בלוג
קורסים מקצועיים עם התחייבות לעבודה

אילו קורסים מקצועיים כדאי לך לעשות על מנת להתקדם?

עודכן בתאריך:6 ינואר 2022


קורסים מקצועיים מתאימים למגוון רחב מאוד של צרכים: הם עשויים לשמש כאלטרנטיבה להשכלה גבוהה במוסד אקדמי (תואר ראשון), מתאימים למי שרוצה לעשות הסבת מקצועית, מבוקשים בקרב אלו המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בתחום כלשהו ומתאימים כמו כפפה ליד לאלו שחושקים בהשלמת הכנסה כלשהי ולרוב, ממוקדים הרבה יותר בפרקטיקה של התחום.

קורסים מקצועיים קיימים במגוון עצום של תחומים

ניתן לומר בפה מלא כי כמעט עבור כל עיסוק שקיים, יש קורסים מקצועיים שייתנו את המענה. קורסים כאלה יכולים להיות בבוקר ויכולים להיות גם בלימודי ערב, להיות בקרבת הבית או במרחק נסיעה, המגוון רחב, רק הושט היד וגע בם. השאלה המתבקשת היא אינה היכן ומתי ללמוד, שכן המבחר גדול, אלא דווקא מה ללמוד? או כפי שרבים שואלים ותוהים - אילו קורסים מקצועיים כדאי לעשות על מנת להתקדם בחיים ובקריירה? 

בשנים האחרונות צצו להן כפטריות אחרי הגשם אינספור סדנאות מנהלים. ריבוי הארגונים והחברות הגדולות במשק, יחד עם כוח העבודה ההולך וגואה ואחוז האבטלה הנמוך מאוד השורר בישראל, מביא לכמות משרות ניהול גדושות מלוא החופן. מנכ"לים ובעלים בארגונים מעוניינים להוציא את העובדים הטובים לסדנאות כאלה וגם את המנהלים שלהם בכדי לרכוש כלי ניהול מודרניים ולשפר את המחלקות ואת היכולות הניהוליות בארגון.

לימודי היי טק הם אופציה מעולה להתקדמות בקריירה

כיוון מעניין שהולכים אליו רבים בשנים האחרונות הינו לימודים של קורסי הייטק מקצועיים במגוון תחומים ומקצועות. העבודה בהייטק, מיותר לציין, מלווה בכבוד והערכה, תנאי העסקה טובים ומשכורות גבוהות. רבים יודעים זאת ונרשמים לקורסי הייטק שונים ומגוונים במוסדות לימודיים רבים הפזורים ברחבי הארץ. המקצועות רבים ולא בודדים כפי שהיה נהוג בעבר. כמעט כל אחד, עם ניסיון ורקע וגם בלי אלו, יכול למצוא את הקורס המקצועי המתאים לו, שיעזור לו בפיתוח קריירה ענפה ומעשירה בהייטק. 

קורס מבוקש במיוחד בשנים האחרונות הינו לימודי אינטרנט ושיווק דיגיטלי. תחום השיווק אונליין מתפתח בקצב גבוה מאוד והופך מבוקש יותר ויותר במשרדי פרסום, בסוכנויות דיגיטל וכן במחלקות שיווק בארגונים. מי שהתחום הזה מעניין אותו כדאי שיעלה על הגל, יירשם לקורס מקצועי בשיווק דיגיטלי וירכוש את הידע בתחום צומח, מרתק ובעל מקומות תעסוקה רבים ומגוונים.

בחירת קורסים מקצועיים - שילוב של מה שמעניין ומבוקש

לפני שאתה נרשם לקורס מקצועי כלשהו, תחשוב מה מעניין אותך ללמוד ותברר מה מבוקש. הגעה לעמק השווה כאן תעזור לך בהחלט להתקדם בקריירה ולאהוב את מה שאתה עושה. אין ספק שהאינטרנט ועולמות המחשב ובכלל זה, קורסי הייטק חמים מאוד היום ויש בהם אופציות פיתוח רבות ומגוונות. יש כאלו שיגידו מגוונות מידיי ולכן הבחירה הופכת לקשה קצת יותר אבל בהחלט אפשרית. אם אתם בשלב הזה פשוט תמשיכו לקרוא. 

יש המון אפשרויות, קורסים ומסלולים, במה באמת צריך לבחור?

אז איך תבחר קורס מקצועי בהייטק שיתאים לך?

יש כמה יחידי סגולה שיודעים כבר מגיל 3 שהם הולכים להיות מתכנתים ויחד עם זאת, כבר החליטו באיזו חברה ויש כמובן, את כל השאר. הרוב הנורמטיבי שלא ממש יודע במה בדיוק הוא רוצה להתמקצע, ואפילו לא יודע מה אומרים חלק משמות המסלולים המוזרים שהם שומעים או רואים לראשונה באתרים של מוסדות לימוד כאלה או אחרים, מתחילים בחיפוש בשלב מאוחר יותר. הם בדרך כלל יגידו שהם רוצים לימודי היי טק ועדיין לא ממש ידעו מה. אז מה עושים ומאיפה מתחילים? נכון גם לאלה שרוצים לעשות הסבה מקצועית.

השלב הראשון- לחקור

בשלב הזה, אתה צריך לחקור את עצמך. יכול להיות שזה נשמע לך יותר מידיי רוחני, אבל זה לא. מדובר בכמה שאלות קצרות שאתה צריך לשאול את עצמך כדי שתוכל לצאת עם הכלים המתאימים להמשך הדרך ולעשות את הבחירה הנכונה לקריירה שלך. לימודי אינטרנט יכולים להיות התחלה טובה כדי לקבל טעימה למקצוע על קצה המזלג לפניי שצוללים פנימה. 

הנה כמה שאלות לדוגמא שיכולות להבהיר את הנקודה בעת בחירת קורס מקצועי:

 • אני אדם שאוהב מספרים?
 • הייתי טוב במתמטיקה בתיכון?
 • אני אדם לוגי?
 • אני טוב באנגלית?

או

 • אני אוהב להתבטא בכתב?
 • יש לי יכולת וורבאלית גבוהה?
 • אני אוהב לעבוד עם אנשים?
 • אני אדם יצירתי יותר מאחרים

קורסים מקצועיים בהייטק עם התחייבות לעבודה - הסבה תוך כשנה:

• קורס QA בודק תוכנה
• קורס בניית אתרים Full Stack 
• קורס ניהול שרתי לינוקס
• קורס שיווק דיגיטלי
• קורס אנימציה תלת מימדית 
• קורס עיצוב גרפי וארט
• קורס סייבר ואבטחת מידע 
• קורס ניהול רשתות
• קורס פיתוח אפליקציות (גם לאייפון וגם לאנדרואיד) 
• קורס ניהול דאטות (DBA) 
• קורס תכנות Net. 
• קורס פיתוח אוטומציה QA

כנראה שהבנת לבד לאן זה מוביל, ובמידה ולא אז להלן התוצאות: 
אם ענית יותר "כן" על החלק הראשון של השאלות- רוב הסיכויים שתטה יותר למקצועות ריאליים וטכניים מאשר למקצועות ההומניים יותר בתוך מגוון האפשרויות שוק ההייטק. אגב, יש כאלה שהתשובה שלהם לא תהיה חד- משמעית והם יצטרכו להיות כנים עם עצמם ולבדוק מה הצד "השולט" בהם יותר ע"י שאלות נוספות ומדויקות יותר.

השלב השני בבחירת קורסים מקצועיים - להכיר את האפשרויות

עכשיו שאתם יודעים מה אתם יותר, הגיע הזמן להבין איזה תחום אתם יותר. מקצועות ההייטק מתחלקים לשלושה עולמות עיקריים: תחום הפיתוח ותחום הסיסטם המדברים יותר לאנשים הריאליים ותחום המקצועות ההומניים.

ריאלי? אלו קורסי הייטק שיוכלו להתאים לך:

תחום פיתוח התוכנה
תחומי פיתוח התוכנה נחשבים לתחומי הליבה של תעשיית ההייטק ויכולים להיות הסבה מקצועית טובה לאלה שחושבים על שינוי כיוון. עובדים המשתלבים בתחומים אלו נהנים מתנאי העסקה מעולים כבר מהשנים הראשונות שלהם בעבודה, הם נחשבים לכוח אדם איכותי ומבוקש בעל פוטנציאל רב לקידום בארגונים. חלק מרשימת התפקידים בתחום הפיתוח: מפתחי WEB ,Full Stack, מפתחי NET. מפתחי אפליקציות לאנדרואיד/ אייפון (מרבית הפעמים נדרש ידע בפיתוח לשתי הפלטפורמות). מפתחי Java, מפתחי Python, מפתחי PHP ועוד. 

קורסים למפתחי תוכנה

 • קורס בניית אתרים Full Stack Development
 • קורס פיתוח תוכנה NET.
 • קורס פיתוח אפליקציות לאייפון ולאנדרואידבתחום הסיסטם
ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר

ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר הם הטרנדים החמים כיום בעולם ההייטק שהביקוש בו הולך ומתגבר, זאת בשל נושאי אבטחת המידע ושכלול הגנת המערכות מפניי פריצות האקרים ברשת. תחום ניהול הרשתות שלעיתים כולל בו גם את תחומי אבטחת המידע, הינו תחום שמאז ומתמיד היה חשוב, אך בשנים האחרונות קיבל תפנית טכנולוגית גם מבחינת הפלטפורמות והממשקים ותופס יותר תאוצה. בעלי התפקידים בו עוסקים בעיקר בנושא הטכני בחברה: קבלת הרשאות לבעלי תפקידים בארגון, גיבוי ואבטחת מידע, פירוק והרכבה של מערכות מחשוב וכו'. תחום זה מתאפיין כתחום בעל יציבות תעסוקתית גבוהה ובמעבר נמוך בין תפקידים בארגון, זאת בשל רמת הסיווג הגבוהה וכמות הידע שיש לעובד על הארגון. בסיום קורס סייבר וניהול אבטחת מידע תוכל להתקבל לתפקידים כגון: IT Management, System Administration DevOps, , ,information systems מומחה אבטחת מידע, חוקר חולשות, חוקר פגיעות סייבר במערכות טכנולוגיות מורכבות, תפקידים בתחום המודיעיני – סייבר, ארכיטקט אבטחת מידע במערכות מורכבות ועוד.. 

קורסים מקצועיים המתאימים לאנשי סיסטם:

 • קורס לינוקס
 • קורס אבטחת מידע וסייבר
 • קורס ניהול רשתות ואבטחת מידערוצה לשמוע עוד?


לימודי הייטק להומניים

אם בעבר אנשים הומניים בכלל לא חשבו על עולם ההייטק או קורסי הייטק כאופציה לקריירה, בשנים האחרונות המגמה משתנה לחלוטין ויותר מעסיקים רוצים להעסיק אנשים הומניים שישלימו את התמונה הכוללת בארגון ויתנו את הטאצ' שלהם בצוות. 

תחום האנימציה – אל הדמיון ומעבר לותחומי העיצוב והאנימציה בתלת מימד 
תחום העיצוב הגרפי והאנימציה בתלת מימד בהתפתחות מתמדת והדרישה לעובדים מיומנים בעולמות המחשוב והדיגיטל הולכת וגוברת. כחלק מהתפתחות הטכנולוגיה, גם אנשים יצירתיים שבעבר נתפסו כאנשי רוח שמתקשים לסגור את החודש קיבלו מקום חדש. כיום ניתנת להם ההזדמנות להתפרנס מכישרונם כבר במשרה הראשונה, כך שאין מוצר/ ממשק שאין בו מעורבות של מעצב גרפי ומאפיין חווית משתמש כעובד שכיר או כפרילנסר עצמאי. 

קורסים מקצועיים בתחום העיצוב והאנימציה:

תחום השיווק הדיגיטלי: 
תחום הדיגיטל הפך להיות חלק בלתי ניפרד מחיי היומיום של כולנו, החל מרכישת מוצרים שונים בחנויות האונליין, היכרויות, מציאת עבודה, ניהול חשבון הבנק וגלישה אינסופית באתרים ואפליקציות דרך הסמארטפון האישי. מציאות שהובילה למהפכה גם בעולם "השיווק המסורתי". אם בעבר מנהל שיווק היה מכיר את הקהל שלו בחתך רחב יותר ומבצע פריסת פרסום על פני פלטפורמות מצומצמות כגון: רדיו, עיתונות, שלטי חוצות, וטלוויזיה ומקווה שתהיה תוצאה טובה, מנהל שיווק בימינו חייב להכיר את העולם הדיגיטלי על בוריו, את הפלטפורמות שבהן נמצא קהל היעד שאליו הוא רוצה לפנות וכמובן להכיר את אפשרויות הפרסום בהן. 

הקורס המקצועי שיתאים לך בתחום הוא:

 • קורס שיווק באינטרנט


תחום בדיקות תוכנה - QA 
תחום בדיקות התוכנה - QA היה קיים מאז ומתמיד, אך משתדרג גם הוא בעקבות ריבוי הפלטפורמות שמתווספות בקצב מהיר עם התפתחות הטכנולוגיה. שיטות פיתוח התוכנה ושיטות העבודה משתנות גם הן, אם בעבר פיתוח תוכנה היה עורך זמן רב ובדיקות התוכנה/מוצר היו נמשכות לטווח ארוך, כיום משיקים תוכנות בגרסאות קצרות יותר כך שלבודק התוכנה יש זמן קצר לערוך בדיקות מקיפות. תפקידו של בודק התוכנה הינו חשוב בכל התהליך המקדים להשקת מוצר/תוכנה/ממשק, שכן תפקידו לבדוק את איכות הממשק/מוצר/אתר/אפליקציה והוא הגורם האחרון לפניי עליית המוצר לאוויר. ניתן להשתלב בסיום ההכשרה בתפקידים כגון: מנהל פרויקט, מנהל QA, ראש צוות בודקים, בודק QA, בודק אוטומציה ועוד. 

אם אתה מתחבר לתיאור כדאי לך לבדוק התאמתך לקורסים:

וממש עוד רגע אתה כבר בהייטק

השלב האחרון בבחירת לימודי היי טק

אחרי השלב הקשה של סינון קורסים מקצועיים שיוכלו להתאים לך, מגיע שלב חיפוש מוסד הלימודים. חשוב לבדוק את ההתאמה של החומר הנלמד בסילבוס המסלול לשוק העבודה. כמו כן, רמת המרצים והתחייבות לעבודה גם הן שיקול מרכזי בבחירה הסופית, בעיקר לאלו שבחרו לעשות הסבה מקצועית. טיפ נוסף, תמיד טוב להתייעץ עם מכר או חבר שמכיר את המוסד וירצה לחוות דעה. באותה נשימה חשוב לזכור שהחוויה היא סובייקטיבית ומשתנה מאדם לאדם ולכן מומלץ תמיד להגיע לפגישת ייעוץ ולבדוק את המקום והאווירה בעצמך לפניי הגעה להחלטה. 

לסיכום, בחירת מסלול לימודים בדרך לקריירה היא אתגר לא קטן אך יכולה להיות גם חוויה והנאה גדולה בדרך למימוש עצמי ומקצועי. צאו לדרך וקחו את כל הכלים שתוכלו כדי לפרוץ לעולם ההייטק בצורה הטובה ביותר. בהצלחה! 

רוצים לקבל עזרה בבחירת קורס מקצועי שיתאים לך מיועץ מקצועי ללא עלות? לחץ פהפוסטים קשורים

ניהול רשתות ואבטחת מידע
קורס IT אונליין
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
מקצוע ה-IT הפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות. כמה מבוקש? רק בארה"ב לבדה מועסקים בתחום יותר משני מיליון עובדים. אפשר לחשוב על זה ככה: הרי בכל מקום קיימות כיום רשתות מחשבים. בין אם מדובר ב-Microsoft, משרד פרסום קטן או רשת בתי מרקחת – הכל היום מרושת. כך נולד הצורך בכמה שיותר אנשי IT שיהיו אחראים על … Continued
שיווק דיגיטלי
קורס ניהול מדיה חברתית – מה לומדים וכמה מרוויחים
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
ניהול מדיה חברתית - איך מתחילים? בקורס לניהול מדיה חברתית בהאקריו תלמדו לנהל עמודי פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק עסקיים
תמונה ראשית פוסט מדריך קידום אתרים למתחילים
איך להיעזר בגוגל לקידום האתר שלכם – מדריך קידום אתרים למתחילים
עומר אביעד | 10 ינואר 2022
היום תחום הקידום האורגני באינטרנט נוגע בכל אחד ואחת מאיתנו: עסקים,אירגונים אנשים פרטיים ועוד..
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
אורלי אפשטיין | 10 ינואר 2022
קורות החיים הם כרטיס הביקור שלנו ומטרתם העיקרית היא לגרום למעסיק לזמן אותנו לראיון. לכן עליהם להיות שיווקיים, בולטים, תופסי עין ומעניינים, כאשר הם כתובים ומנוסחים נכון.
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס