התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / 7 סוגים של מנהלי קבוצות פייסבוק והדרכים להתמודד איתם

main_blog_image

7 סוגים של מנהלי קבוצות פייסבוק והדרכים להתמודד איתם

זה כבר לא סוד שבחודשים האחרונים פייסבוק עוברת מהפכה. קבוצות הפייסבוק מקבלות ריענון מחודש מטעם הרשת החברתית הגדולה בעולם והיא עושה את המרב בשביל לקדם אותן ואת המשתמשים בהן.

כבר דנו על המצב בנושא של שיווק באינטרנט וברשתות החברתיות בעבר והסברתי שפייסבוק לאחרונה עדכנה ורעננה:

  • חוקים חדשים
  • חלוקה פנימית לקבוצה
  • תגים לפוסטים
  • השתקות של פוסטים
אפשר לומר שפייסבוק מעבירה אותנו קורס רשתות חברתיות, אבל עכשיו כשברור שקבוצות הפייסבוק הולכות להישאר פה לעוד הרבה זמן ורובכם בטח כבר מבלים בקבוצות יותר מאשר במקומות אחרים בפייסבוק או שחשבתם בכלל לפתוח קהילה משלכם, אז חשוב שתדעו על סוגי מנהלי הקהילות השונים וכיצד להתמודד איתם לטוב ולרע:

הקשוח – או זה שחושב שזאת לא קהילה אלא מונרכיה ואתם הנתינים שלו


כולנו מכירים את המנהל הזה שהוא "קצת" יותר מידי פעיל ואוהב לשמוע את עצמו. רוב הפוסטים בקבוצה הם שלו והוא מגיב לכל משתמש ומצטט את עצמו חדשות לבקרים. ייתכן שהוא בכלל ימנע מכם לפתוח פוסטים חדשים בלי אישור שלו, כי מה כבר אתם יודעים?! הוא לא אוהב התנגדויות ולא יהסס לחסום או להשתיק אתכם אם רק תתנו לו את ההזדמנות.

התמודדות: ממש כמו המפלצת בסרטים שעוברים לידה לאט לאט מבלי להעיר אותה, כך תנהגו עם הקשוח. אסור להכעיס אותו יותר מידי, הוא לא אוהב התחכמויות, הרי עם המלך לא מתחכמים, נכון? תשתדלו, אם אפשר, להימנע מתגובות בכלל. תקראו את המידע שאתם רוצים, תמיד תעשו חיפוש לפני שאתם בכלל חושבים לשאול משהו חדש ובגדול אל תתעסקו איתו.
אזורי מחיה: הם יכולים להימצא בכל קבוצה אפשרית.

הפדנט – מקפיד לתקן אתכם בשגיאות

דומה לקשוח אבל קצת פחות מציק. הפדנט כן ייתן לכם להתבדח ואולי אף יצחק (וירטואלית) מהבדיחות שלכם, אבל הוא מאוד מקפיד על הפרטים המדויקים. בעוד שהקשוח מתקן אתכם גם אם לא צריך, הקפדן לרוב יבסס את הדברים על מידע מהימן, כמו לינקים, מחקרים ועוד. מעצבן להגיד אבל הוא לרוב צודק.

התמודדות: לא קשה להתמודד איתו. פשוט דעו שאם אתם כותבים בקבוצה שלו, הפרטים צריכים להיות נכונים. אחרת זה יהפוך למלחמה של "מי יותר צודק", אשר יכולה להימשך עשרות תגובות וחבל.
אזורי מחיה: לרוב תמצאו אותם בקבוצות טכנולוגיות.

הקול – הכל זורם אחי

הקול הוא מנהל שאנטי כזה, זורם. לא יציק לכם ואתם לא תציקו לו, לפעמים לא ממש יודעים שהוא שם. אם פוסטים מגיעים לטונים לא נעימים הוא עשוי לרשום משהו בסגנון "תירגע אחי", או משהו כזה, אבל לרוב הוא ימנע מפעילויות כוחניות אדמיניסטרטיביות.

התמודדות: אין ממש בעיות איתו, כי הוא קול  וברצינות, צריך לא לתת למזג שלו להשפיע עליכם ועל המשתמשים האחרים, אחרת הקבוצה תאבד מאופייה.
אזורי מחיה: הקולים לרוב ימצאו בקבוצות סודיות שאין בהן צורך בניהול סדיר.

הנעלם – מי מנהל פה?!

מכירים את זה שאתם מגיעים לקבוצה ואין שם אף אחד? ממש תוהו ובוהו. אנשים מקללים, לפעמים ברמה מכוערת ממש, פרסומים הזויים של "רוצה לעשות כסף מהבית?" ועוד. אז ברוכים הבאים לקהילת הנעלם. יש מנהל, באמת שיש, אבל הוא לא נמצא בקבוצה וחבל.

התמודדות: אין עם מה להתמודד פה אז רק תזכרו שכמו שאף אחד לא יגביל אתכם אז גם אף אחד לא שומר עליכם. עדיף לא לרדת לפסים אישיים עם המשתמשים הפעילים.
אזורי מחייה: לשמחתי אין יותר מידי כאלו. פייסבוק אף דואגת להזכיר למנהלים להיות פעילים פעם ב.. ממש חינוך מחדש או קורס פייסבוק בנושא קהילות שממומן על ידי פייסבוק.

המפרסם המתמיד – הנחות רק היום ורק אצלנו!