דף הבית / בלוג / אילו קורסים מקצועיים כדאי לך לעשות על מנת להתקדם?
קורסים מקצועיים עם התחייבות לעבודה

אילו קורסים מקצועיים כדאי לך לעשות על מנת להתקדם?

עודכן בתאריך: 06-22-2020

קורסים מקצועיים מתאימים למגוון רחב מאוד של צרכים: הם עשויים לשמש כאלטרנטיבה להשכלה גבוהה במוסד אקדמי (תואר ראשון), מתאימים למי שרוצה לעשות הסבת מקצועית, מבוקשים בקרב אלו המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום כלשהו ומתאימים כמו כפפה ליד לאלו שחושקים בהשלמת הכנסה כלשהי ולרוב, ממוקדים הרבה יותר בפרקטיקה של התחום.

קורסים מקצועיים קיימים במגוון עצום של תחומים

ניתן לומר בפה מלא כי כמעט עבור כל עיסוק שקיים, יש קורסים מקצועיים שייתנו את המענה. קורסים כאלה יכולים להיות בבוקר ויכולים להיות גם בלימודי ערב, להיות בקרבת הבית או במרחק נסיעה, המגוון רחב, רק הושט היד וגע בם. השאלה המתבקשת היא אינה היכן ומתי ללמוד, שכן המבחר גדול, אלא דווקא מה ללמוד? או כפי שרבים שואלים ותוהים - אילו קורסים מקצועיים כדאי לעשות על מנת להתקדם בחיים ובקריירה? 

בשנים האחרונות צצו להן כפטריות אחרי הגשם אינספור סדנאות מנהלים. ריבוי הארגונים והחברות הגדולות במשק, יחד עם כוח העבודה ההולך וגואה ואחוז האבטלה הנמוך מאוד השורר בישראל, מביא לכמות משרות ניהול גדושות מלוא החופן. מנכ"לים ובעלים בארגונים מעוניינים להוציא את העובדים הטובים לסדנאות כאלה וגם את המנהלים שלהם בכדי לרכוש כלי ניהול מודרניים ולשפר את המחלקות ואת היכולות הניהוליות בארגון.

לימודי היי טק הם אופציה מעולה להתקדמות בקריירה

כיוון מעניין שהולכים אליו רבים בשנים האחרונות הינו לימודים של קורסי הייטק מקצועיים במגוון תחומים ומקצועות. העבודה בהייטק, מיותר לציין, מלווה בכבוד והערכה, תנאי העסקה טובים ומשכורות גבוהות. רבים יודעים זאת ונרשמים לקורסי הייטק שונים ומגוונים במוסדות לימודיים רבים הפזורים ברחבי הארץ. המקצועות רבים ולא בודדים כפי שהיה נהוג בעבר. כמעט כל אחד, עם ניסיון ורקע וגם בלי אלו, יכול למצוא את הקורס המקצועי המתאים לו, שיעזור לו בפיתוח קריירה ענפה ומעשירה בהייטק. 

קורס מבוקש במיוחד בשנים האחרונות הינו לימודי אינטרנט ושיווק דיגיטלי. תחום השיווק אונליין מתפתח בקצב גבוה מאוד והופך מבוקש יותר ויותר במשרדי פרסום, בסוכנויות דיגיטל וכן במחלקות שיווק בארגונים. מי שהתחום הזה מעניין אותו כדאי שיעלה על הגל, יירשם לקורס מקצועי בשיווק דיגיטלי וירכוש את הידע בתחום צומח, מרתק ובעל מקומות תעסוקה רבים ומגוונים.

בחירת קורסים מקצועיים - שילוב של מה שמעניין ומבוקש

לפני שאתה נרשם לקורס מקצועי כלשהו, תחשוב מה מעניין אותך ללמוד ותברר מה מבוקש. הגעה לעמק השווה כאן תעזור לך בהחלט להתקדם בקריירה ולאהוב את מה שאתה עושה. אין ספק שהאינטרנט ועולמות המחשב ובכלל זה, קורסי הייטק חמים מאוד היום ויש בהם אופציות פיתוח רבות ומגוונות. יש כאלו שיגידו מגוונות מידיי ולכן הבחירה הופכת לקשה קצת יותר אבל בהחלט אפשרית. אם אתם בשלב הזה פשוט תמשיכו לקרוא. 


יש המון אפשרויות, קורסים ומסלולים, במה באמת צריך לבחור?

אז איך תבחר קורס מקצועי בהייטק שיתאים לך?

יש כמה יחידי סגולה שיודעים כבר מגיל 3 שהם הולכים להיות מתכנתים ויחד עם זאת, כבר החליטו באיזו חברה ויש כמובן, את כל השאר. הרוב הנורמטיבי שלא ממש יודע במה בדיוק הוא רוצה להתמקצע, ואפילו לא יודע מה אומרים חלק משמות המסלולים המוזרים שהם שומעים או רואים לראשונה באתרים של מוסדות לימוד כאלה או אחרים, מתחילים בחיפוש בשלב מאוחר יותר. הם בדרך כלל יגידו שהם רוצים לימודי היי טק ועדיין לא ממש ידעו מה. אז מה עושים ומאיפה מתחילים? נכון גם לאלה שרוצים לעשות הסבה מקצועית.

השלב הראשון- לחקור

בשלב הזה, אתה צריך לחקור את עצמך. יכול להיות שזה נשמע לך יותר מידיי רוחני, אבל זה לא. מדובר בכמה שאלות קצרות שאתה צריך לשאול את עצמך כדי שתוכל לצאת עם הכלים המתאימים להמשך הדרך ולעשות את הבחירה הנכונה לקריירה שלך. לימודי אינטרנט יכולים להיות התחלה טובה כדי לקבל טעימה למקצוע על קצה המזלג לפניי שצוללים פנימה. 

הנה כמה שאלות לדוגמא שיכולות להבהיר את הנקודה בעת בחירת קורס מקצועי:

 • אני אדם שאוהב מספרים?
 • הייתי טוב במתמטיקה בתיכון?
 • אני אדם לוגי?
 • אני טוב באנגלית?

או

 • אני אוהב להתבטא בכתב?
 • יש לי יכולת וורבאלית גבוהה?
 • אני אוהב לעבוד עם אנשים?
 • אני אדם יצירתי יותר מאחרים

קורסים מקצועיים בהייטק עם התחייבות לעבודה - הסבה תוך כשנה:

• קורס QA בודק תוכנה
 קורס בניית אתרים Full Stack 
 קורס ניהול שרתי לינוקס
 קורס שיווק דיגיטלי
 קורס אנימציה תלת מימדית 
 קורס עיצוב גרפי וארט
 קורס סייבר ואבטחת מידע 
 קורס ניהול רשתות
 קורס פיתוח אפליקציות (גם לאייפון וגם לאנדרואיד) 
 קורס ניהול דאטות (DBA) 
 קורס תכנות Net. 
 קורס פיתוח אוטומציה QA

כנראה שהבנת לבד לאן זה מוביל, ובמידה ולא אז להלן התוצאות: 
אם ענית יותר "כן" על החלק הראשון של השאלות- רוב הסיכויים שתטה יותר למקצועות ריאליים וטכניים מאשר למקצועות ההומניים יותר בתוך מגוון האפשרויות שוק ההייטק. אגב, יש כאלה שהתשובה שלהם לא תהיה חד- משמעית והם יצטרכו להיות כנים עם עצמם ולבדוק מה הצד "השולט" בהם יותר ע"י שאלות נוספות ומדויקות יותר.

השלב השני בבחירת קורסים מקצועיים - להכיר את האפשרויות

עכשיו שאתם יודעים מה אתם יותר, הגיע הזמן להבין איזה תחום אתם יותר. מקצועות ההייטק מתחלקים לשלושה עולמות עיקריים: תחום הפיתוח ותחום הסיסטם המדברים יותר לאנשים הריאליים ותחום המקצועות ההומניים.

ריאלי? אלו קורסי הייטק שיוכלו להתאים לך:

תחום פיתוח התוכנה
תחומי פיתוח התוכנה נחשבים לתחומי הליבה של תעשיית ההייטק ויכולים להיות הסבה מקצועית טובה לאלה שחושבים על שינוי כיוון. עובדים המשתלבים בתחומים אלו נהנים מתנאי העסקה מעולים כבר מהשנים הראשונות שלהם בעבודה, הם נחשבים לכוח אדם איכותי ומבוקש בעל פוטנציאל רב לקידום בארגונים. חלק מרשימת התפקידים בתחום הפיתוח: מפתחי WEB ,Full Stack, מפתחי NET. מפתחי אפליקציות לאנדרואיד/ אייפון (מרבית הפעמים נדרש ידע בפיתוח לשתי הפלטפורמות). מפתחי Java, מפתחי Python, מפתחי PHP ועוד. 

קורסים למפתחי תוכנה

 • קורס בניית אתרים Full Stack Development
 • קורס פיתוח תוכנה NET.
 • קורס פיתוח אפליקציות לאייפון ולאנדרואידבתחום הסיסטם
ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר

ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר הם הטרנדים החמים כיום בעולם ההייטק שהביקוש בו הולך ומתגבר, זאת בשל נושאי אבטחת המידע ושכלול הגנת המערכות מפניי פריצות האקרים ברשת. תחום ניהול הרשתות שלעיתים כולל בו גם את תחומי אבטחת המידע, הינו תחום שמאז ומתמיד היה חשוב, אך בשנים האחרונות קיבל תפנית טכנולוגית גם מבחינת הפלטפורמות והממשקים ותופס יותר תאוצה. בעלי התפקידים בו עוסקים בעיקר בנושא הטכני בחברה: קבלת הרשאות לבעלי תפקידים בארגון, גיבוי ואבטחת מידע, פירוק והרכבה של מערכות מחשוב וכו'. תחום זה מתאפיין כתחום בעל יציבות תעסוקתית גבוהה ובמעבר נמוך בין תפקידים בארגון, זאת בשל רמת הסיווג הגבוהה וכמות הידע שיש לעובד על הארגון. בסיום קורס סייבר וניהול אבטחת מידע תוכל להתקבל לתפקידים כגון: IT Management, System Administration DevOps, , ,information systems מומחה אבטחת מידע, חוקר חולשות, חוקר פגיעות סייבר במערכות טכנולוגיות מורכבות, תפקידים בתחום המודיעיני – סייבר, ארכיטקט אבטחת מידע במערכות מורכבות ועוד.. 

קורסים מקצועיים המתאימים לאנשי סיסטם:

 • קורס לינוקס
 • קורס אבטחת מידע וסייבר
 • קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע


רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות פרטיות משתמשים

לימודי הייטק להומניים

אם בעבר אנשים הומניים בכלל לא חשבו על עולם ההייטק או קורסי הייטק כאופציה לקריירה, בשנים האחרונות המגמה משתנה לחלוטין ויותר מעסיקים רוצים להעסיק אנשים הומניים שישלימו את התמונה הכוללת בארגון ויתנו את הטאצ' שלהם בצוות.