דף הבית / בלוג / מה כדאי ללמוד - המדריך השלם לבחירת המקצוע
Thumb_Choosing

מה כדאי ללמוד - המדריך השלם לבחירת המקצוע

עודכן בתאריך: 12-24-2019

מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים? שאלה שכולנו נשאלנו בילדות ואפשרה לנו לקחת את הדמיון הכי רחוק שאפשר. ובטח גם אתם חלמתם להיות כמו גיבורי הילדות שלכם. אם זה רופאה שמרפאה מחלות כמו אמא או בכלל כדורגלן-על כמו רונאלדו הברזילאי. מה שבטוח, אף אחד מאתנו לא באמת חשב מה כדאי ללמוד.

לכולנו היו חלומות גדולים. מעטים מאתנו הצליחו לממש את הפנטזיה וממש לחיות את החלום, אבל רובנו הגדול שינה את דעתו שוב ושוב במהלך השנים עד למצב שאפילו היום הוא לא בטוח מה הוא רוצה לעשות.

מה חלמתם להיות כשהייתם קטנים?


כשהפכנו לנערים, נאלצנו להתמודד פעם נוספת עם השאלה כשהיינו צריכים להחליט באיזו מגמה לבחור בתיכון. בשלב זה, התשובות לשאלה היו צריכות להיות מושכלות יותר ומבוססות על היכולות וההעדפות שלנו דאז וכן גם על ההיצע המוגבל של התיכון. כך שהתחלקנו למגמות הומניות, ספורט, אומנות או במקרה הטוב לימודי מחשבים או רובוטיקה.
התיכון הסתיים, דמענו למשמע השיר "אולי עוד קיץ" של חלב ודבש, אולי מההתרגשות ואולי כי הדילמה הקשה שוב דפקה לנו בדלת. הפעם היינו צריכים להחליט: מה נעשה בצבא? כאן האופציות היו רחבות יותר, חלקן בעלות השלכות על העתיד וחלקן פחות. עבור רובנו אלו היו שנתיים-שלוש של אתנחתא מקבלת החלטות על העתיד שלנו. שנים בהן למעשה החליטו בשבילנו מה לעשות.