דף הבית / בלוג / ראיון עם נעם פרוסטיג
ניהול רשתות ואבטחת מידע

ראיון עם נעם פרוסטיג

עודכן בתאריך: 12-22-2019

תמתונת אווירה


איך הכל התחיל?

ניהלתי פרויקט בחברה שעבדתי בה בתחום הביטחון- פרויקט מאוד גדול ברמה ארצית ותוך כדי ההתעסקות בפרויקט זה, התחלתי לקבל קצת ידע בנושא וזה נורא עניין אותי. לכן, החלטתי לעשות הסבה מקצועית. הגעתי להאקריו ללמוד ניהול רשתות ואבטחת מידע, סיימתי בהצטיינות ונשאבתי לתחום ההדרכה.

ספר על הניסיון שצברת לאורך הזמן

ניהלתי פרויקטים רבים של הקמת תשתיות בארץ, עוד לפני ההסבה המקצועית. כמרצה, הרציתי בחו"ל מטעם האקריו בפרויקטים מגוונים. העברתי ומעביר קורסים מקצועיים בצבא עם חומרים שנכתבים על ידי. בנוסף, כתבתי את כל חומרי הלימוד של קורס ניהול הרשתות במכללה.

ספר לנו על התובנות מעיסוקך בתחום

מדובר על תחום נפלא. כשהגעתי לא ידעתי את המשמעות שלו, אלא באתי ללמוד אותו, אך עם הזמן גיליתי שזה תחום מדהים שמשלב הרבה מאוד ידע, בהרבה מאוד תחומים. גם הצד של הסיסטם, של התקשורת, לינוקס ואבטחת מידע וכו'. מדובר על תחום משגשג שאף פעם אין לו סוף, תמיד יש מה ללמוד, לאן לשאוף ולהתפתח, להשתפר ולהרחיב את הידע.

אילו עבודות יש בתחום ואיך ניתן להתפתח?

מדובר על תחום רחב שכולל המון תחומים בפנים וכל אחד יכול למצוא את מה שמניין אותו ולהתעסק בו: ניהול סיסטם, אחסון ושרתים, דרך עולם התקשורת, נתבים, מתגים ועד רמה של התעסקות באבטחת מידע, כתיבת קודים, שפות וכו'. זה עולם שלא נגמר וכמה שהוא רחב יותר, ניתן להרחיב בו את הידע.

אילו טיפים מקצועיים אתה יכול לתת למנהל רשתות מתחיל?

דבר ראשון שישאף הרבה אוויר ושיסביר לעצמו שהוא צריך סבלנות, שאף פעם לא יפסיק ללמוד ולהרחיב את הידע, אין סוף לכמה שניתן ללמוד, גם כשכבר עובדים.

מה השתנה בתחום מאז שהתחלת לעבוד בו?

המון. עולם ההיטק בכלל ועולם התקשורת ואבטחת המידע בפרט, קשה לעקוב אחרי ההתקדמות. על מנת להצליח להדביק את הקצב צריך לחיות בתוך פורומים ולקרוא המון חומר ברמה היומיומית כי העולם מתקדם בקצב מאוד מהיר- כל המערכות משתדרגות, האקריו משתדרגת וצריך לעקוב אחרי הכל. זה עולם שהולך קדימה בלי הפסקה ומי שלא מתקדם, בעצם הולך אחורה.

מהם מקורות ההשראה העיקריים שלך?

בעיקר האינטרנט אך גם כנסים והרצאות של תחומים שמעניינים אותי. אני מסתכל על התפקיד שלי כמרצה כמודל לחיקוי עבור התלמידים שלי ולכן אני רואה הרצאות בתחום ההוראה, נוכח בהרצאות של מובילי דעת קהל בתחום ההדרכה, יחסי אנוש, מנהיגות ושינוי חברתי. אני רואה בתפקיד שלי כמרצה כמקצוע ולא משהו זמני או נוסף. אין לי מודל לחיקוי אחד וזה תחום מאוד גדול מבחינתי.

האם יש לך תחומי עיסוק נוספים?

אוהד מכבי תל אביב מושבע וחובב קעקועים, מקפיד לרוץ מספר פעמים בשבוע ולהשתתף במספר מרוצים בשנה. אני איש משפחה עם שני ילדים מקסימים והם מקבלים אותי בשאר הזמן.


פוסטים קשורים

סוגי הונאות נפוצות: פישינג, וישינג וסמישינג - ואיך להזהר מהם

כך אנשי אבטחת מידע עומדים בחזית המאבק מול ההאקרים

איתמר מרילוס
איך מתחילים ללמוד סייבר ואבטחת מידע

איך מתחילים ללמוד סייבר ואבטחת מידע

איך לזהות בוטים ופרופילים מזוייפים

איך לזהות ולהזהר מבוטים ופרופילים מזוייפים

לוחמת סייבר - תפקידים

לוחמת סייבר - אילו תפקידים קיימים?

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים