דף הבית / מנהל רשתות

לסיליבוס המלא של הקורס לחצו קורס ניהול רשתות

מנהל רשתות - הגדרת תפקיד

מנהל רשתות הינו אחד ממקצועות ההיי טק המבוקשים והקלים ביותר ללמידה. תפקידו של מנהל רשתות הוא להיות אחראי על רשת המחשבים של חברה מסוימת . התחום הכולל של ניהול רשת מחשבים כולל גם אחריות על מודמים, מתגים, נתיבים וכרטיסי רשת. מנהל רשתות הוא האדם אשר יתקין, יגדיר ויתחזק את ציוד הרשת . מנהל רשתות גם אמון על תקינות רשתות המחשבים ותפקודם השוטף כולל תשתית ה WAN ו LAN.

מנהל רשתות הינו האדם אליו יפנו במידה ואחראי התמיכה לא הצליח לפתור את הבעיה.

מנהל רשתות - בארגונים וחברות

כיום כמעט בכל ארגון ישנו מנהל רשתות אשר אמון על תחזוקה שוטפת של רשתות המחשבים וניהול מערכות ההפעלה. בחברות גדולות ישנן אף יותר ממנהל רשתות אחד. לפי הערכות סטטיסטיות כיום בישראל ישנם כ22000 איש המועסקים בתפקיד של מנהל רשת.. כאשר המשכורות נעות ממשכורת התחלתית של 6000 ₪ לחדשים בתחום ועד 160000 לבעלי ניסיון רב ומנהלים. לרבים מהמתחילים בתחום ניהול הרשתות , זהו קשר קפיצה והכניסה לעולם מקצועות הייטק. כיום המצב בשוק שיש דרישה מתמדת למנהלי רשתות ולכן נפתחים הרבה קורסים במכללות ומוסדות לימוד אשר מכשירים לתחום זה.

מנהל רשתות - מהות העבודה

מהות העבודה של מנהל רשתות היא עבודה משרדית בשעות עבודה קונבנציונליות, לרוב שמונה, תשע שעות החל משעות הבוקר. כחלק מהתמודדויות היום יומיות של מהל רשתות בעבודתו הוא נאלץ לעמוד בדד ליין, הוא חייב לדעת לפתור בעיות במהירות וביעילות, להיות בעל משמעת עצמית גבוהה ויכולת לעבוד שעות ארוכות מול המחשב. במידה ומנהל רשתות טוב בעבודתו, אפשרויות קידום עומדות בפניו והוא יכול להגיע לתפקד של מהנדס רשתות תקשורת או מומחה לאבטחת מידע.

מנהל רשתות - הכשרה מקצועית

על מנת להיות מנהל רשתות לא צריך להיות בעל תואר ראשון במחשבים למרות שזה יכול להקל על הלימודים.על מנת להצליח בלימודי קורס מנהל רשתות צריך להיות בעל רקע טכני קודם במחשבים. רוב הקורסים נערכים במוסדות לימוד ובמכללות ונמשכים בין חצי שנה לשנה במתכונות של לימודי ערב או בוקר. הקורסים משלבים מיומנויות תיאורטיות ומעשיות על מנת להכשיר את התלמיד להתמודד בעבודתו עם תקלות ולהצליח לטפל בהם במהירות וביעלות.

לאחר הקורס ניתן למצוא עבודה באמצעות חברות השמה להייטק, או באמצעות המכללה אשר בה התקיימו הלימודים.

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים