דף הבית / המדריך המלא לקריירה בהייטק ב-2021 ומסלולי הסבה להייטק בימי פוסט קורונה

משבר הקורונה שהחל בישראל במרץ 2020 פגע בצורה דרמטית בשוק העבודה. גם היום, שנה אחרי פרוץ המשבר, נמצאים רבים במשבר אישי וכלכלי משל עצמם.

מועסקים רבים בתחומים כמו מלונאות, הסעדה, הלבשה, תיירות תעופה ובידור מצאו את עצמם ללא שום אופק כלכלי עתידי.

אנשים שפרנסתם נחשבה "בטוחה" בתעשייה יציבה הוצאו לחל"ת או פוטרו ממקום עבודה.

משכורות ההייטק בשנת 2021 גבוהות משמעותית מהשכר הממומצע

אחת מהתעשיות הבולטות והיחידות שהצליחה לשמור על יציבות ואף לשגשג זו תעשיית ההייטק. חברות ההייטק המשיכו לגייס אפילו בתקופה זו, כאשר נפתח בפניהן חלון הזדמנויות חדש בגלל משבר הקורונה שהוביל אלפי עובדים לשקול הסבה להייטק. זאת בנוסף לכך שהמשבר גרם לארגונים רבים בתעשיות מסורתיות יותר להבין את הצורך בחשיבות הדיגיטל, התמיכה ברשת ואבטחת הסייבר בארגון שלהם. גם היום יש בשוק ההייטק כמעט 10 אלף משרות פנויות, ושכר ההייטק הממוצע הוא 26,260 ש"ח, תלוי בתפקיד. נתונים אלה הופכים את תעשיית ההייטק לתעשייה היציבה והבטוחה ביותר כיום מבחינה כלכלית וזוהי סיבה מצוינת להשתלב בה. הביקוש הרב לתעשיית ההייטק צפוי אם כך לגדול גם ב-2021.

לכל אחד ואחת מאיתנו יש חלומות ושאיפות מקצועיות להתקדם, להרוויח יותר ולממש את מלוא הפוטנציאל התעסוקתי שלו, ונראה שהשנה זו הזדמנות משתלמת יותר מאי פעם.

ההזדמנות הטמונה במשבר הקורונה על רקע התפתחות העידן הטכנולוגי החדש, הופכת את הידע הטכנולוגי של תעשיית ההייטק בישראל למקום הנכון לממש מטרות אלו.

מה תמצאו במדריך הקריירה להייטק ומהי מטרתו?

עולם ההייטק הוא רחב ומגוון, וכולל בתוכו אינספור תחומים ומקצועות שיכולים להתאים למגוון רחב של אנשים. בדיוק מסיבה זו הכנו במיוחד עבורכם, את המדריך המלא לבניית קריירה מצליחה בהייטק, כאן תקבלו את כל הטיפים והמידע הנחוץ לכם אודות פיתוח קריירה בעולם ההייטק והסבה מקצועית להייטק. מאיפה מתחילים, ומהן הדרכים האפקטיביות והיעילות ביותר להגיע לשם.