינוחות והקשבה. שף זקוף, הוצא את החזה, שמור על שפת גוף פתוחה, נסה לא להיכנס בתוך הכיסא ולא לשלב רגלים או ידיים.

 11. שמור על קשר עין עם המראיין

 12. קשר עין הוא דבר חשוב מאד, קשר עין טוב מעיד על עניין, נסה להימנע מחשיבת יתר שגורמת למבטים לנוע למקומות אחרים כמו התקרה, קשר עין לא עקבי מעיד על ביטחון עצמי נכון, ביישנות ולחץ ובמקרים מסוימים אפילו חוסר עניין ואת זה - אתה לא רוצה.

 13. מתי להפעיל את הידיים?

 14. כשאתה מקשיב נסה להימנע מתנועות ידיים, אך כשאתה זה שמדבר העניין מומלץ. דיבור עם ידיים משדר אנרגיה טובה ואווירה לא לחוצה.

 15. ומה עושים עם הרגליים?

 16. הרגליים צריכות להיות רפויות זו לצד זו, ההמלצה שלנו היא לא לשבת רגל על רגל או לטלטל את הרגליים לכאן ולכאן, טלטול ורגל על רגל מעיד על לחץ, חוסר עניין והקשבה.

 17. מה עושים כשזה נגמר?

 18. סוף הריאיון, המאני טיים, במידה ועברת את הכל בשלום זה השלב האחרון בו תוכל חלילה ליפול. כשהמראיין שואל בסוף הריאיון "האם יש לך שאלות כלשהן?" - לא להשיב בשלילה תשאל שאלות שרלוונטיות לדעת על המשרה קום יחד עם המראיין באופן לא נחפז ונימוסי, אתה לא רוצה לתת תחושה שאתה מנסה "לברוח" מהמקום ושאתה שמח שה -"עונש" נגמר, תהיה נינוח ומרוכז במטרה.

  כמו שלא קיים באופן מושלם דוגמא לקורות חיים כך ראיונות עבודה והכנה להן הן לא מדע מדויק, אנחנו לא יכולים להבטיח לך שבמידה ותעקוב באדיקות ותבצע את 9 הטיפים בצורה מושלמת תתקבל לעבודה אבל אנחנו יכולים בהחלט להגיד לך שסיכויי ההתקבלות שלך לעבודה ישתפרו פלאים.


  בהצלחה!


פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים