קורסים ששווה ללמוד כדי להתקדם בקריירה 

קורסים מקצועיים נותנים מענה למגוון רחב של צרכים ותחומי עניין. קורסים אלה מספקים אלטרנטיבה להשכלה גבוהה מסורתית, כגון תואר ראשון והם פתרון מעולה עבור אלה המחפשים הסבה מקצועית. הם גם מבוקשים מאוד על ידי אנשים המעוניינים להרחיב את הידע והמומחיות שלהם בתחום מסוים.  

קורסים מקצועיים הם דרך מצוינת להשיג מיומנויות מעשיות שמתאימות באופן מיידי לכוח העבודה והדרישות המשתנות בתעשייה. בניגוד לתכניות אקדמיות מסורתיות, קורסים מקצועיים נוטים להיות יותר מעשיים, ומספקים לסטודנטים את ההזדמנות לצבור ניסיון בעולם האמיתי בתחום שבחרו. 

קורסים מקצועיים קיימים במגוון עצום של תחומים 

 
יש שפע של קורסים מקצועיים זמינים כמעט לכל עיסוק שאפשר להעלות על הדעת, המספקים לאנשים את הידע והכישורים הדרושים כדי להצליח בתחום שבחרו. לרוב, תוכלו לשלב את הקורסים האלה עם שגרת היום שלכם וללמוד במהלך היום או בערב, כשלעתים קרובות ניתן גם ללמוד אותם במתכונת אונליין. 

עם כל כך הרבה אפשרויות זמינות, האתגר הוא לא במציאת קורס שמתאים ללוח הזמנים שלכם, אלא בלבחור איזה קורס ללמוד. על ידי חקר האפשרויות הזמינות והתחשבות בתחומי העניין והחוזק האישיים שלכם, תוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי הלימודים המתאימים לכם ביותר. 

לימודי היי טק הם אופציה מעולה להתקדמות בקריירה 

בשנים האחרונות הביקוש ללימוד קורסי הייטק מקצועיים רק הולך וגובר. 

תעשיית ההיי-טק ידועה בשכר הגבוה שלה, תנאי העבודה הטובים והכבוד הנרחב שלה, מה שהופך אותה לבחירת קריירה אטרקטיבית עבור רבים. כדי לענות על הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחום זה, מוסדות חינוך רבים ברחבי הארץ מציעים מגוון קורסי הייטק בתחומים מגוונים. כיום, קיימות אפשרויות רבות עבור אנשים עם רמות ניסיון ורקע שונים וכל אחד יכול למצוא קורס המתאים למטרות הקריירה שלו.  

בחירת קורסים מקצועיים - שילוב של מה שמעניין ומבוקש 

לפני שאתם בכלל נרשמים לקורס מקצועי, חשבו מה אתם מעוניינים ללמוד ובררו מה הביקושים למקצועות מסויימים בתעשייה.  

אין ספק שהאינטרנט ועולמות המחשב, לרבות קורסי הייטק, מבוקשים במיוחד היום ויש אין ספור אפשרויות לבחירה. יש כאלה שיגידו שהאפשרויות רבות מדי, אז הבחירה הופכת קצת יותר קשה, אבל זה בהחלט אפשרי. 

אז איך תבחר קורס מקצועי בהייטק שיתאים לך? 

 
אמנם יש אנשים שידעו מגיל צעיר שהם רוצים להמשיך בקריירה מסוימת וכבר שמו את הכוונת שלהם לחברה ספציפית, אבל לרוב האנשים אין חוש כיוון ברור כל כך. אנשים רבים אינם מכירים את קורסי ההייטק השונים הזמינים ואולי אפילו לא מזהים את שמות התחומים השונים שהם נתקלים בהם באתרי מוסדות החינוך. עבור אנשים אלה, החיפוש אחר הקורס המתאים עשוי להגיע בשלב מאוחר יותר, כאשר הם מביעים עניין כללי בלימודי היי-טק אך עדיין לא קבעו את תחום המיקוד הספציפי שלהם. זה נכון באותה מידה עבור אלה המחפשים הסבת מקצוע. אז מאיפה מתחילים? 

השלב הראשון- לחקור 

הצעד הראשון בחיפוש אחר הקורס המקצועי המתאים הוא ביצוע מחקר עצמי. זה אולי נשמע כללי ורוחני, אבל זה פשוט כרוך בלשאול את עצמכם כמה שאלות מפתח שיציידו אתכם בכלים הדרושים כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי הקריירה שלכם. תחשבו על תחומים שמעניינים אתכם, מה מלהיב אתכם ומה אתם רואים את עצמכם עושים בטווח הרחוק.  

הנה כמה שאלות לדוגמה שיכולות לעזור לכם להבהיר את תחומי העניין והחוזקות שלכם בעת בחירת קורס מקצועי: 

-האם אני אדם שיכול לעבוד עם מספרים? 

-האם הצטיינתי במתמטיקה במהלך הלימודים בתיכון? 

-האם אני אדם לוגי? 

-האם רמת האנגלית שלי טובה? 

אוֹ:  

 • האם כיף לי להביע את עצמי באמצעות כתיבה? 
 • האם יש לי כישורי תקשורת מילוליים חזקים? 
 • האם אני נוח לי לעבוד בצוות? 
 • האם אני אדם יצירתי? 

על ידי מענה על שאלות מסוג זה, תוכלו להבין טוב יותר את החוזקות ותחומי העניין הטבעיים שלכם, מה שבסופו של דבר יוביל אתכם לקראת קורס מקצועי המתאים למטרות האישיות ולשאיפות הקריירה שלכם. 

קורסים מקצועיים בהייטק עם התחייבות לעבודה - הסבה תוך כשנה: 

אם עניתם ביותר "כן" על החלק הראשון של השאלות- רוב הסיכויים שתתחברו יותר למקצועות ריאליים וטכניים מאשר למקצועות ההומניים. 

אז מה זה ריאלי, מה זה הומני ואיך זה מתקשר לעולמות ההייטק? זה מוביל אותנו לשלב השני. 

השלב השני בבחירת קורסים מקצועיים - להכיר את האפשרויות 

מקצועות ההייטק מתחלקים לשלושה עולמות עיקריים: תחום הפיתוח ותחום הסיסטם המדברים יותר לאנשים הריאליים ותחום המקצועות ההומניים. 

ריאליים? אלו קורסי ההייטק שיוכלו להתאים לכם: 

אם אתם נוטים יותר למקצועות ריאליים, תרצו לשקול קורסי הייטק בתחום פיתוח התוכנה. תחום זה נחשב לרוב כעמוד השדרה של תעשיית ההיי-טק ויכול להיות בחירה טובה עבור אלה המחפשים לעשות הסבה מקצועית, אבל לא רק. מפתחי תוכנה נהנים מתנאי עבודה מצוינים כבר מההתחלה והם עובדים מוערכים ביותר עם פוטנציאל קידום רב בתוך ארגונים. חלק מהתפקידים בתחום זה כוללים מפתחי WEB, מפתחיFull Stack, מפתחי NET., מפתחי Java, מפתחי Python, מפתחי PHP ועוד. 

קורסים למפתחי תוכנה ב-'חממה' הטכנולוגית של HackerU 

 • קורס בניית אתרים Full Stack Development 

תחום הסיסטם - ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר 

תחום המערכות כולל ניהול רשתות, אבטחת מידע וסייבר. תחומים אלו זוכים לביקוש רב בתעשיית ההייטק כיום, כאשר הצורך באבטחת מידע והגנה מפני פריצות רשת ממשיך לגדול. ניהול הרשת, שלעתים כרוך גם באבטחת מידע, תמיד היה חשוב, אך בשנים האחרונות הוא עבר מהפכה טכנולוגית מבחינת פלטפורמות וממשקים, מה שהופך אותו למכריע עוד יותר. אנשי מקצוע בתחום זה עוסקים בעיקר בעניינים טכניים בתוך החברה כגון קבלת הרשאות לבעלי תפקידים, גיבוי ואבטחת מידע, פירוק והרכבת מערכות מחשוב ועוד. תחום זה ידוע ביציבות התפקיד הגבוהה שלו ובתחלופת משרות נמוכה, וזאת בשל רמת המומחיות והידע הגבוהים הנדרשים לתפקיד. 

קורסים מקצועיים המתאימים לאנשי סיסטם: 

 • קורס ניהול רשתות System 
 • קורס ניהול תשתיות תקשורת Cisco 
 • קורס אבטחת מידע וסייבר 

לימודי הייטק לאנשים הומניים 

לימודי היי-טק הומניים הופכים מבוקשים יותר ויותר בשוק העבודה כאשר מעסיקים מבקשים לאזן את המומחיות הטכנית של הצוותים שלהם עם מגע הומני. קורסים אלה מציעים שילוב ייחודי של מיומנויות היי-טק וגישה ממוקדת באדם, מה שהופך אותם לאטרקטיביים ביותר עבור מעסיקים רבים. כמה דוגמאות למקצועות הומניים בהייטק כוללים עיצוב UX/UI, שיווק דיגיטלי, כתיבת תוכן, ניהול מדיה חברתית ועוד. תחומים אלו דורשים הבנה חזקה של טכנולוגיה, יחד עם היכולת לתקשר ביעילות ולהתחבר עם אנשים ברמה עמוקה יותר. אם יש לכם תשוקה לטכנולוגיה ואתם גם אנשים יצירתיים, תקשורתיים ואמפתיים, אחד מהמקצועות הללו לגמרי יכולים להתאים לכם. 

עיצוב, גיימינג ואנימציה בתלת מימד: 

תחומי העיצוב, פיתוח המשחקים והאנימציה התלת מימדית צומחים במהירות בשנים האחרונות, כאשר קיים ביקוש גבוה לעובדים מיומנים בתחומים אלו. הטכנולוגיה אפשרה לאנשים יצירתיים למצוא את מקומם בעולם ההייטק, וכעת הם יכולים להתפרנס מהכישרון שלהם כבר מתחילת הקריירה. מעצבים גרפיים ומומחי חווית משתמש חיוניים לפיתוח מוצרים וממשקים, ולרוב הם מועסקים בחברות או עובדים כפרילנסרים עצמאיים. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח, תחומים אלו צפויים להמשיך ולגדול ולהתרחב. 

התחברתם לאחד התחומים? הנה קורסים מקצועיים שיכולים להתאים לכם: 

 • קורס עיצוב גרפי עם התמחות בחוויית משתמש UX/UI 
 • קורס אנימציה בתלת מימד 
 • קורס גיימינג ופיתוח משחקים 
 • קורס UX/UI 
 • קורס משולב של גיימינג ואנימציה 

תחום האנימציה – אל הדמיון ומעבר לו

שיווק דיגיטלי 

תחום השיווק הדיגיטלי הפך למרכיב מרכזי בהצלחת כל עסק, שכן הוא מאפשר לארגונים להגיע לקהל היעד שלהם בערוצים דיגיטליים שונים כמו מדיה חברתית, מייל, מנועי חיפוש ועוד. מומחי שיווק דיגיטלי אחראים לפיתוח וביצוע אסטרטגיות שיווק, ניתוח נתונים ואופטימיזציה של קמפיינים להשגת התוצאות הטובות ביותר. הם צריכים להיות בעלי הבנה עמוקה של הנוף הדיגיטלי, כמו גם מיומנויות אנליטיות ותקשורתיות חזקות. עם הצמיחה המתמשכת של העולם הדיגיטלי, הביקוש לאנשי מקצוע בתחום השיווק הדיגיטלי רק הולך וגדל, מה שהופך אותו למסלול קריירה מבטיח עבור המתעניינים בשיווק וטכנולוגיה. 

הקורס המקצועי שיתאים לכם בתחום הוא: 

 • קורס מאסטר בשיווק דיגיטלי 

QA בדיקות תוכנה 

תחום בדיקות התוכנה, הידוע גם בשם Quality Assurance (QA), תמיד היה מרכיב חשוב בתעשיית ההייטק, אך עם ההתפתחות המתמדת של הטכנולוגיה, הביקוש לבודקי תוכנה מיומנים הולך וגדל. ככל ששיטות פיתוח התוכנה ושיטות העבודה משתנות, תוכנות מושקות כיום בגרסאות קצרות יותר, מה שמחייב בודקי תוכנה לבצע בדיקות מקיפות בפרק זמן קצר יותר. תפקיד בודקי התוכנה הוא קריטי בכל התהליך המקדים להשקת מוצר/ תוכנה/ ממשק, שכן הם אחראים על הבטחת איכות הממשק/ מוצר/ אתר/ אפליקציה ומהווים את קו ההגנה האחרון לפני המוצר עולה לאוויר.  

קורסים מקצועיים ל-QA: 

קורס בדיקות תוכנה – QA 

השלב האחרון בבחירת לימודי הייטק 

אחרי השלב הקשה של סינון קורסים מקצועיים שיוכלו להתאים לכם, מגיע שלב חיפוש מוסד הלימודים.  

חשוב לבחון היטב את סילבוס הקורס כדי לוודא שהוא מכסה את החומר הרלוונטי לשוק העבודה ולתחום אליו תרצו להיכנס. גם איכות המרצים ומחויבותם להוראה מהווה שיקול חשוב במיוחד בהכשרה מקצועית. תוכלו להתייעץ עם חברים או מכרים שיש להם ניסיון עם מוסדות לימודים כאלה ואחרים ואפילו לבקש בשיחת היעוץ לקשר אתכם לממליצים. 

בחירת מסלול לימודים היא החלטה חשובה שיכולה להשפיע משמעותית על מסלול הקריירה והצמיחה האישית שלכם. חשוב לשקול היטב את תחומי העניין, הכישורים והמטרות שלכם בעת בחירת מסלול לימודי הייטק. 

מסלולי הלימודים ב-'חממה' הטכנולוגית של HackerU מציעים גם יעוץ התחלתי, גם שלב מיון ללא סיכון כספי, גם ליווי והכשרה ולבסוף גם התחייבות לעבודה - הכל במקום אחד. 

רוצים לשמוע עוד על קורסים להייטק עם התחייבות לעבודה ב-'חממה'? השאירו פרטים כאן >  

וממש עוד רגע אתה כבר בהייטק

לעוד כתבות
צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה