דף הבית / בלוג / מה הסיפור של דוט נט?
Thumb_dotnet

מה הסיפור של דוט נט?

עודכן בתאריך: 12-02-2019

אחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם ההייטק הוא ה-Net., המון ארגוני הייטק, סטארט-אפים וכו' עושים שימוש בשכבת הפיתוח השייכת למייקרוסופט. הביקוש לשימוש בפלטפורמה זו נימצא במגמת עליה מתמדת, מכיוון שהרבה אנשים (בין אם הם מגיעים מעולם ההייטק או לא) חושבים על הצטרפות ל-קורס Net..

בכתבה הבאה אדבר על ההיסטוריה של התוכנה ועל מייקרוסופט, מה הסיבה שכדאי להכיר אותה והאם ניתן לתכנת איתה גם אם אין לכם עבר או ניסיון כלל בעולם התכנות והפיתוח.

קצת על מייקרוסופט

כולם מכירים את מייקרוסופט, חברת התוכנה, המחשבים ומוצרי אלקטרוניקה האמריקאית. מייקרוסופט היא כרגע אחד מהמותגים הפופולריים והידועים בעולם ובעלת שווי שוק מהגבוהים בעולם (שעומד בערך על כ-840 מיליארד דולר).

מייקרוסופט במשך השנים הקימה את מערכת ההפעלה המפורסמות שלה, שכיום, פרט למחשבי Mac, אין כמעט מחשב פרטי שבה היא אינה מותקנת. וכמובן את Office, חבילת התוכנה המכילה את Word, Power Point, Excel וכו'. הזוכה לשימוש רב בכל העולם, הן מצד אנשים פרטיים והן מצד משרדי.

ככל שהזמן עבר, החברה הרחיבה את סל הפתרונות שלה הכולל את פיתוח הדפדפן אקספלורר (גם אם אף אחד לא משתמש בו כיום) ואדג' האקס בוקס למשל (ולצידו את המשחקים Halo ו-Minecraft) יחד עם זאת, היא פיתחה ציוד למחשבים, כמו עכברים, מקלדות, מצלמות רשת וכו'.

במהלך שנת 2002 פיתחה מייקרוסופט את פלטפורמת הפיתוח .Net. זהו אחד הצעדים החכמים והחשובים ביותר שהחברה עשתה, נכון שהיו לה מספיק משאבים והכנסות על מנת להמשיך להתקדם ולצמוח.

יתרונותיה של Net.

ראשית, אם הגעתם מעולמות של שפת תיכנות אחרים: Java או JavaScript המעבר אל הפיתוח ב-Net. לא יהיה כל כך מורכב או קשה עבורכם. יחסית קל ללמוד אותו והוא מאוד אינטואיטיבי, כמו כן, ישנם אנשים שהצליחו להיכנס אל עולם התכנות ללא ניסיון או רקע בתחום.

היתרונות של Net. – יעזרו לך להמריא


שנית, כשאומרים Net. מתכוונים לוורסטיליות, אחד היתרונות של ה-Net. ושפת הפיתוח שלה – ה- #C היא שניתן לפתח איתה עבור מגוון רחב של פלטפורמות, החל מאפליקציות למחשב האישי (לדסקטופ) או תוכנות לשרתים וכו'. מה שהופך כל מתכנת ב-Net. לבעל סט כישורים מדהים, כי הוא יכול לפתח על כל הפלטפורמות הנ"ל מה שיגרום להמון בחברות בשוק ההייטק לרצות להעסיק אותו.

כמו כן, Net. לא גמישה רק בפיתוח עבור הפלטפורמות השונות, היא אף נחשבת לקוד פתוח. מה זה "קוד פתוח"? תוכנת קוד פתוח היא תוכנה שקוד המקור שלה הוא נגיש, זאת אומרת, שכל מי שרוצה יכול להשתמש, לצפות, לערוך בו שינויים ולאחר מכן – להפיץ אותו מחדש. מה שגורם להמון מפתחים ומתכנתים להתמסר למן מענה לשיפורים. בנוסף על כך גמישותה מאפשרת מתן מענה במגוון רחב של פלטפורמות.

אלו היתרונות של שכבת הפיתוח המפורסמות, כמובן שקיימים עוד רבים אחרים, אבל נאמר זאת שוב – לא סתם נחשבת פלטפורמת ה-Net. לאחת מהפלטפורמות הפופולריות בקרב מתכנתים ולא רק בגלל הסיבה שהיא שייכת למעצמת ההייטק – מייקרוסופט.

3 עובדות שכדאי לכם להכיר – רגע לפני שאתם נכנסים לעולם ה-Net.

אם עד כה לא הבנתם מה זה בכלל Net., מדובר בסביבת הפיתוח של מייקרוסופט, איתה ניתן לפתח תוכנות לכמה פלטפורמות שונות בשפות תוכנה שונות, כמו C#, VB.NET, C++ ו-#F. יש לציין, שהשימוש העיקרי בה, מצד רוב המפתחים, הוא בשפת ה-#C.

חשבתם שרק מפתחים עם מערכת ההפעלה של Windows יוכלו להשתמש בשכבת הפיתוח של Net. – זוהי טעות. ניתן להשתמש בה גם על ווינדוס, גם על לינוקס ואפילו על Mac. כבר ציינתי כמה וורסטילית היא, לא?