האם אי פעם מצאתם את עצמכם אומרים: "הייטק זה לא הקטע שלי. איך אפשר לשבת כל היום מול מסך המחשב, להתעסק עם קודים ותוכנות".  

גם היום, לאנשים רבים יש הבנה מעטה על מה באמת קורה בתעשיית ההייטק. יכול להיות שהם רק שמעו על המשכורות הגבוהות בתחום הזה ומניחים שהכל עוסק בתכנות או בסייבר. 

אבל האמת היא שתעשיית ההייטק מציעה מגוון רחב של הזדמנויות קריירה מעבר לתכנות, ולא מדובר רק בעבודה מול מחשב כל היום.  

במאמר זה נסקור כמה מהסוגים השונים של קורסי מחשבים, למי הם מתאימים והיכן הם מוצעים.  

אבל לפני שנעמיק בסוגי הקורסים השונים, בואו ניקח רגע להבין למה אנשים נרשמים לקורסי מחשבים ולימודי הייטק ואילו גורמים יש לקחת בחשבון לפני שבוחרים את הקורס המתאים לכם. 

הייטק הוא תחום מגוון שמתרחב הרבה מעבר לתכנות או סייבר. התעשייה מציעה שפע של כיוונים ומסלולים שונים עבור אנשים, לרבות בדיקות תוכנה (ידניות ואוטומטיות), בניית אתרים, ניהול רשתות ושיווק דיגיטלי. רשימת אפשרויות הקריירה בענף רק הולכת וגדלה. 

קורסי מחשבים עם התחייבות לעבודה:  

  1.  קורס סייבר ואבטחת מידע  
  1.  קורס ניהול רשתות System 
  1.  קורס ניהול תשתיות תקשורת Cisco 
  1. קורס בדיקות תוכנה QA  
  1.  קורס בניית אתרים Full Stack Development 

קורס מחשבים – איפה מתחילים? 

אם אתם מעוניינים להתחיל קריירה בתעשיית ההייטק, יש כמה דרכים להגיע לשם. אחת האפשרויות היא להתחיל בשיפור ציוני הבגרות שלך, גם אם הם כבר טובים, שכן לרוב זו דרישה לתוכניות להשכלה גבוהה. לאחר מכן תוכלו לגשת לבחינת הפסיכומטרי ואם תצטרכו לקבל ציון גבוה מספיק, תהיו זכאים ללמוד באוניברסיטה או במכללה שתבחרו. לאחר שתסיימו את הלימודים, ייתכן שיידרשו 3-4 שנים נוספות של הכשרה וניסיון על מנת להשתלב באופן מלא בתעשיית ההייטק. 

כיום, יש דרכים נוספות וקצרות יותר להיכנס להייטק מבלי לעשות תואר. עם כל המידע הזמין באינטרנט, אפשר לחקור תחום עניין ולמצוא קורסים רלוונטיים ללמוד. רבים מהקורסים הללו אורכים זמן קצר ויכולים להוביל להזדמנויות עבודה בענף תוך מספר חודשים. 

רגע לפני שאתם מחליטים על התחום שתרצו ללמוד, יש מספר גורמים שתצטרכו לקחת בחשבון. עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, זה יכול להיות מאתגר להחליט על תחום אחד שתרצו ללמוד. חשוב שלא תבחרו קורס רק כי שמעתם שהוא פופולארי ויוקרתי, יש מספר גורמים שכדאי לבדוק:  

לפני בחירת תחום ספציפי, חשוב לעשות מחקר מקדים כדי לקבוע אם יש לכם זיקה אליו. הקדישו זמן לקריאת מאמרים על התחום, דברו עם חברים או אנשי מקצוע בתעשייה, ואספו כמה שיותר מידע רלוונטי כדי להבטיח שאתם משקיעים את זמנכם וכספכם במשהו שמתאים לתחומי העניין והכישורים שלכם. 

חשוב גם לציין שלמרות שאתם עשויים להתחיל במקצוע אחד, זו לא בהכרח אומר שזה המקצוע שתישארו איתו לכל החיים. לעתים קרובות אנשים מחליפים קריירה מספר פעמים במהלך חייהם, אז זה לגמרי בסדר אם תחליטו לא להישאר באותו התחום למשך תקופה ארוכה. עם זאת, חשוב לשקול אם אתם יכולים לראות את עצמכם נהנים מהעבודה ומהסביבה למשך תקופה מתמשכת. 

שכר הוא גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת מקצוע, ותעשיית ההייטק מזוהה לרוב עם משכורות גבוהות. עם זאת, חשוב לחקור ולהבין את ציפיות השכר עבור התחום או התפקיד הספציפי שבו אתם מעוניינים. 

קורס מחשבים זה רק אחד מהמושגים העתיקים שיוצא לנו לשמוע ביום יום, חלק יקראו לו "קורס תכנות", הייטק או כל דבר אחר.  

לפני שתתחילו לימודי מחשבים תקבלו את הסילבוס, בו יהיה פירוט של כל המערכות השונות, המודולים שיילמדו, שעות הקורס וכו'.  

 
אז למי זה מתאים? קורס מחשבים מתאים לכל מי שרוצה להיות בתחום המוביל והמבוקש. 

קורס מחשבים מתאים לחיילים משוחררים, לאנשים המעוניינים בשינוי קריירה וגם לאלו שרוצים להפוך לעצמאיים ולא להיות תלויים באף אחד. 

עולם לימודי ההייטק מציע מגוון של קטגוריות לבחירה, להלן חלק מהן: 

קורסים לשימוש ביתי – מדובר בקורסים שמיועדים להכרת המחשב והאינטרנט לשם שימוש ביתי, החל מהיכרות עם מערכות הפעלה, דפדפנים, תוכנות מייל ורשתות חברתיות. קורסים אלו מתאימים למי שלא יודע או מפחד לעבוד עם מחשב. 

קורסים לעבודה בתחום האינטרנט – כאן אנחנו נמצא קורסים שמתעסקים בבניית אתרים, קידום ושיווק אתרים, רשתות חברתיות. קורס PPC, ניהול מדיה חברתית. קורסים שמתאימים למי שרוצה להשתלב בעולם האינטרנט. 

קורסים לתכנות – קורסים למי שמחפש עבודה בתכנות, לא רק לצורך בניית אתרים אלא גם תוכנות, יישומים ואפליקציות. קורס זה מתאים לחסרי ניסיון ולמתכנתים שרוצים להכשיר את עצמם בשפות נוספות. 

קורסי גרפיקה ואנימציה – בקורסים אלה לומדים הכל אודות תוכנות גרפיקה ואנימציה במטרה להשתלב בתחום של עיצוב גרפי על צורותיו השונות.  

 
בחממה הטכנולוגית של HackerU תוכלו למצוא מגוון רחב של קורסי מחשבים שלא דורשים ידע או ניסיון קודם. 

טרם הכניסה לשלב המורחב, תוכלו לקבל טעימה קטנה מהתחום שהחלטתם ללמוד בשלב מיון ללא סיכון כספי. 

אתם תלמדו את הבסיס של המקצוע מ-0 ותבדקו את ההתאמה והעניין שלכם בתחום שבחרתם, ככל ולא התחברתם תוכלו לקבל את כספכם בחזרה למעט דמי הרישום, או לנסות קורס אחר שיכול להתאים לכם יותר. 

לרשימת הקורסים המלאה של HackerU > 

למבדק התאמה להייטק ב-60 שניות > 

לעוד כתבות
צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה