התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / רוצה לבצע הסבת מקצוע בצורה חלקה וטובה?

main_blog_image

רוצה לבצע הסבת מקצוע בצורה חלקה וטובה?

קבל את הטיפים הבאים:

החיים הם רצף של בחירות ואפשרויות. בכל שלב בחיים אנחנו עומדים בפני צמתי החלטה, וצריכים להחליט באיזה כיוון ללכת. שתיים מהבחירות החשובות בחיים שלנו הן מה כדאי ללמוד ובאיזו קריירה לבחור. חלק מהאנשים בוחרים בקריירה מסוימת ובאמת מצליחים לדבוק בה כל חייהם.

אך אנשים רבים נתקלים דווקא בסיטואציה השניה, הם החליטו לבחור בכיוון קריירה מסוים, ומשהו במהלך הדרך גרם להם לחשוב על שינוי. בז'רגון המקצועי הדבר נקרא "הסבת מקצוע" והוא נפוץ מאוד. השאלה הגדולה היא מהם הצעדים הנכונים שיש לנקוט על מנת לעבור את התהליך בצורה חלקה, תוך כדי צמצום הסיכונים שבדרך.

אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים אודות ההליך של הסבת מקצוע:

טיפ ראשון: מה יגרום לך לקום כל בוקר עם חיוך?

דווקא הטיפ הראשון עשוי להישמע כמו קלישאה, אך הוא נכון ומדויק במיוחד לאנשים בפרק ב' של הקריירה שלהם, אלה שכבר טעמו קריירה אחת והחליטו להחליפה באחרת. לא רק הכסף שבמקצוע והתנאים הסביבתיים צריכים להיות השיקולים היחידים בבחירת המקצוע הבא שלך. חשוב מה מניע אותך, מה אתה אוהב לעשות, היכן אתה רואה עצמך הכי נהנה – זו יכולה להיות תחילתה של ידידות מופלאה בינך לבין המקצוע הבא שלך.

טיפ שני: היכולות שיכולות להוביל אותך הלאה

לכל אחד מאיתנו יש סט של תכונות, קווי אופי ויכולות. חלקן רכשנו עם הזמן וחלקן נולדנו איתן. ומהן היכולות שלך? זה הזמן שלך לחקור אודותיך, להבין במה אתה טוב, מה יכול לעזור לך במקצוע הבא שלך, וכאשר תהיה לך רשימה כזו, הדבר יקל עליך בסינון התפקידים האפשריים הבאים.

טיפ שלישי: למקצועות העתיד כדאי להתכונן בהווה

תחומים שונים, בעיקר בעולם הטכנולוגי, מתפתחים בקצב מהיר ומאפשרים כל הזמן הזדמנויות קריירה מגוונות. הסבת אקדמאים להייטק למשל צברה תאוצה בשנות ה- 2000, ומי בכלל הכיר את התחום הזה בשנות ה- 80 או ה- 90. גם היום עולם ההייטק מציע מגוון עצום של משרות ללא ניסיון, אך עם הבטחה עתידית גדולה. כאשר אתה בוחר בתחום מתפתח עם פוטנציאל גדול, אתה תופס שתי ציפורים במכה אחת – גם נהנה מתנאים טובים, וגם עוד כמה שנים כשתחום יהיה מפתוח יותר, אתה תהיה בעל הניסיון.

טיפ רביעי: חשבת על שינוי רוחבי?

הסבת מקצוע בהגדרתה היא שינוי של המקצוע הנוכחי. אך אין הדבר אומר באופן חד משמעי שאתה צריך לחפש במקומות אחרים. אם אתה נמצא כרגע בחברה או ארגון, למה שלא תנסה לשנות תפקיד או מקצוע באותו מקום? תחשוב על היתרונות – אתה כבר מכיר את סביבת העבודה, את העובדים, את הפוליטיקה הארגונית ועוד. יש לכך יתרון שלא יסולא בפז.

טיפ חמישי: דע מאין באת ולאן אתה עלול לשוב

גם אם גמלה בליבך ההחלטה לעזוב את מקום עבודתך הנוכחי ולשנות מקצוע, קח בחשבון כי לא תמיד המהלך הזה צולח. במקרים כאלה אנשים מסוימים שבים למקורות, ומנסים להתקבל למקום העבודה הישן. לכן לא כדאי להלעיז על מקום העבודה הקודם ולהוציא דיבתו. שמור על יחסים טובים לטובת כל דבר שלא יבוא.

טיפ שישי: גמישות עשויה להיות המפתח להצלחה

בעת חיפושיך אחר המקצוע הבא אתה תיתקל בהצעות עבודה רבות. חלקן יהיו זוהרות יותר, כמו לקיחת קורס הייטק והשתלבות בתחום, וחלקן זוהרות פחות. כדאי לשמור תמיד על ראש פתוח, לא לבטל על ההתחלה הצעות שנראות פחות מתאימות מחד גיסא, ולא לבנות על הצעות מאוד מפתות מאידך גיסא. הסבלנות משתלמת.

טיפ שביעי: טיימינג זה עניין של תזמון

אתה רוצה לעשות הסבת מקצוע, זה נכון. אך לא תמיד זה הזמן הנכון והמתאים. האם אתה מרגיש שזה בדיוק מה שאתה צריך כעת בחיים? אם אתה סגור על כך במאה אחוזים, לך על זה בכל הכוח. אך דע כי לתזמון המהלך יש גם תפקיד לא מבוטל, ועליך להיות בטוח שזה הזמן הנכון לזה.

טיפ שמיני ואחרון: זכור כי שום דבר אינו בוער

תהליך הסבת המקצוע הוא תהליך חשוב ומשמעותי בחייך. עשה אותו בצורה שקולה, חשוב על כל האפשרויות, הרצונות והמאוויים המלווים עם הבחירה שלך. האפשרויות רבות ופרוסות לנגד עיניך. תוכל לבחור בלימודי הייטק למשל ולהשתלב בעולם המרתק הזה. תוכל לבחור בתחום אחר. כל כיוון שתיקח עשה אותו בשיקול דעת והחלטה מושכלת, לאחר שלקחת את כל המשתנים בחשבון.


פוסטים קשורים

קורסי ערב של HackerU
קורסי ערב: שדרג את הקריירה מבלי לעזוב את העבודה! שי מאיר
אבטחת מידע וסייבר
5 סיבות לביקוש הגובר של לוחמי סייבר ארנון שוורצמן
קורסי מחשבים
להשתלב בעולם ההייטק בעזרת לימודי ערב ארנון שוורצמן
לימודי מחשבים
חשיבות לימודי מחשבים בחיינו מאיה כץ
לקבלת פרטים נוספים

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

תמונת לינק לסרטון עוד קצת מידע
חייג עכשיו
השאר פרטים