דף הבית / בלוג / מה הופך את עולם בניית האתרים לשחקן הראשי בעולם החדש?
עולם בניית האתרים

מה הופך את עולם בניית האתרים לשחקן הראשי בעולם החדש?

עודכן בתאריך: 04-27-2021
לינק להורדת סילבוס קורסלסילבוס הקורס

באמצע שנות ה-90, התפרסמה כתבה שבה חזו על כך שהאינטרנט הולך לקרוס ולא באמת הולך להוות חלק מהעתיד של העולם. ובכן, אין לנו זמן להסביר כמה הם טעו, עם השנים, העולם הופך ליותר ויותר דיגיטלי, בתחילת דרכי בעולם התוכן והפרסום, אני זוכר שתקציבי הפרסום היו מחולקים לכ-70% פרסום ברדיו, טלוויזיה ושלטי חוצות וכ-30% נוספים עברו אל עולם הדיגיטל. אבל היום? כמעט 5 שנים אחרי? המצב השתנה לחלוטין, ואין לנו כיום אף חברה, ארגון, בית עסק שאין ברשותם נכס דיגיטלי - לא קיימים. טוב, אולי קצת הגזמתי עם הסופרלטיב, אבל אין לנו כל צל של ספק שכיום, לא משנה איזה עסק יש לך, חובה שיהיה לך אתר משלך.אבל למה תחום בניית אתרים צבר כל כך הרבה תאוצה בשנים האחרונות? זה נובע משתי סיבות עיקריות: הראשונה היא המהפכה שעבר תחום הקניות באונליין, והשנייה היא הרצון של הגולשים להכיר את המותג או הארגון ממנו הם הולכים לקבל/לרכוש שירותים. מבולבלים? הכל מפורט כאן בכתבה:

"כי למה שאעשה שופינג בקניון?" - קניות אונליין

ניקח לדוגמה חלק מענקיות הביגוד הכי גדולות בארץ או בעולם, רנואר, קסטרו, שרק לפני שנתיים או שלוש שתי הענקיות הישראליות 'נזכרו' לפתוח פלטפורמה למכירה בדיגיטל. ובזכות כך? הרווחים שלהם עלו, לאנשים כבר כבר אין כוח להגיע לקניון בשביל לרכוש בגדים. וזה הלך ונהפוך ליותר פופולרי בקרב בתקופת הקורונה, כשכל הקניונים והחנויות נסגרו.

אפילו כל מיני חנויות בוטיק קטנות ומעצבים ישראלים הבינו שהם חייבים לעבור לשם. וכך היה. לשם כל זה, לפחות הרשתות הגדולות, היו צריכים את ידיהם של מפתחים מדופלמים, ששולטים גם בצד שרת וגם בצד לקוח שיוכלו להכין ולפתח להם אתר, מערכות שונות ולדאוג למערכות סליקה וכו', על מנת שהאתר יעבוד כמו שצריך, ללא תקלות (לפחות לא רוב הזה).

כל מי שעוסק בעולם בניית אתרים יודע שבזכות האי-קומרס, יש לו הרבה יותר אפשרויות תעסוקה ומקומות רבים שירצו להעסיק אותו.