דף הבית / בלוג / קורסים במחשבים | האקריו - לימודי מחשבים
תמונה ראשית פוסט קורסים במחשבים

קורסים במחשבים | האקריו - לימודי מחשבים

עודכן בתאריך: 06-13-2017

בעבר עד שנות השמונים, תחילת שנות התשעים, מי שהיה נרשם לקורסים למחשבים היו בעיקר משוגעים לדבר, ילדים שזכו לכינויים שונים כגון "יורמים", שהיה להם מחשב בבית ובמובן הזה, הם גם היו יחידי סגולה. אך מאז שנות התשעים והפריחה הטכנולוגית שאנחנו חווים בכל המובנים, יותר ויותר אנשים, מבוגרים וצעירים, נרשמים לקורסים במחשבים.

במאמר זה ננסה לחלק את העולם של קורסים למחשבים לפי קטגוריזציה מסוימת, וכן ננסה להראות למי מתאים כל סוג של קורס והיכן הם מתקיימים. אך קודם כל נסביר בקצרה, מדוע בכלל אנשים נרשמים לקורסים במחשבים, ומה עלינו לבדוק לפני שאנחנו בוחרים לאיזה קורס ללכת והיכן.

מדוע אנשים מחלטים לפנות אל קורסי מחשבים?

לכאורה, מדובר בשאלה קצת טריקית. כי מצד אחד, אין הבדל מהותי בין מחשבים לתחומים אחרים, וכמו שאנחנו נרצה ללמוד שפות או אומנות במסגרת קורס, אין סיבה שלא נלמד אודות שימוש במחשב או אודות גרפיקה ממוחשבת במסגרת קורס. מצד שני, כאשר פתוחים בפנינו כל כך הרבה ערוצי מידע באינטרנט, חלקם בחינם וחלקם מקצועיים, איזו סיבה יש לנו ללכת לקורס, בתשלום, שדורש מאתנו השקעה של זמן? 

ההסבר הוא פשוט, בקורס נקבל דברים שלעולם לא נוכל לקבל בישיבה מול מחשב ולימוד עצמי. דברים כמו מרצה מקצועי, חומר לימוד מסודר ומקצועי, אינטראקציה חברתית בכיתה, ומעל הכל, תעודה שמוכיחה שעברנו קורס בתחום ושיש לנו הכשרה מתאימה. תעודה זו יכולה לעזור לנו להשיג מקצוע ועבודה בתחום. ברוב המקרים, לימוד עצמי של אותו תחום לא ממש יכול לעזור לנו בכך.

כיצד בוחרים לאיזה קורס להירשם והיכן?

על השאלה כיצד בוחרים לאיזה קורס להירשם, אפשר לענות תשובה קצרה. תירשמו לקורסים בתחום שמעניין אותכם, קורסים שיכולים לקדם אתכם מבחינה מקצועית ו/או אישית וקורסים בהם תוכלו ללמוד משהו שיכול לשרת אתכם בכל דרך שהיא. בסופו של יום, קורסים במחשבים אמורים לספק לכם מידע וכלים לעבוד איתם, עם זה בחייכם המקצועיים ועם זה בחייכם האישיים. לכן מוטב שהבחירה תהיה מותאמת לכך. 

לגבי השאלה, היכן להירשם התשובה יותר מורכבת. רשימת המוסדות בהם ניתן ללמוד קורסי מחשבים מסוגים שונים היא כמעט אינסופית. החל מאוניברסיטאות, מכללות, בתי ספר מקצועיים, מתנ"סים ועוד. הפרמטרים על פיהם אתם צריכים להכריע היכן ללמוד הם:

  • מה המקום מספק מבחינת תעודה סופית- האם מדובר בתואר, תעודה מאושרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, תעודת מוסד וכדומה
  • מה הסילבוס של הקורס, האם הוא כולל חלק תיאורטי וחלק מעשי
  • מי המרצים בקורס – האם מדובר באנשי מקצוע מוכרים, אנשי הייטק, אנשים שבאים מהשטח
  • האם המוסד כולל מעבדת מחשבים משוכללת או שיש צורך להביא מחשב נייד מהבית
  • היכן ממקום מוסד הלימודים ומה אומרות הביקורות עליו
  • כמות המשתתפים בקורס
  • אילו קורסי המשך מציעים לכם ברגע שתסיימו את הקורס אליו אתם נרשמים
  • מה הן העלויות של הקורס וכיצד ניתן לחלק את התשלומים

אלה הפרמטרים העיקריים עליהם אתם צריכים להסתכל כאשר אתם בוחרים מוסד לימודים עובר קורס במחשבים.

חלוקה של קורסים למחשבים

כמו שאמרנו, ניתן לחלק את העולם של קורסים למחשבים לפי קטגוריות שונות, מדובר בקטגוריות שרירותיות אך יש בהן היגיון וסדר מסוים. 

קורסים לשימוש ביתי – מדובר בקורסים שמיועדים להכרת המחשב והאינטרנט לשם שימוש ביתי, החל מהיכרות עם מערכות הפעלה, דפדפנים, תוכנות מייל ורשתות חברתיות. מתאים למי שלא יודע או מפחד לעבוד עם מחשב.

קורסים לעבודה בתחום האינטרנט – כאן אנחנו נמצא קורסים שמתעסקים בבניית אתרים, קידום ושיווק אתרים, רשתות חברתיות. קורס PPC, ניהול מדיה חברתית. קורסים שמתאימים למי שרוצה להשתלב בעולם האינטרנט.

קורסים לתכנות – קורסים למי שמחפש עבודה בתכנות, לא רק לצורך בניית אתרים אלא גם תוכנות, יישומים ואפליקציות. קורס זה מתאים לחסרי ניסיון ולמתכנתים שרוצים להכשיר את עצמם בשפות שונות.

קורסי גרפיקה ואנימציה – בקורסים אלה לומדים הכל אודות תוכנות גרפיקה ואנימציה במטרה להשתלב בתחום של עיצוב גרפי על צורותיו השונות. 

ישנם עוד שורה של קורסים, החל מבניית חומרה וכלה מטכנאי רשתות, כמו כן אפשר להוסיף קורסים מקצועיים לטכנאי מחשב, ואסור לשכוח תארים במדעי המחשב על נגזרותיו השונות. אך אלה בגדול קורסי מחשבים כפי שמוצעים לכם, ואתם רק צריכים להחליט מה אתם מחפשים.

פוסטים קשורים

מפתחים לאנדרואיד

איך מפתחים לאנדרואיד ללא ניסיון?

איתמר מרילוס
איך ליצור משחק מחשב

יצירת משחק מחשב - המדריך למתחילים איך ליצור משחק | האקריו

איתמר מרילוס
קורס דאטה אנליסט או DBA? מה עדיף ללמוד

קורס DBA או קורס Data Analyst, מה עדיף ללמוד?

איתמר מרילוס
הכוונת חיילים משוחררים

כך תנצלו את כספי הפיקדון לחיילים משוחררים כדי לבנות לעצמכם קריירה מתגמלת

איתמר מרילוס
×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים