התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / הקורסים שיכינו אתכם לקריירה בהייטק

main_blog_image

הקורסים שיכינו אתכם לקריירה בהייטק

מתקשים לבחור בין קורס סייבר, עיצוב גרפי או אולי בכלל ניהול רשתות ואבטחת מידע? הנה כמה טיפים ומידע שיעזור לכם לבחור נכון כדי לעלות על מסלול ההצלחה

לימודי הייטק – להתמקצע במה שמחפשים בתעשייה

עולם ההייטק קורץ עבור רבים, כהזדמנות לעסוק במקצוע שהביקוש עבורו תמיד קיים ובדרך כלל מתגבר. האפשרות להרוויח משכורות שהן אולי המתגמלות ביותר כיום עבור עובדים שכירים במשק, להשתלב בסביבת עבודה שמאפשרת לרבים לפרוח בה – צעירה בדרך כלל, מגוונת וחדשנית - גורמת לכך שיש היצע רב של דורשי עבודה, בוגרי לימודי הייטק במוסדות השונים.

יש מי שמתלבטים במה לבחור ואיך להשתלב בהצלחה בעולם ההייטק. אלו יכולים להיות בוגרים של לימודי מחשב המחפשים את הצעד הבא, עובדים בתחומים הטכנולוגיים שמבקשים להעצים את יכולותיהם ולפתוח אפיקים חדשים וכן בעלי מקצועות אחרים - למשל מתחומי החברה או הכלכלה, ששוקלים הסבה מקצועית.

בין כל אלו ישנם מי שמבולבלים כתוצאה מהאפשרויות השונות של לימודי מחשבים. בשנים האחרונות התפתחו תחומים חדשים יחסית דוגמת לימודי סייבר, עם הגברת התלות במערכות ממוחשבות התחזקו מגמות לימוד אבטחת מידע, וגם למסלולים המוכרים דוגמת קורס קידום אתרים יש וודאי תמיד דרישה.

סייבר, עיצוב גרפי או ניהול רשתות – איך בוחרים קורס מקצועי?

לכל קורס מקצועי ישנם מאפיינים מסוימים ומספר קריטריונים עליהם מומלץ לשים דגש, כשבמתלבטים באיזה מסלול לימודי הייטק לבחור. הנה כמה מקצועות עליהם נרחיב מעט כדי לסייע בבחירת ההכשרה המתאימה עבורם.

 • קורס סייבר

  הכשרה במסגרת לימודי סייבר מטרתה להפוך את בוגריה להאקרים בשירות החוק. המרחב הקיברנטי חשוף מדי יום לאיומים מוחשיים של האקרים הפועלים בשם גורמים שמטרתם להזיק ולפגוע, לגרום לשיבוש מערכות ואף להשבתה שלהן.

  קורס מקצועי בתחום הסייבר מלמד את חניכיו לחשוב כמו האקר, לאמץ את דפוסי החשיבה של אותם גורמים כדי לשמש כלוחמי סייבר, שמגנים על המערכות של חברות וארגונים. מדובר בנושא שהביקוש עבורו נמצא בעלייה בכל התחום של לימודי מחשב ומי שעברו הוא ללא דופי ואין לו כל רישום פלילי, יוכל להתחיל בתהליך המיון לקורס.

  חשוב לבחור בקורס במסגרתו מתנסים הלומדים בכמה שיותר מצבי אמת שמדמים מתקפות שונות, עורכים היכרות מקיפה עם המודולים המקובלים בנושא ומתכוננים היטב לשמש כלוחמים ברשת שניצבים אל מול האקרים המבקשים לשבש את המערכת עליה הם מופקדים.

 • קורס עיצוב גרפי

  עבור אנשים המגיעים מרקע עיצובי ותופסים את עצמם כבעלי דמיון, יצירתיות ורעיונות מקוריים, לימוד גרפיקה יכול להיות כרטיס הכניסה לעולם ההייטק, למשל כמעצב גרפי במשרדים שונים או כמעצב עבור אתרי אינטרנט.

  קורס מקצועי אידיאלי יהיה כזה שיכשיר את בוגריו לקחת פרויקט מרמת הרעיון ועד לביצוע, בהתאם לדד ליין. חשוב שהלימודים יכללו כמה שיותר פרויקטים בהתאם לדרישות מגוונות של לקוחות פוטנציאליים. לא פחות חשוב לגבש כבר בקורס תיק עבודות מגוון אותו יהיה ניתן להציג כדי להתקבל אחר כך לעבודה.

  חשוב לרכוש במסגרת הקורס כמה שיותר כלי עבודה שמשמעותם היא שליטה בתוכנות המקובלות והמבוקשות כמו פוטושופ, הכנה להסכמה של Adobe המבוקשת בשוק העבודה והתאמה לממשקים דוגמת אפליקציות שהפכו דרישות מפתח בשנים האחרונות.

 • קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע

  למי שמחובר יותר לצד הטכני ומתעניין בתחומי החומרה ותשתיות המחשבים, מסלולי לימוד אבטחת מידע עשויים להיות המסגרת הנכונה כדי לעשות את הצעד הראשון בעולם ההייטק.

  הכשרות בניהול רשתות ואבטחת מידע מכינות את הלומדים לתפקידים חשובים עבור הנכסים הטכנולוגיים של ארגונים. קורס מקצועי בנושא זה יתמקד בעיקר במתן כלים איכותיים לדרישות הקיימות והמתחדשות בתעשייה. מדובר בעיקר על הכשרה והסמכה למתן פתרונות בתשתית הרשתות בסביבת מייקרוסופט.

  השילוב בין שני התחומים מותאם לדרישות בשוק העבודה, שמכוונות לאנשי מפתח המשלבים ידע איכותי ומעניקים לחברה או הארגון הן ידע בתחום התשתית והפעלתה והן הגנה עליה מפני האקרים.

  המשותף לכל המסגרות של לימודי הייטק הוא שמומלץ לבחור במוסד לימודים ששם דגש על הצד הפרקטי המאפשר עבודה על  פרוייקט מעשי במסגרת הלימודים או כל שילוב של התנסות מעשית בזמן הקורס. עוד כדאי לבחור בקורסים שמעבירים אותם מרצים בעלי ניסיון ורקע של עבודה משמעותית בחברות בתחום, המשלבים הרצאות עם תרגולים ופתרון בעיות שיכולות לעלות בעבודה, כבר בזמן ההכשרה.


פוסטים קשורים

לימודי הנדסה
לימודי הנדסה שי מאיר
מפתחי אפליקציות
IBM Israel מזמינה את הסטודנטים והבוגרים של HackerU ל - Meetup מיוחד אבירן טוניס
לימודי תעודה
הסבת אקדמאים להייטק, לימודי תואר, תעודה ומה שביניהם מעיין סבן
תמונה ראשית קורס C Sharp - לימודי C#
קורס C Sharp - חלק בלתי נפרד מפיתוח תוכנה עומר אביעד
לקבלת פרטים נוספים

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

קורס אבטחת מידע וסייבר קורס אבטחת מידע וסייבר
חייג עכשיו
השאר פרטים