דף הבית / בלוג / קורס מחשבים
תמונה ראשית פוסט קורס מחשבים

קורס מחשבים

עודכן בתאריך: 01-17-2021
כמה פעמים כבר יצא לך לשמוע את עצמך אומר: " הייטק זה לא בשבילי. מה לי ולכל התוכנות, הקודים, ללשבת כל היום מול המחשב.... ", גם היום, לא מעט אנשים לא יודעים במה באמת מתעסקים בהייטק, בדרך כלל הם כאלה שפשוט שמעו רק על המשכורת שם ואלו שתמיד יגידו לך: "נו, לך תלמד הייטק, תעשה קורס מחשבים, תכנות או איך שלא קוראים לזה, יש בזה מלא כסף!" ומשוכנעים שמדובר בעולם שכל כולו הוא תכנות ובשנים האחרונות גם "לוחמת סייבר".

אז מה זה הייטק בכלל?

הייטק – לא רק תכנות או סייבר

הייטק זה עולם שאף פעם לא היה רק סייבר או תכנות, השוק הזה תמיד היה בעל כיוונים ומסלולים שונים ומגוונים, כמו תחום בדיקות התוכנה (ידניות ואוטומטיות), בניית אתרים, פיתוח אפליקציות, ניהול רשתות ואפילו שיווק באינטרנט, למעשה, הרשימה הזאת כל כך ארוכה ויש עוד מגוון כל כך רחב של מסלולים בתעשייה הסופר מבוקשת הזאת, שבכל שנה רק הולכת ומתרחבת.

למשל, חבר טוב שלי ששירת איתי ביחד בבסיס, היה מהחבר'ה האלה שתמיד חלמו על קריירה במוסיקה, אני ניסיתי להסביר לו שעדיף אולי שייתן צ'אנס קודם לאחד ממקצועות ההייטק והוא תמיד החזיר לי: "מספיק נו, אתה באמת חושב שבן אדם כמוני ישב מול המחשב ויפתח קודים? אני? עזוב אותי". אחרי כמה שנים שניסיתי לשכנע אותו - פשוט ויתרתי, הבנתי שהוא עקשן מדי כנראה.

חודש אחרי השחרור הוא נרשם ללימודים בבית ספר למוסיקה, הוא מאוד נהנה שם, הוא למד והשכיל, אבל הבין שהשכר שהוא ככל הנראה יקבל בעתיד זה לא מה שהוא ציפה לו וקלט שיהיה לו מאוד קשה בתעשיית המוסיקה בארץ. זה לא שיש דבר רע בתעשייה הזאת, להפך, אך היא סופר מאתגרת ונוקשה ולא הייתה לו שום תמיכה כלכלית אחרת. אחרי שנתיים וחצי של לימודים הוא פרש כנפיים ועזב את בית הספר למוסיקה.

הוא החליט "לתת צ'אנס" לתחום בדיקות התוכנה, הוא נרשם לקורס, התקבל למקום עבודה והיום, כ-5 שנים אחרי, הוא מפתח אוטומציה בסטרטאפ בצפון תל אביב. הוא מגיע כל יום לעבודה עם האופניים החשמליים שלו, הוא עוסק במה שהוא ממש אוהב, הזמן עובר בכל פרויקט בשיא המהירות והוא מרוויח משכורת מכובדת.

לסיכום, כל אחד יכול לעשות את השינוי הקטן בחשיבה הזאת בשביל צעד גדול בחיים שלו, אני מציין שזה שינוי ענק בחיים מכיוון שזה הרבה מעבר לקריירה או כסף, תקראו לזה איך שאתם רוצים, לימודים, לקבל ג'וב חדש, הסבה מקצועית, תבינו שאת השינוי אפשר לעשות בכל זמן ובכל מקום. הכל בראש שלכם.