התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / שינוי מקצוע - כך תתחילו בקריירה חדשה

main_blog_image

שינוי מקצוע - כך תתחילו בקריירה חדשה

אם בעבר, מעטים חשבו להחליף מקצוע, לבצע הסבה מקצועית ולעבור לתחום אחר, הרי שהנתונים מראים שלמעלה מרבע מהעובדים בשוק העבודה חושבים על זה, ומרבית העובדים בימינו מחליפים עד גיל ארבעים, יותר מקומות עבודה, מאשר אנשים היו מחליפים כל חייהם בדורות הקודמים.

הסבת מקצוע - רקע

למחשבה על שינוי מקצוע ושינוי עבודה, יש הסברים סוציולוגיים וכלכליים רבים. בדרך כלל עובדים בוחרים לעשות צעד זה בגלל אחת או יותר מהסיבות הבאות: אי סיפוק מקצועי, תחושת מיצוי מהירה, תחושה של חוסר הכרה ביכולות ובפוטנציאל שלהם, שכר נמוך, תנאים לא טובים, הכרה שהחלום שלהם נמצא במקום אחר. ההחלטה לבצע הסבה מקצועית, לוקחת זמן, מלווה במשבר מסוים, אך ברגע שההחלטה מתקבלת, העובדים בוחרים לבצע אותה, עד הסוף.

היום בניגוד לעבר יש לומר, האפשרות לבצע הסבת מקצוע היא הרבה יותר פשוטה, ראשית, יש יותר מקומות עבודה, שנית יש יותר פתיחות לקבל עובדים שביצעו הסבה מקצועית, שלוש, יש הרבה יותר קורסים שמאפשרים הסבה מקצועית.

הסבה מקצועית להייטק – מורכב אך אפשרי

אחד התחומים הבולטים אליו עוברים עובדים מתחומים אחרים, הוא תחום ההייטק. לפני שנסביר מדוע וכיצד, חשוב לציין, שבשנים האחרונות, יש גם מעבר הפוך, מהייטק אל תחומים אחרים בעיקר הוראה, מדובר על שכבה גדולה של אנשים שהרגישו שמיצו את עצמם בהייטק, עשו מספיק כסף, וכעת רוצים להחזיר לחברה דרך ההוראה.


תחום ההייטק קולט אליו מדי שנה אלפי עובדים חדשים, ולמרות זאת יש מחסור עצום בעובדים. הטענה הרווחת היא, שיש מחסור של לפחות 10 אלף עובדים. מה שאומר ששוק זה עדיין פתוח לקלוט עובדים חדשים. רבים מהנקלטים בשוק זה, הם אנשים שהחליטו בשלב מסוים לעבור קורס הסבה להייטק, במטרה להשתלב באחת החברות בתחום.
אפשר להבין בקלות את הסיבות לכך. ראשית, מבחינה כלכלית, תחום ההייטק נחשב לאחד התחומים המשגשגים והמתגמלים ביותר במשק, שנית. תחום זה פותח דלתות לעולמות שונים ולעולם לא נדע לאן ניתן להגיע, אלא אם רק נחליט להיכנס דרכן. המעבר מתחום מסוים לתחום ההייטק, נעשה כמו שציינו, דרך קורס הסבה. כאן המקום לציין, שהקורסים פונים גם למי שלא בא מאחד ממקצועות ההייטק, וגם למי שכן מגיע מהם ומעוניין לבצע הסבה מקצועית ולהשתלב בתחום אחר בו.אנחנו יכולים למצוא קורסי הסבת מקצוע במגוון תחומים, החל מתחומים שמתעסקים בתשתית, בסיסי נתונים, פיתוח תוכנות ואפליקציות, בדיקת תוכנות, תקשורת נתונים, הנדסת תוכנה ועוד.
מי שמגיע מהתחום, מבחינתו הסבה מקצועית היא יחסית פשוטה, שכן הוא מכיר את העולם ולא צריך ללמוד אותו מהבסיס. לעומת זאת מי שעושה הסבה להייטק מעולם אחר, צריך ללמוד אותו מהבסיס, מההתחלה. החל מיישומים פשוטים, דרך היכרות עם תוכנות ומערכות, היכרות עם הכללים הבסיסיים של התחומים, ולאט לאט להתפתח בנושא. במקרים מסוימים זה יכול לקחת מספר שנים. בזמן הלימודים, אפשר לעבוד בתחום המקורי או לחפש עבודה שתשיק לתחום הלימודים, בשביל לרכוש ניסיון.

הסבה למקצועות האינטרנט – להיות חלק מהתעשייה

מקצועות האינטרנט קולטים מדי שנה כמות עצומה של עובדים, שעשו הסבה ממקצועות אחרים. מדובר על מקדמי אתרים, כותבי תוכן, מנהלי רשתות חברתיות ועוד. יש לכך שתי סיבות, ראשית, מדובר בשוק מאוד מפותח עם הרבה חברות ומתחרים. שנית, ברור לכל ששוק ההייטק הולך ומתפתח. מה עוד שתחום קידום אתרים ובפרט ניהול רשתות חברתיות, משיק לתחומים כמו שיווק ופרסום, תחומים שמושכים אליהם אנשים רבים.

לכן אנחנו יכולים לראות אנשים רבים שבאים ממקצועות שונים, נרשמים לקורסים בתחום של קידום ושיווק באינטרנט, מתוך כוונה להשתלב בו. להבדיל מהסבה להייטק, כאן יכולת ההשתלבות היא מהירה יותר, וניתן להתחיל לעסוק בתחום, כבר בשלב הלימודים, באופן עצמאי או דרך אחת החברות הפעילות בו.פוסטים קשורים

5-instagram-rules
7 כללי הברזל לחשבון אינסטגרם מושלם! סער כהן
קורס שיווק באינטרנט
ראיון עם מיכאל פינגרוט קרן יופה- שוורצמן
האקינג
חשיבות מעבדות מקצועיות ליישום הידע התיאורטי בלימודי סייבר ארנון שוורצמן
לימודי FACEBOOK
טיפים לקמפיין פייסבוק מצליח מעיין סבן
לקבלת פרטים נוספים

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

תמונת לינק לסרטון עוד קצת מידע
חייג עכשיו
השאר פרטים