התקשרו עכשיו: 03-6135565
חייל
משוחרר ? לחץ/י כאן
דף הבית / בלוג / אתה לא חייב להיות ואן גוך בשביל להיות מעצב גרפי

main_blog_image

אתה לא חייב להיות ואן גוך בשביל להיות מעצב גרפי

"מה לי ולעיצוב גרפי בכלל? פוטושופ וזה? עזוב נו אחי, אפילו עיפרון אני לא יודע להחזיק". שמעתי את המשפט הזה אינספור פעמים. אפילו מהחבר הכי טוב שלי, שלאט לאט הופך לאחד מהמעצבים הגרפים היותר טובים שראיתי. שזו רק הוכחה אחת קטנה מיני רבות שמדובר בקלישאה ותו לא.

אז בגדול, אני אסביר למה יכולות איור, ציור או פיסול הן אמנם יתרון מובהק כשמגיעים לעולם העיצוב הגרפי, אך לא יותר מכך. ועל הדרך, אפרט על התוכנות השונות שקיימות בתעשייה הכל כך פופולרית הזאת.

לא חובה להיות האמן הכי גדול בעולם בשביל להתעסק בעיצוב גרפי

"אני לא אוהב לצייר, לפסל או כל דבר שקשור לזה..."

עד לפני כמה שנים כולם היו בטוחים שבשביל להיות מעצב גרפי חייב להיות לך איזשהו חיבור לתחביבים כמו ציור, פיסול או צילום. ותנו לי לנחש, אתם לא מאלה שהכי עפתם על שיעורי אומנות בתיכון (שזה ממש בסדר, גם אני הייתי כזה).

כשמנסים לחשוב על כך, אפשר באמת להבין למה קיים הסטראוטיפ הזה. כי ההיגיון הבריא אומר – אם יש לך את הכישרון האומנותי עם דף, עיפרון, מכחול או כל דבר אחר שדומה לכך, אז רוב הסיכויים שתוכל להעביר אותו למחשב בצורה די פשוטה.

מסתבר שזה לא כזה נכון, הכרתי בעצמי כמה חבר'ה שמציירים מדהים, מפסלים לא רע בכלל, כאלה שבכל רגע טורחים לעלות את היצירות שלהם לפייסבוק ולאינסטוש, שרובם אגב בחרו בתיכון באומנות פלסטית בתור מקצוע מורחב. אבל הקשר ביניהם לבין פוטושופ ואילוסטרייטור תלוש מהמציאות.

לומר את האמת? לחלק מהם אפילו אין כוח להתעסק במחשב או בדברים שהם מעבר לרשתות חברתיות ומוסיקה. (אבל היי, לפחות השקענו גם בחבר'ה האלה עם המדריך לניהול חשבון אינסטוש מושלם, לא ככה?)

יחד עם זאת, לאותם חבר'ה אולי יהיה יתרון קליל וחוש מפותח יותר בשביל להיכנס לתחום ואף להיות בו טובים יותר מאחרים, אבל זכרו, מדובר ביתרון ולאו דווקא משהו "שאתה חייב" בשביל להגיע לתחום.