דף הבית / מנהל רשתות

להמשך קריאת הסליבוס של קורס ניהול רשתות

שאלתם את עצמכם פעם מה כל כך חשוב במנהל רשתות ? ובכן את השאלה הזאת אתם צריכים לשאול את אותם החברות אשר היו תחת התקפה של וירוסים, תוכנות זדוניות, תוכנות ריגול, פריצות אבטחה ועוד.

לכל חברה אשר קיימת אצלה רשת של מחשבים והיא  מחזיקה כמויות רבות של מידע חייבת לאבטח את עצמה ולשמור את המחשבים מפני פריצות אבטחה שונות. לכן הם חייבים להחזיק איש מקצוע מנהל רשתות תקשורת של מחשבים לטיפול כל הבעיות או התיקונים אשר להם זקוקים המחשבים.

כמה טיפים חשובים למנהל רשתות

בתוך תחום של מנהל רשתות קיימים תחומים רבים אשר אי אפשר להכניס אותם לתוך קופסה קטנה ולספר עליהם כמה טריקים וטיפים, לעומת זאת ישנם כמה טיפים אשר יכולים מאוד להועיל לכל אלה אשר מתפקדים בתור מנהל רשתות בחברות שונות.

ניהול מערכות מחשבים וניהול רשתות מחשבים בעצם תחת אחריות של מנהל רשתות כל הנושא הזה איננו נפרד אחד מהשני והמנהל רשתות אמור לתפקד תחת שני התחומים הללו.

להלן חלוקה של תחומי אחריות של מנהל רשתות

1. תיעוד של כל משאבי המערכת ומשאבי הרשת זה כולל: תוכנה, חומרה,  סקריפטים, נהלים של מנהל רשת ועוד כל זה הכרחי. חוץ מזה שזה עוזר לזיכרון המערכת התיעוד עוזר לכך שאם מנהל רשתות אחד לא נמצא העבודה יכולה להתבצע על ידי מנהל רשתות אחר. אז תיעוד המערכת זה מאוד חשוב והכרחי לניהול רשת בצורה יעילה.

2. כמו כן יש לוודא שימוש במערכת לניהול תצורה על מנת לשמור על כל הגרסאות של המסמכים. לדוגמה: מדריכים למשתמש, נהלים למנהל רשתות, מדריכים למנהל ועוד... ללא מערכת ניהול תצורה,  יהיה ממש קשה להבין מה היא הגרסה האחרונה של המסמכים וזה יכול לגרום להרבה בלבול וטעויות.

3. יש לוודא את הגרסאות העדכניות של כל תוכנה אשר משתמשים בה על מנת לקבל את כל התיקונים והעדכונים במהירות ובזמן אמת. וחשוב מאוד לוודא כי קיימת התקנה של תוכנת אנטי וירוס על  כל המחשבים החדשים ברגע התקנת מערכת הפעלה  חשוב מאוד לא להשאיר את המחשבים עומדים ללא הגנה. יתר על כן תמיד להשאיר עותק על השרת או במקום אחר גיבוי של כל הרשת.

4. יש לבצע בתור מנהל רשתות כל כמה זמן גיבויים סדירים של כל המסמכים החשובים, נתונים  ועוד. הינכם לעולם לא תוכלו לדעת מתי תתבצע התקפה על הרשת .לכן בתור מנהל רשתות הינכם חייבים לקחת את האחריות בידכם ולבצע בצורה סדירה גיבוי של המחשבים.

5. רשימה של עשה ואל תעשה בקרב המשתמשים השונים יכולה להועיל ולהקל את העבודה למנהל רשתות. הרשימה צריכה להיות ממוקדת לכיוון של אבטחת מידע, הבטחת מידע, ביצועים של המערכת / רשת, בקר על גרסאות שונות של מסמכים ועוד....

6. לכל מקרה של בעיה צריכה להיות תוכנית פעולה למניעת אסון או תוכנית התאוששות לאחר אסון או פגם ברשת או במערכת וכל צוות ה- IT אמורים להכיר את התוכניות.

7. מנהל רשתות חייב לשמור על חדר הקרה על הרשת סגור ומאובטח, אסור להשאיר אותו לבד ללא בקרה. הסיסמא של מנהל רשתות אמורה להיות מאובטחת ומאוד קשה לפיצוח.

8. בניית רשתות מחשבים בצורה היררכית מובנת עם גישה קלה ומהירה . זה עוזר במקרים של תקלות לפנות בצורה נקודתית בצורה מהירה על מנת לתפעל את הבעיה או התקלה. 

9. אסור למנהל רשתות להתקין תוכנות לא מאובטחות. זה יכול להיכנס לתוך הרשת ולאכול את המשאבים של המערכת ולהגביר את כמות האיומים על הרשתות.

10. מנהל רשתות אמור לבצע מעקב אחריי כניסה ויציאה של נתונים באינטרנט ולוודא אבטחה מלאה של כל הנתונים הנכנסים מהרשת.

 להמשך קריאת הסליבוס של קורס ניהול רשתות

×
רוצה לשמוע עוד?
botpixel

* יש להזין שם מלא

* יש להזין מספר טלפון

* יש להזין כתובת אי-מייל

מדיניות הגנת הפרטיות

X לקבלת
סילבוס
שיחה
צ'ט
לפרטים