איך ניתן להתקבל לחברת הייטק בבאר שבע?

עד לפני כמה שנים, כל אחד שהיה גר בבאר שבע היה שומע כל הזמן סטריאוטיפים על העיר שלו. שהיא אינה מתאימה לתחומי ההייטק. אבל בתקופה האחרונה התמונה השתנתה לחלוטין. עולם ההייטק והדיגיטל חדרו לבאר שבע ובזכות כך, תושבים רבים מהעיר ומהאזור יכולים לפתח לעצמם קריירה אמיתית, מבלי לנטוש למרכז או לעשות נסיעות מרובות. כל מה שצריך לעשות, זה לבחור קורס מחשבים בבאר שבע, ללמוד אותו כמו שצריך, להתמקצע ומשם השמיים הם הגבול.

לימודי הייטק אונליין (מחשבים, תכנות ודיגיטל) בבאר שבע?

כיום ניתן ללמוד אצלנו מכל מקום בארץ באמצעות לימודי אונליין בצורה פשוטה וקלה, וכך גם תושבי באר שבע יכולים ליהנות מהכשרה להייטק, ולהשתלב לאחר מכן בתעשיית ההייטק המשגשגת הקיימת בעיר.
לקריאה על קורסים אונליין לחץ >

כל אחד שמעוניין היום להגיע אל קריירה אמיתית, כזאת שניתן להרוויח בה משכורת של 5 ספרות, ליהנות ממנה (לפחות ברוב הזמן, כן?), כזאת שיש בה חבר'ה מגניבים ואפילו Happy Hour פעם בשבוע.

ברוב המקרים התשובה לכך תהייה עבודה בהייטק. אנשים שאינם מתעסקים או חיים את העולמות האלה, מקשרים אוטומטית את תחום ההייטק אך ורק לתחומי התכנות והפיתוח. אבל כידוע, קיימים לפחות עוד 3 או 4 מקצועות הנלמדים במכללות בבאר שבע, שגם בהם קיימת הכנסה גבוהה, עניין רב וסקרנות.

 אזור ההייטק של באר שבע

בשנים האחרונות עברה באר שבע שינוי רציני בכל מה שקשור להייטק, דיגיטל ועוד. בעיר הוקמו שני פארקי הייטק. הראשון הוא פארק גב ים והשני פארק הייטק עומר. גודלו העתידי צפוי להגיע לכ-200,000 מ"ר ויעבדו בו מעל 10,000 אנשי הייטק ודיגיטל. מה שרק מעיד על הצמיחה בתעשייה בבירת הנגב והסביבה.

חברות, ארגונים וסטארט-אפים התחילו להגיע לעיר כבר לפני מספר שנים. מקטנים ועד גדולים. ומבניהן:
- WIX
- Wework
- JVP Cyber Labs
- Oracle
- DELL-EMC

אם אחד מהתושבים ירצה ללמוד קורס מחשבים בבאר שבע, הוא לא יצטרך לעשות יותר נסיעות ארוכות. יצא לנו לדבר עם המון מתעניינים מאזור הנגב מאז שהאקריו הוקמה, כשלהמון מהם היה קושי להגיע. למרות המיקום האטרקטיבי שבסמוך לרכבת סבידור. לנסוע לכל כיוון לפחות כשעה וחצי (במקרה הטוב) פעמיים או שלוש בשבוע יכולים להתיש כל אדם. גם את החרוצים בינינו.

למידה אונליין - זה קל ופשוט הרבה יותר

"בזכות" הקורונה ניתן כיום ללמוד מהבית. בלי לכוון שעון מוקדם מוקדם בבוקר, להכין לעצמך כריך לארוחה, לנסוע בתחבורה ציבורית. כיום ניתן ללמוד קורסים מהבית, בסלון או אפילו מהחדר שלכם (כן, אפילו מהמיטה שלכם. אל תדאגו לא נספר לאף אחד). כך ניתן לחסוך בהוצאות כספיות משמעותיות וכמובן לא להיתקע בפקקים ולהגיע עייפים לקורס.

חשוב לדעת שלימודי האונליין אצלנו הם הרבה יותר מרק ZOOM. מדובר בתשתית מושקעת ואיכותית ללימודים אונליין שמאפשרת לצפות שוב ושוב בשיעורים; המערך שבנינו כולל ספרים דיגיטליים, תירגולים מורכבים ופורום המאפשר להתייעץ עם סטודנטים ומרצים.

ככל שזה נראה כרגע הלמידה מרחוק הולכת להישאר איתנו לזמן ארוך. כשם שחברות ההייטק מאפשרות כיום יותר ויותר לעבוד מרחוק כך גם מרכזי הלמידה. הם חוסכים בזמן וכסף ועבור רבים משפרים את איכות הלמידה והידע שאיתו מגיעים הסטודנטים לתעשייה.

למי זה באמת מתאים? עד איזה גיל אפשר להגיע לתעשייה?

רוב הסטודנטים שלנו בשנים האחרונות מגיעים ממגוון רחב של האוכלוסייה. החל מחיילים/חיילים משוחררים בגילאי 20 עד 22, לאנשים בני 25 עד 27 וכאלו שבחרו לעשות הסבת מקצוע בגילאי 30 ומעלה.

לדעתנו, לכל פלח באוכלוסייה מגיעה ההזדמנות לעשות את צעדיו לעולם ההייטק. בין אם זה דרך קורסים אונליין בבאר שבע, לימודים בירושלים או כל דרך אחרת בלוקיישן אחר. בשורה התחתונה, עולם ההייטק והדיגיטל מתאים לקשת רחבה של אנשים, בין אם הם ערבים, חרדים, דתיים, נשים או כל קבוצה אחרת.

כי על-פני נתונים שנאספו בשנת 2017 על-ידי ITAI, כ-75% מהעובדים בהייטק הם גברים שאינם חרדים. כך שחלק עצום מהתושבים והאזרחים במדינת ישראל מפספסים הזדמנות ענקית להיכנס אל תחום עצום ומגוון.
בשורה התחתונה, מי שחושב על קורס מחשבים בבאר שבע או קורסים מקצועיים בבאר שבע, יכול ליהנות ממגוון רחב של קורסים אונליין אצלנו. אם אותו אחד שייך לעולמות הקריאייטיב ייתכן שקורס שיווק דיגיטלי או עיצוב גרפי, ואילו אם הוא תופס מעצמו יותר ריאלי, רוב הסיכויים שקורס סייבר או קורס בניית אתרים יתאימו לו יותר.

למידע נוסף על לימודי אונליין לחץ כאן >>

צ׳אט בוואטסאפשיחהלפרטים והרשמה