קורס NET.


דוט נט נחשב לאחד מהמסלולים המבוקשים ביותר בתחום לימודי פיתוח תוכנה. אז על מה בכלל מדובר? .Net זוהי מערכת שבה ניתן לתכנת ולבנות אפליקציות ותוכנות, גם לאתרים וגם למובייל. היא עובדת עם מספר שפות תכנות שונות, כמו C#, VB.NET, C++ ו-F#. ברוב המקרים ההתמקדות הראשית היא בשפת ה-C#.

מה זה דוט נט?

עובדות חשובות על התחום

אז ממש רגע לפני שאתם מתעניינים בתחום הזה, יש לא מעט שאלות שתמיד צצות לאנשים, לכן החלטתי לרכז את השאלות והמיתוסים הפופולריים ביותר:

 • 1. המערכת הזאת נועדה רק למחשב ולווינדוס

  אז זהו, שכבר לא, ההנחה הזאת הייתה נכונה בעבר. אבל כיום, ובעיקר בזכות .Net Core יש לנו את הכלים על מנת לייצר ולבנות אפליקציות גם לווינדוס, גם ל-Mac OS X וגם ללינוקס.
 • 2. האם יש קשר בין דוט נט לבין עולם הקוד הפתוח?

  אחד הדברים הכי חשובים כרגע בעולם התכנות ובכללי בתעשיית ההייטק, הוא הקוד הפתוח, האם אפשר לעבוד איתו, או שלא?
  אז בגדול – כל מפתח יוכל לעבוד עם מספר חלקים בדוט נט בעזרת קוד פתוח.
 • 3. מה השפה המרכזית של .Net?
  C# היא למעשה השפה המרכזית בה משתמשים בדוט נט. אחת משפות התכנות הפופולריות כיום בהייטק, איתה אפשר לעשות מספר פעולות ופונקציות, היא למעשה נחשב לתכנות מובנה-עצמים, שבה משתמשים באובייקטים על מנת לתכנת. בשיטה זו קיימת הפרדה בין המימוש הפנימי לבין הממשק החיצוני של המחלקה, בדומה לצורת העיצוב של מכשירים רבים.

ברגע שתריצו חיפוש קצרצר בגוגל על דוט נט למתחילים תוכלו לקבל עוד קצת מושגים שקשורים לתעשייה ולשוק, כל מה שהסברתי בו הוא אך ורק פירור בתוך העולם התכנות.

אני בכלל מתאים לתחום הזה?

נכון שיש המון התלבטויות לפני שבוחרים מקצוע מסוים, לרבות לימודי net., בטח כשזה קשור לקריירה, בטח ובטח כשהיא אמורה להיות ארוכת טווח ולפחות לכמה שנים טובות. בגלל זה אני אומר: קריירה זה לא נטו הכסף שתרוויח, אלא הרבה מעבר לכך. נכון, במגוון המקצועות השונים אפשר להרוויח סכומים מאוד מכובדים, לא משנה במה תבחר. את זאת אפשר לראות בעזרת מחשבון השכר שלנו.

לפני הכל, אתה צריך לבדוק אם יש לך את האופי בשביל כך. עולם ההייטק אולי נשמע חלומי, אך נדרש ממך כל כך הרבה ברגע שאתה מגיע אליו. חשבתי על התכונות שאתה די חייב שיהיו לך על מנת להיכנס לעולם הזה:

 • היכולת והסבלנות ללמוד –אולי סיימת עכשיו את התואר, הקורס או כל דבר אחר. אבל זה לא אומר שאתה יודע הכל, אתה צריך להיות בן אדם שמגיע למקום העבודה עם המחשבה של: אני יכול (וצריך) ללמוד כמה שיותר, מכולם ולשים את האגו בצד.
 • לפתור בעיות – ברגע שתיכנס לתעשייה, תבין שיהיו לא מעט רגעי משבר, זה יכול להיות באג בתוכנה, זה יכול להיות סתם טבלת אקסל שהסתבכה, או אפילו שהחלב במקרר נגמר (חס וחלילה), תצטרך לדעת איך לנתח את הסיטואציה בצורה הטובה והסבלנית ביותר וכמובן – איך לפתור אותה. יש לך את היכולת הזאת? מצוין! זה כבד עוד צעד בשביל להבין אם אתה מתאים לעולם ההייטק.
 • תשוקה לעבודה – בכל רגע תצטרך להיות חדור מוטיבציה ועם הרצון להוכיח את עצמך כמה שיותר, להראות שאתה באמת אוהב את המקצוע הזה. כי אם תגיע בכל יום למצב של: נו, עוד יום, ככל הנראה תבין מהר מאוד שהתחום הזה לא בשבילך.
 • להיות חיוב (רוב הזמן) – להיות הבן אדם המוריד במשרד, שתמיד מבואס כשמתקבלת משימה, הזה שתמיד יקטין ראש הוא זה בסופו של דבר שישנא את מקום העבודה. לכן, חשוב שאתה תהייה בן אדם חיובי ואפילו חייכן עם אנרגיות טובות. כזה שיהיה כיף לעבוד איתו.
 • יכולת מתמטיות – אם אתה אחד כזה שמקבל התקף חרדה מרק לשמוע את המושג: מתמטיקה, אולי כדאי שתשקול כיוון אחר, נכון שביום יום לא תצטרך להתעסק בכך, אבל חשיבה מתמטית מהווה חלק חשוב מעולם ההייטק.
 • אהבה למחשב – לא, אין באמת קשר בין גיימינג, צפייה בנטפליקס וגלישה בפייסבוק ליכולת שלך להיות מתכנת, אבל כן חשוב שכל העולם הטכנולוגיה לא יהיה זר עבורך. כי בכל זאת, אתה תצטרך לבלות איתו המון (בלשון המעטה) שעות בעבודה העתידית שלך.