דף הבית / בלוג / מהו אחסון אתרים?
אחסון אתרים

מהו אחסון אתרים?

עודכן בתאריך: 11-01-2020

פרק ראשון: מהו אחסון אתרים?

רוב האנשים אף פעם לא באמת חושבים איפה האתר, או אפילו מהו אתר.
אני מדליק את המחשב שלי, פותח דפדפן ועובר לגוגל או אמזון או יאהו.
אבל מה אני עושה כשאני "מבקר" באתר?
אם אני מבקר, לאן אני ניגש? ואם זה "אתר", היכן הוא בדיוק ממוקם?
ומה זה בכלל לכל הרוחות אירוח אתרים או אחסון אתרים?

מה ננסה להסביר בפרק זה:
מה זה אתר באמת?
ישנם שלושה סוגים שונים של אתרים (ומדוע הם זהים לרוב).
היכן אתר באמת נמצא או "חי", מהי חברת אחסון אתרים? מהו אתר אינטרנט?
כדי להבין היכן אתר ממוקם, כדאי להבין במה מדובר.
אנו יכולים לחלק אתרים בערך לשלושה סוגים (יש כאן חפיפה כלשהי - אלה לא קטגוריות קפדניות, אך הם מועילים למחשבה על זה):
אוסף מסמכים או עמודים:
זהו סוג האתר המקורי. כל עמוד הוא קובץ בספרייה הפונה לציבור.
כשאתה מסתכל בדף אינטרנט, המחשב שלך ממש מוריד את הקובץ ומציג לך אותו.
יישומי אינטרנט:
גוגל, ספק הדוא"ל מבוסס האינטרנט שלך, פייסבוק וכל המשחקים המקוונים שאתה עשוי לשחק הם כולם דוגמאות ליישומי אינטרנט. בדומה לאפליקציות שאתה מריץ בטלפון, בטאבלט או בשולחן העבודה, הקבצים לאפליקציה חייבים להתקיים איפשהו.

עם אפליקציות אינטרנט, הם יושבים על שרת אינטרנט הפונה לציבור באותה צורה שמסמכים וקבצים. הדפדפן שלך מוריד חלק מהקבצים ומריץ אותם, וקיים תקשורת מתמדת בין המחשב שלך לשרת האינטרנט.


מערכות לניהול תוכן:
זהו סוג של הכלאה, ומהווה את הרוב המכריע של האתרים הקיימים כיום. הטכנולוגיה של יישום אינטרנט משמשת לדמות אוסף מסמכים.

אם אתה קורא בלוג, כל פוסט בבלוג הוא כנראה לא קובץ בודד. במקום זאת, היישום שולף את התוכן ממסד נתונים ושולח אותו לדפדפן שלך כאילו היה מסמך, והדפדפן שלך מראה לך אותו מבלי לדעת אחרת.

יש כאן כמה סיבוכים נוספים שאנחנו לא באמת צריכים להיכנס אליהם, אבל הדבר החשוב הוא שכשאתה מבקר באתר, סדרה של דברים מתרחשת:

1. הדפדפן של המחשב שלך שולח בקשה לשרת האתר למשהו - דף, מסמך, קובץ להפעלת יישום. כתובת האתר או הכתובת שהכנסת לסרגל בראש חלון הדפדפן הם החלק העיקרי של אותה בקשה.

2. שרת האינטרנט מקבל את הבקשה ומרכז את כל מה שהוא צריך כדי להחזיר לך את מה שביקשת. זה יכול להיות רק קובץ קיים, או שמדובר בחתיכת יישום אינטרנט, או שמדובר במסמך מורכב ממערכת ניהול תוכן.

3. שרת האינטרנט מגיב לבקשה עם תוכן כלשהו.

4. הדפדפן שלך מראה לך את התוכן.

הפעלת אתר:
לכן, על מנת להפעיל אתר, אתה זקוק למחשב המחובר לאינטרנט המסוגל לקבל בקשות, לנקוט בפעולות מתאימות ולהגיב.

שאנשים מדברים על שרתים לאתר שלהם, זה כל מה שהם מדברים עליו: מחשבים המאחסנים את הקבצים הדרושים להפעלת אתר, יחד עם התוכנה להעביר קבצים אלה לכל מי שמבקש אותם.

אתה יכול, בתיאוריה, להפעיל אתר מהמחשב השולחני הביתי שלך, אבל זה יהיה רעיון נורא.

· המחשב שלך בבית נועד להתמודד רק עם משתמש אחד בכל פעם. אם הרבה אנשים היו מתחילים לנסות להסתכל על האתר שלך, המחשב שלך וחיבור האינטרנט שלך יגיעו לגבולות שלהם והאתר שלך יפסיק לעבוד.
עדיף על ניהול אתר במחשב שולחני אישי, אתה יכול לקנות שרת. זה פשוט מחשב גדול יותר, מהיר יותר, טוב יותר.
בהנחה שאתה יכול להרשות לעצמך את זה (הם יקרים) ובהנחה שאתה יכול להגדיר את הכל כמו שצריך (זה לא קל) ולהניח שתוכל להשיג חיבור אינטרנט מהיר מספיק עם רוחב פס רב (יקר ולא תמיד זמין), אתה יכול ואז הפעל את האתר שלך מהשרת הזה. ברור שזה רעיון נורא. יקר מדי, מסובך מדי, קשה מדי.

חברות אחסון אתרים :
חברות אחסון אתרים פתרו את הבעיה הזו עבורך. הם קנו את המחשבים היקרים הגדולים, הם הקימו אותם לעבודה להפעלת אתר, הם דאגו שיהיה להם חיבור מהיר לאינטרנט. הם עשו את כל העבודה.

כאשר אתה מקבל תוכנית אחסון אתרים, אתה לווה קצת מאחד מהמחשבים שלהם (או שלם, לפעמים). זה מאפשר לך לשים את הקבצים והתוכנות הדרושים להפעלת האתר שלך איפה שהוא יכול לגשת בקלות לכל מי שרוצה להציג אותו.

כדי להקל עליך, הם גם מספקים כלים לניהול פיסת המחשב שלך ולבניית האתר שלך והפעלתו.

כשאתה משתמש בחברת אחסון אתרים לאתר שלך, האתר שלך לא נמצא בענן אי שם או צף בממד חלופי. זהו אוסף של קבצי מחשב אמיתיים היושבים על מחשב אמיתי איפשהו, בבניין אמיתי.

היכן נמצא הבניין, ואיך נראה המחשב ההוא תלוי באיזו חברת אחסון אתה משתמש. ואולי לעולם לא תראה את המחשב או אפילו תדע איפה הוא נמצא. אבל זה לא קסם, וזה לא שונה בהרבה מהמחשב שבו אתה משתמש כרגע.

סיכום
אתר אינטרנט הוא אוסף של קבצים שיושבים על מחשב. כדי שהאתר יעבוד היטב, מחשב שולחני רגיל אינו בחירה טובה.

חברות אחסון אתרים מספקות מחשבים מהירים וחזקים, כך שכל אחד יכול לנהל אתר מבלי שיהיה לו שום ידע מיוחד או לקנות ציוד מיוחד.


פרק 2: סוגי אחסון שונים

כשאתה מתחיל לחפש לרכוש תוכנית אחסון אתרים, קל להתחיל להיות המום מכל האפשרויות השונות הקיימות. במקום לנסות ולברר מה לקנות בזמן קריאת רשימות תכונות שנכתבו על ידי משווקים, עדיף להתחיל להבין איזה סוג אחסון אתה זקוק.

מה ננסה להבין בפרק זה?

ההבדל בין אחסון שיתופי , ייעודי ו- VPS.

אחסון שיתופי
הצורה הנפוצה ביותר של אחסון אתרים נקראת "אחסון שיתופי". זה הכי פחות יקר, וכפי שאתה יכול לנחש, הכי פחות חזק. עם אחסון שיתופי, מספר לקוחות אחסון אתרים חולקים את אותו המחשב. כל אתרי האינטרנט של כל החשבונות השונים מאוחסנים באותו הכונן, מעובדים על ידי אותו מעבד ומועברים על ידי אותו שרת אינטרנט. קל להבין מדוע זה פחות יקר מאופציות אחרות. חברת האחסון מקצה לכם מעט יחסית משאבים.

מגבלות של אחסון אתרים שיתופי כמובן שיש חסרונות. כל האתרים מכל החשבונות מתחרים על אותם משאבי מחשב דלים. השרתים המחזיקים אתרי תוכניות אחסון שיתופי הם גדולים וחזקים בהרבה מהמחשב הביתי שלך, כך שהם יכולים לארח מאות אתרים ללא שום בעיה - כל עוד אף אחד מהאתרים אינו פופולרי מדי או זקוק ליותר מדי משאבים.

מצא את חברות התכנון והתוכניות המשותפות הטובות ביותר בקטע הביקורות שלנו. כל טעינת עמוד, כל קובץ תמונה ונכס, דורשים מעט תשומת לב משרת האינטרנט כאשר מישהו מבקש זאת. אם אתה מפעיל יישום אינטרנט מורכב או מערכת לניהול תוכן, זה עלול לדרוש יותר מכמות מעבדה של מה בכך כדי לבצע שאילתות על מסד נתונים, להרכיב תוכן לדף או לנקוט בפעולה אחרת. באופן אינדיבידואלי, דברים אלה יכולים להיות כה מהירים עד שהם נראים מיידית.

אבל הכפילו אתכם במאות או אלפי מבקרים תוך מספר דקות, ויש לכם מתכון לקרוס אתרים. אם האתר הפופולרי נמצא מישהו אחר באותו השרת, תחוו פיגור ביצועים והשבתה מבלי שתדעו מדוע. אם אתה בר-המזל שמקבל הרבה תנועה, אתה יכול לצפות שהאתר שלך לא יהיה זמין בדיוק כאשר אתה הכי זקוק לתפקוד מקסימלי שלו. בנוסף, אתה עלול למצוא את עצמך מחרף את חברת האחסון שלך ללא הגבלה אך מוגבלת מאוד על השימוש ורוחב הפס. התאמה אישית ואבטחה החיסרון הנוסף לאחסון שיתופי הוא חוסר היכולת להתאים אישית את סביבת האחסון. זה לא יכול להשפיע עבורך.

אם אתה פשוט מנהל בלוג וורדפרס פשוט (למשל), אתה יכול להסתדר בסדר גמור מבלי שתצטרך לשנות את הסביבה שלך. בעיה נוספת שיש לציין לגבי אחסון שיתופי היא שהיא יכולה לפתוח את אתר האינטרנט שלך עד סכום מסוים. לא משנה כמה אתה נזהר באבטחת יישומי האינטרנט שלך, אנשים אחרים עשויים להשאיר את התוכנה שלהם חשופה להתקפה ולספק נקודת כניסה להתקפות המשפיעות גם על האתר שלך. כמו כן, אתה חולק את אותה כתובת IP עם אתרים אחרים באותו השרת.

אם אחד מהם משתמש בחשבון שלו כדי לשלוח דוא"ל דואר זבל, או מתמודד עם התנהגות גרועה אחרת, אתה עלול למצוא את האתרים שלך חסומים על ידי מסנני דוא"ל וחומות אש של תוכן. החלק הגרוע ביותר בבעיה זו הוא שאולי אתה אפילו לא יודע שזה קורה.

אחסון שרתים ייעודי
עם אחסון שרתים ייעודי, יש לך שליטה מלאה על שרת שלם. יש לכך יתרונות רבים, אך הוא גם יקר יותר ומסובך יותר. כאשר יש לך גישה ישירה ומלאה לשרת שמנהל את האתר שלך, אתה יכול להתקין כל סוג של תוכנת נישה שתרצה, לערוך שינויים במערכת ההפעלה או במפרשי שפה, לשנות הגדרות תצורה. עבור יישומים מסוימים, כמו הפעלת מערכת ניהול ארגוני או בניית תוכנה מותאמת אישית, אתה זקוק לרמת שליטה זו.

היתרון העיקרי הנוסף לשרת ייעודי הוא שאתה היחיד שצורך משאבי שרת. זה מגדיל משמעותית את המהירות והביצועים שלך. כמובן, אם אתה מסוגל לעשות כל דבר שתרצה בשרת שלך, אתה גם הופך להיות אחראי לעשות כמעט כל מה שצריך לעשות. זה כולל שמירה על עדכניות של כל התוכנות וניתוח באגים אם אתה יוצר בטעות התנגשויות או בעיות מוזרות. אחסון שרתים ייעודי יכול להיות יקר מאוד גם כן. עם אחסון שיתופי, יתכנו 100 לקוחות בשרת יחיד. עם שרת ייעודי אתה היחיד - וההבדל בעלויות משקף זאת.

שרת וירטואלי פרטי (VPS)
איפשהו בין אחסון שיתופי (הרבה אנשים בשרת אחד) לאחסון ייעודי (חשבון אחד בשרת), הוא אחסון שרת וירטואלי פרטי (VPS). במודל זה יש לך שרת ייעודי משלך, אך השרת הוא מכונה וירטואלית, ולא פיזית. זה מספק שילוב של היתרונות (והחסרונות) של תכניות אחסון שיתופי ויעודי כאחד. עם אחסון VPS, יש לך שליטה מלאה על הסביבה, בדיוק כפי שהיית עושה עם שרת ייעודי.

זה מועיל במיוחד אם אתה מפתח יישומים מותאמים אישית או שאתה מנהל עסק SaaS (תוכנה כשירות). בדרך כלל יש לך הרבה יותר גישה למשאבי שרת עם אחסון VPS בהשוואה לאחסון שיתופי. בעוד שהמכונות הווירטואליות השונות כולן חולקות משאבי שרתים, בדרך כלל יש הרבה פחות מהן בשרת בסביבת VPS.

מוקצה לכם חלק גדול בהרבה מכוח המחשוב הכללי ורוחב הפס. יש גם הרבה פחות בעיות אבטחה. לחשבונות VPS יש את כתובת ה- IP שלהם, ושכבת הווירטואליזציה פירושה שאתה מבודד מכל בעיה שעלולה לנבוע מבעיות באתרים אחרים.

המאמר תורגם מאנגלית לעברית. המאמר נכתב על ידי אדם מיכאל ווד. התייעצות חינם בנושא אחסון אתרים ושרתים ניתן להתקשר לחברת הוסט סנטר - 08-9461435

לעמוד קורס בניית אתרים Full Stack Development


פוסטים קשורים

עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט

למה עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט הפך למקצוע מבוקש?

איתמר מרילוס
למה ללמוד ג'אווהסקריפט

למה ללמוד ג'אווהסקריפט

איך לבחור פלטת צבעים לאתר מבחינת עיצוב גרפי

עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט: איך לבחור פלטת צבעים?

איתמר מרילוס
#C

מה הופך את שפת ה-#C לכל כך פופולרית?

סער כהן
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים