דף הבית / בלוג / לא צריך תואר, כדי להבין שאתה מבזבז זמן
לא צריך תואר, כדי להבין שאתה מבזבז זמן

לא צריך תואר, כדי להבין שאתה מבזבז זמן

עודכן בתאריך: 06-07-2017

התפיסה שלנו בנוגע ללימודים אקדמיים השתנתה מקצה לקצה בשנים האחרונות. אנחנו לומדים יותר, אבל זקוקים לזה פחות. בשנת 2014 תואר אקדמאי מספק בטחון תעסוקתי רק עד גיל 35, וגם זה שנוי במחלוקת.

מספר שיא של סטודנטים לתואר ראשון יסיים השנה את לימודיו באקדמיה. בחוץ ימתין להם עולם של חוסר ביטחון תעסוקתי, בוסים שלא מעניין אותם מה למדו, מחסור במקומות עבודה שתואמים את השכלתם וחוב כספי גדול שצברו במהלך שנות הלימוד הארוכות. הצעה לחשיבה מחודשת על האקסיומה שלפיה צריך תואר ראשון כדי להתקדם בחיים.

בעיני אנשים רבים, עולם ההייטק נתפס כתחום בעל רף כניסה אקדמי, הדורש מעובדיו תואר ראשון (לפחות) במדעי המחשב / הנדסת תוכנה / מערכות מידע / הנדסת חשמל וכדומה.  כמו כן, רבים חושבים שרק תואר מהטכניון או מאוניברסיטאות בלבד מספק את כרטיס הכניסה לעבודה מוצלחת בהיי-טק. האם התפיסות האלו מבוססות מציאות?

ילידי שנות ה-80 ואפילו ילידי שנות ה-90 חוו לחץ עצום מההורים, ממוסדות החינוך ומהסביבה לצאת ללמוד ולרכוש תואר. הלחץ הזה לא נבע מהרצון לראות אותם סובלים ויושבים ימים ולילות וטוחנים מים שנטחנו ללא הרף במשך שנים. הלחץ נבע מאמונה אמיתית ורצון כנה לספק להם את כל הכלים להצלחה ולחיים שקטים ונוחים.

כשאחוז הסטודנטים באוכלוסיה היה נמוך בהרבה מימינו, סטודנטים היו יחידים במינם. הם רכשו ידע וכלים יקרים שניתן היה לרכוש רק במוסדות אקדמאיים. הידע נשמר בכותלי האקדמיות והועבר רק בין אנשי המוסד, אנשי הסוד. בנוסף, לימודים אקדמיים היו יקרים ובלתי נגישים לאוכלוסיות רבות. בשל עניינים אלו, הידע הפך נחלת מעטים וערכו היה יקר מפז, חברות שכרו למשרות בכירות רק מצטיינים יוצאי מוסדות.

ערך התעודה קטן משמעותית ויש ביקוש מתמיד ל- "בשר טרי" על חשבונם של "זקנים" בני 35-45 שנישחקו ואיבדו עניין בתפקידם. 

היום מה שחברות מחפשות הוא יוזמה והתמדה.

אנחנו נמצאים בתקופה שלא הייתה כמותה. אנחנו בוכים שאין לנו כסף וזה נכון, באמת אין.

אבל... יש לנו בטחון מלא שלא נמות מרעב אם ניקח סיכון, לחלק גדול מאיתנו יש משפחה תומכת שיכולה להוות רשת בטחון במקרה של נפילה. אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופה בה לקחת סיכון זה דבר שלא מסכן חיים.

בענף ההיי-טק לא תמיד יש צורך בתואר ראשון ובד"כ (אם לא תמיד) יש צורך בהשקעה ועבודה קשה על מנת להשתלב ולהתקדם

אז הדרך לעולם ההיי-טק פתוחה לכל אחד?

על מנת להשתלב בענף ההיי-טק חשוב למצוא תחילה התאמה נכונה עם תחום ספציפי בהייטק, לאחר מכן יש לעבור הכשרה קפדנית, ממוקדת ועדכנית ולבסוף להיות מקושר לחברות ההיי-טק המובילות בעולם.

בואו והגשימו את עצמכם, בואו והיו גיבורים של עצמכם.


פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים