דף הבית / עיצוב גרפי

להמשך קריאת הסילבוס קורס תכנותלקריאת הסילבוס המלא כנסו לעמוד לימודי עיצוב גרפי

עיצוב גרפי הוא אמצעי יעיל של תקשורת חזותית. זה לא רק אמנות רגילה אלא בעיצוב גרפי ישנם גם סימנים, צבעים, דיאגראמות, צילומים, ובעזרת עיצוב גרפי אפשרי ליצור קשר בין טקסטים שאינם מאפיינים טקסטואליים.

הצופה יכול להתרשם מהעיצוב גרפי ובצורה יעילה יותר לקבל את המסר אשר מועבר על ידי שימוש ושילוב של אלמנטים גרפים ואלמנטים של טקסטים.השימוש של עיצוב גרפי הומר לזירות שונות, כמו העיתונות הכתובה, האינטרנט, עיצוב מוצר, אנימציה, מדיה דיגיטלית וכדומה בעקבות מרדף היצירתיות של מעצבים גרפיים אשר רצו להביע את עצמם.

שימושים שונים בעיצוב גרפי

עיצוב גרפי כולל שימוש באיורים וטיפוגרפיה כך ניתן לארגן את המידע כראוי.  כאשר משתמשים בעיצוב גרפי כראוי, הוא הופך להיות הרבה יותר קל להגיע אל קהל היעד.בעזרת מאמץ קל  אפשרי  להבהיר לקהל היעד גם מושגים מורכבים בשימוש של גרפיקה המלווה את המידע הטקסטואלי.

השימוש בגרפיקה התחילה בסביבות המאה ה -15 כאשר השתמשו בכרזות של מלכים שונים. השימוש של עיצוב גרפי בתקופה מאוחרת יותר עם התפתחותה של הטכנולוגיה היה בעיקר לבתי דפוס ופרסום.

אפשר לראות שימוש של עיצוב גרפי בכתבי יד עתיקים של הודו, יוון, מצרים ומדינות אחרות, וגם שימושים שונים של גרפיקה באותה תקופהלאט לאט עם הזמן רואים איך התפתחו והתחדדו הכישורים של המעצבים.

עיצוב גרפי והעידן המודרני

בעידן המודרני, עיצוב גרפי התפשט לכיוון של הדמיות במחשב, משחקי מחשב, עיצוב אתרים ועוד.. תוכנות פופולאריות שכיום משתמשים בהם בעיצוב גרפי הן:Adobe Photoshop , Adobe Illustrator ועוד.. 

כיום אי אפשר לבצע עיצוב גרפי ללא עזרת מחשבים ותוכנות, כמה עשרות שנים אחורה לא היה אפשרי לעלות על הדעת ביצוע ושימוש בכלים ממוחשבים ותוכנות. אחת ההתפתחויות האחרונות של עיצוב גרפי התרחש ברשת.

בשנת 1990, החלו אתרי אינטרנט להשתמש בצורה נרחבת בעיצוב גרפי תוך כדי פיתוח ותכנון העיצוב של האתר.  עם ההתקדמות של דפדפנים אשר מתפתחת יותר ויותר ברשת,  ושימוש בתמונות גדולות ניתן לראות היטב – כיצד אפשרי לתת דחיפה נוספת לשימוש של גרפיקה ועיצוב גרפי באינטרנט.

לקריאת הסילבוס, לחצו כאן לימודי עיצוב גרפי

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים