בלוג
אורלי אפשטיין

הכירו את אורלי אפשטיין מנהלת מחלקת ההשמה

עודכן בתאריך:6 ינואר 2022


אורלי שלנו מנהלת את מחלקת ההשמה שלנו בהצלחה גדולה. היא אתנו בחברה מעל 8 שנים ואין סטודנט שלא עובר במחלקה שלה, אז חשבנו שכדאי שתכירו מי היא באמת אורלי ותאהבו אותה כמונו.

היי אורלי,

אז איך התחילה השנה האזרחית שלך?

השנה שלנו במחלקת ההשמה התחילה מצוין ובשיא המרץ. על הפרק יש לנו המון שיתופי פעולה עם חברות מהגדולות בתעשיית ההייטק, סדנאות תעסוקה לסטודנטים ולבוגרים, ימי ראיונות של חברות בתוך המכללה ומחוצה לה, אירועי זרקור, האקתונים ובהמשך גם יריד תעסוקה נוסף.


אין רגע דל...

לגמרי! אנחנו עובדים גם על שיתופי פעולה עם מכללות אחרות כמו המכללה האקדמית פרס, חותרות להשגת עוד יעדים ושיאים בתחום ההשמה כמו שהתחלנו במגמה בשנים האחרונות ואנחנו מצפים לעלייה משמעותית בתחום בשנת 2020.


נשמע שאת ממש מעורה בתחום, ספרי לנו כמה זמן את בהאקריו ומה עשית לפני?

אני מנהלת את מחלקת ההשמה להייטק כבר 8 שנים והיא מורכבת היום מ-4 בנות מדהימות: שני בן, ליאת חן ועדן יפת  שכל אחת מהן קשובה לצרכים של הסטודנטים ועובדת לילות כימים להבטיח שכל סטודנט יצא מרוצה וימצא את העבודה שהוא חלם להשיג לפני שנרשם לקורס.

כל אחת מהבנות מבינה היטב את השפה והז'רגון הטכנולוגי ואת פרופילי המשרות. אך חשוב מכל, הן עובדות עם הלב. זה הדבר החשוב ביותר בעיקר כשצריך לשלב בוגרים שלנו, לרוב ללא ניסיון קודם לשוק ההייטק הישראלי בהצלחה מרובה ומתוך תחושת שליחות וסיפוק רב שרק מתעצם עם כל בוגר שאנו מצליחות למצוא לו עבודה. הידיעה שהצלחנו יחד איתו לחולל שינוי משמעותי בחיים שלו - בפן התעסוקתי מהווה את המנוע העיקרי להצלחה הבאה שלנו.

בעיני השילוב של הנאה מעבודה, תחושת השליחות והרצון לסייע ולעזור לכל בוגר, יחד עם היכרות טובה עם השפה הטכנולוגית, היא המפתח להצלחה בעולם ההשמה הטכנולוגי. בעיקר על רקע הטכנולוגיה המתחדשת לבקרים, שפות תוכנה חדשות, תוכנות ופלטפורמות עבודה חדשניות בעולמות התוכנה והסייבר.

לפני האקר יו - ניהלתי סניף של חברת כא והשמה במתחם הבורסה שנקראה יהלום כא, במשך 12 שנה .
כשהמומחיות שלי הייתה מאז ומעולם השמה טכנולוגית . בהשכלתי אני, בוגרת תואר משולב מאוניברסיטת חיפה ששילב לימודי משאבי אנוש, משפטים וכלכלה. כמו כן, אני עוסקת באימון וייעוץ תעסוקתי שנים רבות.

בנוסף, בין שלל התעודות שלי, למדתי גם גרפולוגיה וגישור, מה שיכול לסייע לי לאבחן מועמדים ולדייק את ההתאמה בין פרופיל המשרה למועמד.


עם כל הניסיון שלך, מה היית ממליצה לסטודנטים חדשים שעכשיו התחילו את הקורס?

מה שהייתי ממליצה לכל סטודנט / בוגר שסיים קורס טכנולוגי כזה או אחר בהאקריו - הוא לעשות כל מאמץ בכדי להבין את החומר הנלמד באופן הטוב ביותר. מה שזה בפועל אומר - זה להשקיע על כל מודול שנלמד בקורס , גם למידה עצמאית מהבית - כלומר לשנן את החומר הנלמד בכיתה על מנת להיות בין הבולטים והחזקים בקורס. אני מאמינה שכשבוגר בוטח בידע שלו וגם בעובדה כי יש לו יכולת להשלים כל תוכן גם באופן עצמאי, הוא משדר המון בטחון בראיון עבודה.

דבר נוסף שאני ממליצה עליו- הוא להכיר את שוק התעסוקה הרלוונטי - היום באמצעות גוגל, ניתן להיחשף לכל חברה / מוצר ומשרה והידע הזה הוא כוח. חשוב כבר במהלך הקורס להתעדכן אילו משרות ג'וניור נדרשות, מה בפועל נדרש בפרופיל המשרה, אילו טכנולוגיות חדשניות נדרשות יותר, ומכך ניתן להסיק על מה לשים את הדגשים בלימוד.

לאחר מכן, לקראת אמצע וסוף הקורס, כאשר נצבר הידע הרלוונטי בעיקר ויש תוצרים , כגון פרויקט אמצע או סיום להראות במהלך ראיון, כדאי להתחיל לגשש לגבי ראיונות עבודה, ליצור קשרים עם חברות מגייסות, עם מעסיקים פוטנציאליים, דרך לינקדאין, פייסבוק וכד', להירשם לקבוצות חיפוש עבודה הרלוונטיות לתחום הלימוד ולתחומים משיקים.

מלבד זה - ליצור נטוורקינג - עם חברים שעובדים בחברות הייטק, להגיע לירידי תעסוקה, ייצוגיים עם קוח והסמכות , לעבוד על SPEACH קצר וחיובי עם דגשים על תכונות אופי כגון יכולת למידה עצמאית, אם יש רקע קודם רלוונטי בעולמות טכנולוגיים - מומלץ להדגיש זאת.

אגב, גם ידע לא פורמלי נחשב ניסיון טוב בעיניי לא מעט מעסיקים - אז מאד חשוב למרקר אותו - גם בשלב קוח ובוודאי בשלב ההיכרות . ואז כמובן להדגיש את כל הידע הרלוונטי למשרה שנרכש במהלך הקורס - כולל הבלטת היכולות הפרקטיות כגון פרויקט סיום כדוגמת אפליקציות, עיצוב ובניית אתר וכד'
המטרה המרכזית היא - חתירה למגע - כלומר הגעה לראיון עבודה פרונטלי.


ספרי לנו בקצרה על תהליך ההשמה שעובר הסטודנט?

במהלך הקורס נציגות של מחלקת ההשמה מגיעות באמצע הקורס ואז כחודש לפני סיום הקורס, בכדי לשוחח על תהליך ההשמה ועל התהליך במחלקה.

תחילה, מדגישים את חשיבותם של הפרויקטים / עבודות הגמר ואת חשיבות החזרה על החומר ועבודות הבית במהלך הקורס. לקראת סיום הקורס, מוזמנים הסטודנטים לסדנת השמה, במהלכה לומדים כיצד לכתוב קוח באופן ההולם את דרישות המעסיקים הרלוונטיים, לומדים מה מצופה מסטודנט בראיון עבודה בשוק ההייטק הישראלי, כיצד להתנהל בראיון עבודה, מאילו טעויות להימנע בראיון, כיצד לבנות הצגה עצמית טובה, המורכבת מדגשים אישיותיים ומקצועיים וכיצד להימנע משאלות מוקש.

לאחר מכן - מוזמן הסטודנט לסימולציית ראיון עבודה במחלקת ההשמה, שם הוא נדרש להפגין את היכולות שנלמדו בסדנה ומקבל משוב בהתאם. במסגרת סימולציית הריאיון, עוברים יחד על הקוח של הסטודנט, בודקים כיצד והאם ניתן לשפר אותם.

מעבר לכך, מדגישים את חשיבות הפרופיל בלינקדאין, מה מצופה שיהיה בפרופיל בעת חיפוש עבודה וכן את הנראות הדיגיטלית ברשת. לאחר שקוח של המועמד מתוקנים והוא השתתף בסדנה וסימולציית הריאיון שלו הייתה טובה, קוח שלו נשלחים ללקוחותינו במטרה למצוא לו את המשרה הנחשקת שאליה הוא הכי מתאים.


מה לדעתך האתגר המרכזי היום של אנשים שעושים את הצעד הראשון בעולם ההייטק?

האתגר המרכזי ביותר במעבר קריירה - הוא למידה עצמאית. בענף ההייטק ידע הוא כוח - וככלל שיש לנו יותר ידע וכמה שיותר נרחב וורסטילי יש לנו יתרון יחסי בשוק העבודה.

לאחרונה, כמנהלת מחלקת ההשמה בהאקריו השתתפתי בפאנל מעניין מאד במסגרת פרויקט טאלנט דיגיטלי בחסות חברת גוגל - המקדם מועמדים מאוכלוסיות שונות , לעסוק בתחומי השיווק הדיגיטלי. בפאנל השתתפו נציגים מהחברות הגדולות במשק, כגון צ'ק פויינט, מקאן ועוד ובו חברי הפאנל התבקשו לעמוד על טיבו של הבוגר האידיאלי בתעשיית ההייטק והדיגיטל בפרט - והמסקנות שעלו ממנו הן:

הבוגר האידיאלי הוא מולטי טאלנט. כלומר, אדם שמפגין מס' יכולות לדוגמא - איש שיווק דיגיטלי שיודע מעט תכנות ומעט עיצוב, לצד דרייב מוטיבציה ונכונות ללמוד עוד ולהשקיע . היכרות עם ממשקים נוספים משיקים כגון תכנות ועיצוב - מהווה יתרון יחסי של אותו מועמד על פניי האחרים.

משמע, היכולת הוורסטילית והיכולות ללמוד ולהעמיק את הידע גם באופן עצמאי, יכולה לפתוח את מנעד המשרות שאותו מועמד נחשף אליהם באופן משמעותי מאד.

לכן בעיניי האתגר הוא להעמיק - ליצור התמחות או מס' התמחויות ולהפגין יכולת ורסטילית ויכולת אוטודידקטית גבוהה.


ובנימה קצת יותר אישית, ספרי לנו בכמה מילים מי היא באמת אורלי?

אני מגבעתיים, אם לשתי בנות מקסימות. בתי גאיה בת 20 סיימה שנת שירות משמעותית עם נוער בסיכון וכעת היא מורה חיילת בפרויקט קלע בצהל. נועה, בתי בת 11 לומדת בכתה ה', מנגנת בסקסופון, פעילה בצופים ובשלל חוגים נוספים.


ספרי לנו מה הדבר שאת הכי אוהבת לעשות?

אני עוסקת בתחום האהוב עליי: השמה טכנולוגית, ב-20 השנה האחרונות. כשערך המוביל עבורי, הוא לסייע לאנשים למצוא את הכיוון התעסוקתי הנכון עבורם. אני מאמינה שכשאתה עוסק במשהו שאתה אוהב, אתה חש סיפוק מקצועי ואתה נהנה לקום בבוקר ליום חדש, זה גם מקרין על תחומים נוספים בחיים.

זו הסיבה שאני גם מאמנת אישית תעסוקתית, למדתי גם גרפולוגיה וגם גישור - כי בסופו של דבר מה שמעניין אותי הוא אנשים והיכולת שלהם לממש את הפוטנציאל שלהם. לכן אני נהנית להיות חלק אינטגרלי מיצירת הקסם הזה.

מעבר לכך, ברמת העיסוקים והתחביבים החביבים עליי הם: צילום, קריאה, כתיבה והליכה בים.פוסטים קשורים

ניהול רשתות ואבטחת מידע
קורס IT אונליין
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
מקצוע ה-IT הפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות. כמה מבוקש? רק בארה"ב לבדה מועסקים בתחום יותר משני מיליון עובדים. אפשר לחשוב על זה ככה: הרי בכל מקום קיימות כיום רשתות מחשבים. בין אם מדובר ב-Microsoft, משרד פרסום קטן או רשת בתי מרקחת – הכל היום מרושת. כך נולד הצורך בכמה שיותר אנשי IT שיהיו אחראים על … Continued
שיווק דיגיטלי
קורס ניהול מדיה חברתית – מה לומדים וכמה מרוויחים
איתמר מרילוס | 12 מרץ 2022
ניהול מדיה חברתית - איך מתחילים? בקורס לניהול מדיה חברתית בהאקריו תלמדו לנהל עמודי פייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק עסקיים
תמונה ראשית פוסט מדריך קידום אתרים למתחילים
איך להיעזר בגוגל לקידום האתר שלכם – מדריך קידום אתרים למתחילים
עומר אביעד | 10 ינואר 2022
היום תחום הקידום האורגני באינטרנט נוגע בכל אחד ואחת מאיתנו: עסקים,אירגונים אנשים פרטיים ועוד..
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
איך לכתוב קורות חיים נכונים?
אורלי אפשטיין | 10 ינואר 2022
קורות החיים הם כרטיס הביקור שלנו ומטרתם העיקרית היא לגרום למעסיק לזמן אותנו לראיון. לכן עליהם להיות שיווקיים, בולטים, תופסי עין ומעניינים, כאשר הם כתובים ומנוסחים נכון.
רוצה לשמוע עוד?

phone mobile icon שיחה
chet icon צ'אט
email mobile icon לפרטים

מדיניות הגנת הפרטיות

×

אנו מודים לכם על שבחרתם לעשות שימוש באתר Hacker-u (להלן: "האתר").

האתר מופעל על ידי האקר-יו בע"מ (להלן: "החברה") לטובת איסוף פרטים ויצירת קשר עם מתעניינים בלימודי מקצועות הי-טק.

לתשומת לבכם, המידע המוצג באתר הינו כללי בלבד. למידע ספציפי ניתן להשאיר פרטים בעמוד ויועץ לימודים מטעם החברה יחזור אלכם במהרה.

מטעמי נוחות בלבד, האמור בתקנון זה מנוסח בלשון זכר, אולם הוא מתייחס לשני המינים בצורה שווה.

לכל מידע נוסף ניתן לפנות בכתובת הדואר האלקטרוני שבסיפא לתקנון זה.

בגלישתך באתר זה הנך ( "להלן: "הגולש") מקבל ומסכיה לתנאים ולמדיניות הפרטיות כמפורט להלן. מדיניות הפרטיות מתייחסת לסוג המידע שתספק לנו או מידע אשר אנו נלמד משימוש שתעשה באתר.

שמירה על פרטיותך:

1. פרטיות הגולש חשובה לנו מאוד. אנו מנהלים את האתר בסטנדרט האבטחה הגבוה ביותר ע"מ לשמור על פרטיך ולהגן על המידע שתמסור לנו בצורה הטובה ביותר.

2. אנו פועלים בהתאם להוראות חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981 ושואפים לעמוד בכל דרישות החוק לעניין כיבוד הפרטיות וההגנה על מידע אישי. אנו מחויבים להגן על פרטיותך ועל שמירת פרטי הזיהוי האישיים שלך.

3. אנו אוספים מידע אישי אודותיך רק כאשר אתה תספק לנו אותו באופן ספציפי וביודעין. אנו מאמינים, כי אתה צריך לדעת בדיוק איזה מידע אישי אנו אוספים וכיצד אנו מתכוונים להשתמש בו בטרם תחלוק אותו עמנו. אנו עשויים לבקש ממך מידע אישי כגון שם, מספר טלפון, כתובת וכתובת דואר אלקטרוני. אנו עושים זאת רק כאשר אתה מבקש מידע או מבקש להירשם לשירותים הטעונים הרשמה או מנוי.

4. כאשר אנו מתכוונים להשתמש במידע האישי שלך, אנו מבקשים זאת מראש, על מנת שתחליט אם אתה רוצה לספק לנו את המידע או לא.

5. מידע המאפשר זיהוי אישי שלך, יישמר בסודיות מוחלטת. פרטי זיהוי אישיים שאתה מספק לנו לא יהיו זמינים לצדדים שלישיים ללא אישור מפורש שלך.

6. אנו מדגישים כי לא חלה חובה חוקית למסור את המידע.

המידע שייאסף והשימוש שיעשה בו:

1. אנו מגבילים את בקשותינו לקבלת מידע אישי בסיסי בלבד, כגון:

א. שם מלא

ב. מספר טלפון

ג. כתובת דואר אלקטרוני

2. אנו מגבילים את איסוף המידע האישי למידע שאנו מאמינים כמינימלי ביותר על מנת לספק לך את השירותים המוצעים באתר או באמצעותו.

3. המידע אשר יימסר ישמש לטובת גבייה, שליחת דיוור ישיר וקשר עם הלקוח, שליחת דבר פרסומת, ניוזלטר והודעות שיווקיות; טיוב נתונים, מתן שירותים ללקוחות, ניהול מועדון לקוחות, ניהול מידע על תלמידים / סטודנטים / משתלמים, ניהול מכירות, שיווק וגיוס לקוחות.

4. המידע שתעביר לנו לא יימסר על ידינו לצדדים שלישיים בתמורה ו/או ללא תמורה אלא אם תיתן את הסכמתך לכך מראש ו/או לדרישת רשות מוסמכת.

Cookies (עוגיות):

1. קובץ Cookie הוא קובץ המכיל חלקים מסוימים של מידע שהאתר יוצר במחשבך בעת הגלישה באתר. הקובץ מאפשר שמירת מידע לגבי העדפותיך בכל הקשור בשימוש באתר.

2. על מנת לשפר את חוויית הגלישה שלך באתר, האתר משתמש ב- Cookies. רוב הדפדפנים כיום יודעים לזהות מתי "Cookie" מוצע, ולאפשר לך לסרב או לקבל אותו. אם אינך בטוח אם לדפדפן שלך יש יכולת זו, עליך לבדוק עם יצרן התוכנה או ספק שירותי האינטרנט שלך. איננו משתמשים בקבצי Cookie כדי לעקוב אחר הרגלי הניווט של המבקרים שלנו.

גישתך ושליטתך בפרטי הזיהוי שלך:

באפשרותך לבצע את הפעולות הבאות, בכל עת, על ידי פנייה אלינו באמצעות כתובת הדוא"ל שלהלן:

1. לבדוק איזה מידע אישי שלך יש בידנו, אם בכלל.

2. לשנות/לתקן את הפרטים אשר בחרת להעביר לנו.

3. לבקש מאתנו למחוק כל מידע שנאסף אודותיך (יחד עם זאת יש לדעת כי, לא נוכל לספק שירותים מסוימים ללא המידע).

4. להביע כל חשש כלשהו שיש בידך לגבי השימוש שנעשה במידע אישי שלך.

קניין רוחני:

כל זכויות בכל המושא לזכויות קניין רוחני, המופיע ו/או מוצג באתר, הינו בבעלות החברה בלבד ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור החברה מראש ובכתב.

יצירת קשר:

ניתן ליצור עמנו קשר בכל עת בכתובת הדואר האלקטרונית הבאה info@hackeru.co.il

להורדת
הסילבוס