בלוג
קורסים בירושלים

קורס בירושלים עם התחייבות לעבודה בהייטק

עודכן בתאריך:2 פברואר 2022


כולנו זוכרים שבשנות ה-90 כמעט ולא היו סטארט-אפים, חברות או ארגוני הייטק בירושלים וזאת מכיוון שמרביתם היו מרוכזים בתל-אביב, אפילו מגוון המקומות בהם היה ניתן לקבל הכשרה והשכלה בכל מה שנוגע למקצועות ההייטק היו ממש מועטים, כי בקלות ניתן למנות מרכזי הכשרה, אוניברסיטאות ומכללות הייטק במרכז הארץ, בעוד שלימודים או קורסים בירושלים בתחום ההייטק הם עדיין בגדר עניין די נדיר.

תחום ההייטק מתפתח בקצב מסחרר, את זה מזמן כולם יודעים, אפילו אנשים בני 60 שלא חיים את התחום, חבר'ה שבדיוק סיימו את השירות הצבאי שלהם או תיכוניסטים למיניהם. אבל מה באמת גורם לירושלים להפוך למעצמת הייטק? למה דווקא חברות גדולות בוחרות להשקיע שם ולא בתל-אביב? ומאיפה ניתן להשיג הכשרה מספיק מקצועית בהרבה פחות זמן מהאקדמיה, למשל לימודי מחשבים בירושלים? ומהם התחומים הטובים ביותר? כל התשובות בכתבה הבאה.

ירושלים מתפתחת בקצב מדהים

נכון לעכשיו, על-פי ראש העיר משה ליאון, בירושלים קיימים כ-18 אלף עובדים בתעשיית הייטק, קיימות בה כ-550 חברות שונות, 450 סטארט-אפים ו-180 חברות ביוטכנולוגיה. נכון, היא עדיין לא תל-אביב, אבל יחד עם זאת, היא מתפתחת בקצב מסחרר, זאת בעקבות כוח אדם איכותי מאוד, המיקום המרכזי שלה והסיבה שהאוכלוסייה שלה מונה המון אנשים צעירים הרוצים להיכנס לתחום.
לעיירת ירושלים, לראש העיר ולפלח נרחב מהאוכלוסייה, יש אינטרס מובהק וחשוב על מנת לפתח את תחום ההייטק בעיר, משלל סיבות שונות:

  • להפוך לעיר נחשקת מבחינת מגורים
  • לגרום לחבר'ה הצעירים להישאר בעיר ולא לנטוש למרכז הארץ
  • להיות פחות תלויה בתקציבים מן האוצר
  • להיות עיר מושכת יותר מבחינת מקומות עבודה
  • לתת מענה מבחינת עבודה לאוכלוסיות שונות: ערבים, חרדים ונשים

כמעט וכל עיר מודרנית כיום, מעוניינת להתפתח, הרבה מעבר לתחומי התיירות, נדל"ן וכו', אל מקומות אחרים, במיוחד בשנים האחרונות, והתשובה הכי מתבקשת לכך היא עולם ההייטק, שמאפשר כיום לירושלמים ליהנות מלימודי אונליין בקלות - מהבית, ובתוך חודשים ספורים

(במיוחד בתחום הסייבר) להשתלב בתעשייה, אבל על כך עוד אפרט בהמשך.

כמו פטריות הגשם – כך גם חברות ההייטק קמות בירושלים

גם למנהלי הייטק, סטארט-אפיסטים ושאר בעלי חברות, יש את הסיבות משלהם להיכנס אל ירושלים, ראשית, הם יכולים ליהנות מכוח קהל איכותי וטוב, כי אם בעבר, אותו קהל היה צריך להתאמץ על מנת להגיע לאזור המרכז, כמו תל-אביב, רמת-גן, גבעתיים או אפילו אל חיפה הרחוקה, היום, הירושלמים המנוסים ביותר בעולם ההייטק, מעדיפים משרד שיהיה קרוב אליהם לבית, גם אם זה אומר שהמשכורת שלהם טיפה נמוכה יותר:

  • לא צריך לנסוע בכל יום במשך שעה-שעה וחצי למרכז
  • נמנעים מחיפוש חנייה (אם המקום בתל-אביב)
  • להרגיש קרובים לבית, תמיד וכל הזמן
  • לעבוד במקום שאתה באמת אוהב ומחובר אליו

כמו כן, ראש העיר משה ליאון, ציין כי חברות ההייטק נהנות מדמי מיסים נמוכים יותר לעומת חברות במקומות שונים בארץ, העומד על 7.5%. בעקבות כל ההתפתחות של תעשיית ההייטק, כך גם בהתאם צמחו להם קורסים מקצועיים בירושלים, שיכולים להקנות תוך זמן קצר הכשרה לאנשים המעוניינים להיכנס אל התחום.

לימודים אונליין בירושלים - איזה תחום הכי כדאי ללמוד?

אז מהם השלבים בשביל להיכנס לעולם ההייטק? רגע לפני שאתה חושב ש: "נו, הייטק זה רק למתכנתים שעברו הכשרה של לימודי מדעי המחשב או הנדסה", חשוב שתדע שקיימים המון תחומים שונים ומוצלחים לא פחות מאשר תכנות, אבל על כך כבר מפורט עוד למטה.
אגב, בתוך כמה חודשים מהיום, יכולה להיות לך קריירה חדשה לגמרי, זאת כמובן, לאחר שתסיים בהצלחה לימודי אונליין בירושלים.

חוקרים ובודקים לפני התחלת קורסים בירושלים
עוד לפני שאתה נכנס אל הלימודים, אתה צריך להבין אם תחום ההייטק מתאים לך, לכן, מומלץ שתבדוק על התחומים השונים הקיימים בו, אם בעבר המילה "הייטק" הייתה שם נרדף למתכנת, מפתח או אחד שכותב כל היום קוד, המצב כיום השתנה, מכיוון שקיימים עוד המון תחומים אחרים (שאולי חלקם כן קשורים לעולם הפיתוח).

לעשות את מה שבאמת אוהבים
חקרת את התחומים שיכולים לרתק אותך? מצוין!
אבל רגע לפני, חשוב שתבחר תחום שבאמת תאהב, לא רק מבחינת משכורת או היוקרה שלו בשוק, אלא להיות במקצוע שבאמת תפיק ממנו הנאה וגם תוכל לעסוק בו לפחות בשנה-שנתיים הקרובות. כי כשבוחרים מקצוע בהייטק, בוחרים קריירה לאורך זמן.

נרשמים לקורס אונליין במכללת האקריו -לומדים מהבית כמו הבחור בתמונה

אז מה אפשר ללמוד אצלנו? ומה כדאי? – קורסים בירושלים

את הקורסים, מסלולי הלימודים והסילבוסים שלנו בחרנו בקפידה, תוך כדי שכל כמה שבועות או חודשים הם מתעדכנים באופן שוטף, הן מבחינת מה שקורה בתעשייה והן מבחינת האטרקטיביות והעניין שבהם.
כשחשבנו על לימודי מחשבים בירושלים, בחרנו בקורסים המקיפים, הטובים והמעניינים ביותר, שיתאימו בדיוק לקהל הירושלמי:

קורס QA בירושלים –

כל ארגון שמכבד את עצמו, אשר מפתח תוכנה, מוצר או אפליקציה, יחזיק אצלו לפחות אחד או שני בודקי תוכנה מוסמכים ואיכותיים, כאלה שסיימו קורס QA מקצועי במרכז הכשרה מצוין.
מה התפקיד?
ביום יום, אותם בודקי תוכנה, צריכים לוודא שהמוצר שמגיע אליהם פועל בכל רמ"ח איבריו, הן ברמת הקוד והפיתוח, הן מבחינת חווית משתמש והן מבחינת באגים ותפעול. בלי בודק תוכנה מקצוען ואיכותי, קיים סיכוי רב שהמוצר שאותו תפיק החברה יהיה מלא בכשלים ובאגים.

קורס סייבר ואבטחת מידע בירושלים –

מי כבר לא שמע על המושג "סייבר"? על אחת כמה וכמה שישראל היא אחת מבין מעצמות התחום בעולם, אבטחת המידע הפכה להיות נושא מאוד רגיש בתקופה האחרונה, במיוחד עם כל ההתפתחות של עולם הדיגיטל והמדיות החברתיות.
מה התפקיד?
קיימים שלל תפקידים שונים בתחום, החל מאיש אבטחת מידע והאקינג, בקר אבטחת מידע, יועץ בתחום, SOC-SIM וכו'. בכל תפקיד קיימות דרישות שונות מאיש הסייבר, לכן, חשוב ללמוד במקום בו לומדים את כל הנושאים בצורה הכי טובה ומקיפה שיש, גם אם מדובר בקורס ארוך יחסית.

קורס בניית אתרים בירושלים –

כל עסק מרגיש את החובה שיהיה לו אתר משלו, בין אם הם רוצים לפרסם את עצמם, למכור את המוצרים שלהם או לתת אינפורמציה (במרבית מן המקרים, מדובר על שלושתם).
מה התפקיד?
מפתח אתרים מקצועי, יצטרך לכתוב קודים על מנת להקים אתר, להכיר מערכות ופלטפורמות שונות, כמו וורדפרס למשל, מדובר באחד התפקידים המספקים ביותר לדעתי, זאת בזכות המוצר הסופי שמקבלים בסוף התהליך.

קורס שיווק דיגיטלי בירושלים –

מדובר באחד מהתחומים המרתקים ביותר שקיימים כיום, הוא מתפתח ומשתנה בכל רגע, ואין ספק שאנשים מאוהבים בעולם הזה – ובצדק.
מה התפקיד?
בין היתר, בוגרי קורס שיווק דיגיטלי אשר סיימו את הקורס בהצלחה, יכולים להתקבל לאחד מהתפקידים הבאים: מקדם אתרים ממומן (PPC), האחראי על קמפיינים ממומנים גם בפייסבוק וכנ"ל בגוגל.
תפקיד נוסף, הוא אנשי ה-SEO. האחראי על האופטימיזציה במנועי החיפוש ובראשם גוגל.
תפקיד נוסף הוא, מנהלי הסושיאל / מדיה מנג'ר, האחראי על עמודי הפייסבוק, אינסטגרם וכו'.
כמו כן ישנם עוד תפקידים נוספים שקיימים לדוגמא: Affiliate, Media Buyer, שעליהם לדעת לנהל חנויות ווירטואליות וכיצד לשווק אותן בצורה הטובה ביותר.

קורס עיצוב גרפי בירושלים –

אני משוכנע שאתה מכיר אישית מעצב גרפי, שחי את עולמות הדיגיטל, הפרינט וכו'. מעצב גרפי יכול ליהנות מעולם השכירים וגם מעולם העצמאיים, התחום נועד בעיקר לאנשים יצירתיים, להתעסק עם תוכנות שונות של Adobe והכי חשוב – לדעת ולהכיר את עולמות ויסודות העיצוב.
מה התפקיד?
לעצב אתרים, באנרים, עיצובים שונים לרשתות החברתיות, בניית שפה עיצובית וכו'.

קורס ניהול רשתות בירושלים –

אנשי IT ומנהלי רשתות קיימים בכל מקום שקיימת בו רשת מחשבים, משרדים שונים, בתי מלון, בתי מרקחת, משרדי הייטק, סוכנויות דיגיטל וכו'.
מה התפקיד?
עליהם לוודא שכל המחשבים והרשתות מתפקדים כמו שצריך.

לסיכום, לא חייבים את האקדמיה על מנת להגיע אל עולם הייטק, כי כיום, קיימים קורסים אונליין שמתאימים לירושלמים, כאלה שיוכלו תוך כמה חודשים ספורים להעניק לך מקצוע אמיתי, לטווח הרחוק, עם משכורת גבוהה ובעיקר (והכי חשוב) – סיפוק עצמי.פוסטים קשורים

ניהול רשתות ואבטחת מידע
קורס IT אונליין
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
מקצוע ה-IT הפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות. כמה מבוקש? רק בארה"ב לבדה מועסקים בתחום יותר משני מיליון עובדים. אפשר לחשוב על זה ככה: הרי בכל מקום קיימות כיום רשתות מחשבים. בין אם מדובר ב-Microsoft, משרד פרסום קטן או רשת בתי מרקחת – הכל היום מרושת. כך נולד הצורך בכמה שיותר אנשי IT שיהיו אחראים על … Continued
שיווק דיגיטלי
קורס ניהול מדיה חברתית – מה לומדים וכמה מרוויחים
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
ניהול מדיה חברתית - איך מתחילים? בקורס לניהול מדיה חברתית בהאקריו תלמדו לנהל עמודי פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק עסקיים
תמונה ראשית פוסט מדריך קידום אתרים למתחילים
איך להיעזר בגוגל לקידום האתר שלכם – מדריך קידום אתרים למתחילים
עומר אביעד | 10 ינואר 2022
היום תחום הקידום האורגני באינטרנט נוגע בכל אחד ואחת מאיתנו: עסקים,אירגונים אנשים פרטיים ועוד..
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
אורלי אפשטיין | 10 ינואר 2022
קורות החיים הם כרטיס הביקור שלנו ומטרתם העיקרית היא לגרום למעסיק לזמן אותנו לראיון. לכן עליהם להיות שיווקיים, בולטים, תופסי עין ומעניינים, כאשר הם כתובים ומנוסחים נכון.
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס