בלוג
תמונה ראשית פוסט קורס מחשבים

קורס מחשבים

עודכן בתאריך:5 ינואר 2022


כמה פעמים כבר יצא לך לשמוע את עצמך אומר: " הייטק זה לא בשבילי. מה לי ולכל התוכנות, הקודים, ללשבת כל היום מול המחשב.... ", גם היום, לא מעט אנשים לא יודעים במה באמת מתעסקים בהייטק, בדרך כלל הם כאלה שפשוט שמעו רק על המשכורת שם ואלו שתמיד יגידו לך: "נו, לך תלמד הייטק, תעשה קורס מחשבים, תכנות או איך שלא קוראים לזה, יש בזה מלא כסף!" ומשוכנעים שמדובר בעולם שכל כולו הוא תכנות ובשנים האחרונות גם "לוחמת סייבר".

אז מה זה הייטק בכלל?

הייטק – לא רק תכנות או סייבר

הייטק זה עולם שאף פעם לא היה רק סייבר או תכנות, השוק הזה תמיד היה בעל כיוונים ומסלולים שונים ומגוונים, כמו תחום בדיקות התוכנה (ידניות ואוטומטיות), בניית אתרים, פיתוח אפליקציות, ניהול רשתות ואפילו שיווק באינטרנט, למעשה, הרשימה הזאת כל כך ארוכה ויש עוד מגוון כל כך רחב של מסלולים בתעשייה הסופר מבוקשת הזאת, שבכל שנה רק הולכת ומתרחבת.

למשל, חבר טוב שלי ששירת איתי ביחד בבסיס, היה מהחבר'ה האלה שתמיד חלמו על קריירה במוסיקה, אני ניסיתי להסביר לו שעדיף אולי שייתן צ'אנס קודם לאחד ממקצועות ההייטק והוא תמיד החזיר לי: "מספיק נו, אתה באמת חושב שבן אדם כמוני ישב מול המחשב ויפתח קודים? אני? עזוב אותי". אחרי כמה שנים שניסיתי לשכנע אותו - פשוט ויתרתי, הבנתי שהוא עקשן מדי כנראה.

חודש אחרי השחרור הוא נרשם ללימודים בבית ספר למוסיקה, הוא מאוד נהנה שם, הוא למד והשכיל, אבל הבין שהשכר שהוא ככל הנראה יקבל בעתיד זה לא מה שהוא ציפה לו וקלט שיהיה לו מאוד קשה בתעשיית המוסיקה בארץ. זה לא שיש דבר רע בתעשייה הזאת, להפך, אך היא סופר מאתגרת ונוקשה ולא הייתה לו שום תמיכה כלכלית אחרת. אחרי שנתיים וחצי של לימודים הוא פרש כנפיים ועזב את בית הספר למוסיקה.

הוא החליט "לתת צ'אנס" לתחום בדיקות התוכנה, הוא נרשם לקורס, התקבל למקום עבודה והיום, כ-5 שנים אחרי, הוא מפתח אוטומציה בסטרטאפ בצפון תל אביב. הוא מגיע כל יום לעבודה עם האופניים החשמליים שלו, הוא עוסק במה שהוא ממש אוהב, הזמן עובר בכל פרויקט בשיא המהירות והוא מרוויח משכורת מכובדת.

לסיכום, כל אחד יכול לעשות את השינוי הקטן בחשיבה הזאת בשביל צעד גדול בחיים שלו, אני מציין שזה שינוי ענק בחיים מכיוון שזה הרבה מעבר לקריירה או כסף, תקראו לזה איך שאתם רוצים, לימודים, לקבל ג'וב חדש, הסבה מקצועית, תבינו שאת השינוי אפשר לעשות בכל זמן ובכל מקום. הכל בראש שלכם.

קורסי מחשבים עם התחייבות לעבודה:

1. קורס סייבר ואבטחת מידע
2. קורס ניהול רשתות, אבטחת מידע ומחשוב ענן
3. קורס בדיקות תוכנה QA
4. קורס פיתוח אוטומציה ל-QA
5. קורס ניהול שרתי Linux
6. קורס תכנות NET.
7. קורס בניית אתרים Full Stack Development
8. קורס פיתוח אפליקציות לאייפון ולאנדרואיד
9. קורס DBA Master

רוצה לשמוע עוד?

מחשבים - ההיסטוריה

אז לפני שבכלל אפשר לדון על האופציות בעולם ההייטק ואיך בכלל מגיעים לשם, צריך לדבר על הפריט שבלעדיו לא היינו כלל מגיעים למציאות של היום, בטח ובטח שמקצועות ההייטק לא היו קיימים. אז כדאי לדעת איך כל עידן המחשבים התחיל, עוד הרבה לפני שהריץ לנו בשנות ה-90 את המשחקים 'מורטל קומבט', 'סטרייט פייטר' ו-'דייב', כל המחשבים היו בעצם מערכות ענקיות ועצומות, שבקושי יכלו לתפקד (ביחס להיום כמובן).

עוד בשנת 1725 התחילו להשתמש בטכנולוגיית הכרטיסיות למכונות תפירה, מה שגרם להן לפעול בצורה חצי אוטומטית, כמובן שעם הזמן הטכנולוגיה הזאת התפתחה ורק ב- 1835 תיאר צ'ארלס בבג' את המנוע האליטי שלו. זה למעשה סוג של מחשב כללי שהיה ניתן לתכנן אותו עם שימוש בכרטיסי ניקוב עבור הקלט. אותו מחשב הונע באמצעות הקיטור.

כ-100 שנה לאחר מכן, הגיע עידן המחשבים האנלוגיים, אנשים היו בטוחים שעתיד המחשבים טמון בהם, אותה טכנולוגיה עשתה שימוש במתח וזרם או במהירות הסיבוב של צירים כדי לייצג את הכמויות.

לקראת שנות ה-80 התחילו להגיע המחשבים היותר מתקדמים, שאת חלקם לא מעט אנשים זוכרים (ואם לא, יש מצב שראיתם אותם באיזו תכנית טלוויזיה מאותה תקופה), כמו מחשבי אפל, קומודור וכו'.

עם הזמן כבר יצאו לשוק מחשבים שונים, של כל מיני חברות, בין אם זה אפל (מקינטוש), IBM, Dell וכו'. ובהתאם לכך הומצאו טכנולוגיות שונות שישפרו את הביצועים של אותם מחשבים, כמו CD-ROM, מעבדים שונים וכרטיסים גרפיים.

כמובן שבהתאם לכך גם העולם התפתח מבחינת הטכנולוגיה, נוצרו יותר ויותר תפקידים וג'ובים חדשים, זה התחיל ממתכנתים, אל בודקי תוכנה ועוד שאר מקצועות בתעשיית ההייטק. כמובן שעם עידן האינטרנט שפרץ, נוצר צורך בתפקידים שונים בהייטק, כמו בוני אתרים ואנשי סייבר ואבטחת מידע.

גם לטלפונים יש השפעה על עולם המחשבים וההייטק (וגם עלינו אגב), הדרישה עבור מפתחי אפליקציות, בין אם זה לאנדרויד או ל-iOs עולה בכל יום ויום. כמו כן, גם התודעה והביקוש עבור אנשים שמפתחים משחק למובייל עולה בכל יום.

קורס מחשבים – איך מתחילים?

אוקיי, נניח והבנת שזה באמת התחום שאתה רוצה להיות בו, מה התהליך שבעצם צריך לעבור על מנת להגיע לתעשייה?
האופציה הראשונה היא לשפר את הבגרויות שלך (גם אם הן טובות, סיכוי גבוה שעדיין תצטרך לעשות את זה), אחרי זה לגשת לפסיכומטרי, במידה ותקבל בו ציון מספיק גבוה, תוכל לגשת ללימודים באוניברסיטה או המכללה שתבחר בה. רק כעבור 3-4 שנים לאחר סיום הלימודים, ככל הנראה תקבל את כל ההכשרה על מנת להשתלב בתעשיית ההייטק.

אבל אפשר גם אחרת, כיום? אתה ממש לא חייב להגיע לאקדמיה בשביל להגיע לעולם ההייטק, בשנים האחרונות ניתן להתעניין בתחום מסוים, לברר עליו מעט ברשת ולבדוק האם יש קורס רלוונטי באותו נושא. את מרבית הקורסים אפשר לסיים יחסית במהירות ולאחר כמה חודשים כבר למצוא עבודה בתעשייה.

קורס בהייטק, קורס בניית אתרים, קורס בתכנות, או קורס מחשבים?
כפי שרשמתי קודם, יש מבחר רב של קורסים, מסלולים ותחומים בתעשייה. אבל איך אפשר לדעת מה באמת מתאים לך? ובכן, זו שאלה שעד היום קצת קשה לענות עליה, לפני שאתה בוחר את ה-"קורס הכי סקסי שיש", אתה קודם צריך להבין דברים בסיסיים לפני כן:

  • האם יש לי בכלל זיקה לתחום? תקרא קצת מאמרים לפני כן על התחום, דבר עם חברים, תעשה מעט מחקר, אתה לא באמת רוצה לבזבז לעצמך את הזמן (והכסף) על קורס או מסלול שלא באמת יושב על האופי שלך.
  • אני אוכל להישאר באותו תחום להרבה זמן? כן ולא, אני לא אומר שהמקצוע שתבחר בו יישאר איתך לנצח, ספק אם גם יותר מ-6 או 7 שנים, אבל עדיין תחשוב שתצטרך לשבת מדי יום במשרד ולהתעסק איתו.
  • מה המשכורות בכלל של אותו מקצוע? נכון שהמשכורות בהייטק לרוב גבוהות, אבל זה תמיד טוב לכוון את עצמך עוד לפני כן (והיי, זה נותן ים מוטיבציה, אני מבטיח). רוצה לדעת כמה תוכל להרוויח במקצוע העתידי שלך? כלי השכר שלנו יוכל לעזור לך

רוצה לשמוע עוד?

קורס מחשבים זה רק אחד מהמושגים העתיקים שיוצא לנו לשמוע ביום יום, חלק יקראו לו "קורס תכנות", הייטק או כל דבר אחר. ניתן לאותו אופן למידה גם "מסלול". כשמתחילים את הקורס מקבלים את הסילבוס, בו יהיה כתוב את כל המערכות השונות, המודולים שיילמדו, שעות הקורס וכו'. 
אז למי זה מתאים? קורס מחשבים מתאים לכל מי שרוצה להיות בתחום המוביל והמבוקש.

קורס מחשבים מתאים לחיילים משוחררים, אחרי שנהנו מטיולים בעולם. הוא מתאים לנשים וגברים שרוצים לעשות הסבה מקצועית ומתלבטים מה כדאי ברגע זה בשוק. הוא יוכל להתאים גם שרוצים להפוך לעצמאיים ולא להיות תלויים באף אחד.

קורס מחשבים מחולק לתתי מחלקות:

  • קורס מחשבים - קורס מפתחי תוכנה!
  • קורס מחשבים - קורס בדיקת תוכנה! קורס QA!
  • קורס מחשבים - קורס מחשבים בבניית אתרים וקידום אתרים!
  • קורס מחשבים - קורס פיתוח תוכנה לאייפון ואייפוד!
  • קורס מחשבים - קורס האקינג!


פוסטים קשורים

ניהול רשתות ואבטחת מידע
קורס IT אונליין
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
מקצוע ה-IT הפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות. כמה מבוקש? רק בארה"ב לבדה מועסקים בתחום יותר משני מיליון עובדים. אפשר לחשוב על זה ככה: הרי בכל מקום קיימות כיום רשתות מחשבים. בין אם מדובר ב-Microsoft, משרד פרסום קטן או רשת בתי מרקחת – הכל היום מרושת. כך נולד הצורך בכמה שיותר אנשי IT שיהיו אחראים על … Continued
שיווק דיגיטלי
קורס ניהול מדיה חברתית – מה לומדים וכמה מרוויחים
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
ניהול מדיה חברתית - איך מתחילים? בקורס לניהול מדיה חברתית בהאקריו תלמדו לנהל עמודי פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק עסקיים
תמונה ראשית פוסט מדריך קידום אתרים למתחילים
איך להיעזר בגוגל לקידום האתר שלכם – מדריך קידום אתרים למתחילים
עומר אביעד | 10 ינואר 2022
היום תחום הקידום האורגני באינטרנט נוגע בכל אחד ואחת מאיתנו: עסקים,אירגונים אנשים פרטיים ועוד..
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
אורלי אפשטיין | 10 ינואר 2022
קורות החיים הם כרטיס הביקור שלנו ומטרתם העיקרית היא לגרום למעסיק לזמן אותנו לראיון. לכן עליהם להיות שיווקיים, בולטים, תופסי עין ומעניינים, כאשר הם כתובים ומנוסחים נכון.
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס